Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Teach, Luffy ve Fujitora

Ben Akainu- Ace'i üst-ast olarak söylüyordum, senin de öyle düşündüğünü sanıyordum, pardon o zaman. Anti denince klasik Luffy-Enel tarzı şeyler aklıma geliyor. Benim açımdan Akainu'ninki Ace'in meyvesinin zıttı veya antisi değildir, benzer gruba dahil iki meyvenin üst ve galip versiyonudur.

Ben Yami yami'nin üst güce sahip olduğunu düşünüyorum.Attığın anime sahnesinde itme-çekme açısında herhangi bir netlik yok. Gravity yani yerçekiminin adında saklı zaten herşey, Fuji Uzaydaki göktaşını güçlü bir kuvvetle dünyaya çekiyor. Zaten göktaşlarının dünyaya düşme sebebi, dünya yörüngesine girdiklerinde, dünyanın çekimine mağlup olmalarıdır. Fujinin molozlarla ve insanlarla oynamasının nedeni çekim kuvveti ile oynamasından. Çekim kuvvetini, dünya yerçekiminden aza düşürüp molozları kaldırıyor, Zoro'ya fazla çekim uygulayıp yere gömüyor vs.

Teach'in Karadelik saldırısı var. Karadelik evrendeki en büyük çekime sahip oluşum olarak kabul ediliyor. Bu nedenle önüne geleni yutabiliyor, bilimkurgu filmlerinden alışkınız zaten. Yani evrenin en büyük çekimsel gücüne sahip Karadeliğin meyvesine, Fuji'nin çekim kuvveti ulaşabilir mi soru işareti.
Ellerine sağlık. On numara olmuş. Senin konular da pek bir akıcı oluyor @Kensei sensei. Yalnız ben de burada @çiköfte 'ye katılıyorum. Yami yami Fuji'nin meyveden daha üstün duruyor.
Üstün olduğunu gösteren bir kanıt yok. Karanlığın yerçekimi sınırsız olabilir ama seride öyle olmayabilir.

Bir de olaya şu şekilde bakın. Teachin meyvesi, meyve kullanıcılarının gücünü iptal edebiliyor. Tabi bunun için eliyle dokunması lazım. Teachin Fujitorayı meyvesi ile çektiğini düşünün. Çekebilir mi? Çekemez. Çeksede dokunamaz. Ace'i çekerken Ace'in ateşli mızraklarına nasıl maruz kaldıysa Fujitoranında itme gücüne maruz kalır. Yani Teachin Fujitorayı karanlık meyvesinin etkisi altına sokmak için Fujitorayı yakalaması lazım. Bu da Fujitoranın Teachi sürekli yerçekiminin kuvveti ile kendinden uzaklaştırmasıyla imkansız hale gelir.

Tabi en önemli soru işareti meyvelerin türü. Biri Paramecia iken diğeri Logia.

Yami yami ve gomu gomu no mi'nin şekil ve renk olarak benzerliğini de konuya ekleyebilirsin.

Fujitora'nın kendisini kör etmesini Bb'yle olan geçmişine başlamışsın. Olabilir. Bu iddiayı destekleyen şey Fuji'nin meyvesinin Bb'nin meyvesiyle benzerlik ve zıtlık yönlerinin olması. Fuji neden böyle bir meyve (yer çekimi) yemeyi tercih etti ?

Yine yami yami ile Fuji'nin lakabı ve meyvesiyle ilgili olan renk uyumu da dikkat çekiyor.

Luffy ve Bb'yi ayıran noktalardan biri de Luffy'nin plan yoksunu bir karakter olup Teach'in her adımını yaptığı plan lar doğrultusunda atması.

Kurcalarsan bir şeyler daha çıkar. Hatta bazı olayların gidişatı belirlenip ne olacağı konusunda önceden tahminler yürütülebilir. Tabi bunun için mangakanın bu 3 karakter hakkında biraz daha bilgi vermesi gerekir.

Eline sağlık.
Uygun bir zamanda eklerim sağolasın.

Bende bunu düşünmüştüm. Karanlık meyvesi neden siyah renkte değilde mor? Bu da eklenebilir.

Bu da aklıma gelmişti uzatmamak için eklememiştim. :/

Mesela bu benzerliklere göre Teach BM ile karşılaşacak. Katakuri Luffy tarafından inerse buna kezin gözüyle bakabiliriz.

Kimin fake hesabı bee. Açmış gene güzel bir konu daha. :cool:
Heyt.

Üstün olduğunu gösteren bir kanıt yok. Karanlığın yerçekimi sınırsız olabilir ama seride öyle olmayabilir.

Bir de olaya şu şekilde bakın. Teachin meyvesi, meyve kullanıcılarının gücünü iptal edebiliyor. Tabi bunun için eliyle dokunması lazım. Teachin Fujitorayı meyvesi ile çektiğini düşünün. Çekebilir mi? Çekemez. Çeksede dokunamaz. Ace'i çekerken Ace'in ateşli mızraklarına nasıl maruz kaldıysa Fujitoranında itme gücüne maruz kalır. Yani Teachin Fujitorayı karanlık meyvesinin etkisi altına sokmak için Fujitorayı yakalaması lazım. Bu da Fujitoranın Teachi sürekli yerçekiminin kuvveti ile kendinden uzaklaştırmasıyla imkansız hale gelir.

Tabi en önemli soru işareti meyvelerin türü. Biri Paramecia iken diğeri Logia.
Tabiki ihtimaller her zaman vardır; ancak Teach Black-hole diye saldırı yapıyordu, belli ki oda Karadelik kuramından etkilenmiş.

Daha önce açıkladım zaten, Fuji'nin meyvesinin itme değil, aslında çekme prensibine dayandığını düşünüyorum.

Yami yami'nin olayı da sadece dokundum gücünü emdim değil, Fuji'yi yakalaması gerekmiyor. Teach şoparına bir şey diyemem ama meyvesi, inanılmaz. :D

Hiç mantıksız gelmiyo, fujitora teach ikilemini güzel tespit etmişsin, bonney biraz zorlama olmuş :) Hancock vs bonney :)

Konu baya iyi olomuş.Birde yorumlarda Shanks takıldı.Hakkatten bu adam koca yonkou.Birine kafayı taktımı o adam yaşayamıyor ya da emri altına giriyo.Yeni yetme tayfası ile BB'ı neden bulup indirmedi.Hadi diyelim kin gütmedi marineford'a kadar.Savaşta dendiği gibi kaçmasını sağladı.Yoksa Sengoku-Garp gömerdi onu bence orda.Üstüne savaştan sonra hala yonkou olmamşken neden saldırmadı?Shanks ağır devrimci çıkacak bence bu gidişle.Yoksa oturmuyo hacı.Bu Shanksı dizginleyen biri olmalı.Yoksa çoçukluğunda WBa dalan biri yıkardı ortalığı.

Konu baya iyi olomuş.Birde yorumlarda Shanks takıldı.Hakkatten bu adam koca yonkou.Birine kafayı taktımı o adam yaşayamıyor ya da emri altına giriyo.Yeni yetme tayfası ile BB'ı neden bulup indirmedi.Hadi diyelim kin gütmedi marineford'a kadar.Savaşta dendiği gibi kaçmasını sağladı.Yoksa Sengoku-Garp gömerdi onu bence orda.Üstüne savaştan sonra hala yonkou olmamşken neden saldırmadı?Shanks ağır devrimci çıkacak bence bu gidişle.Yoksa oturmuyo hacı.Bu Shanksı dizginleyen biri olmalı.Yoksa çoçukluğunda WBa dalan biri yıkardı ortalığı.
Belki de eskiden öyleydi ve gözüne aldığı yara ile kendine geldi :D

Teach yeni yetme değil. Hiçbir zaman da olmadı. Shanks ile benzer zamanlarda korsanlığa başladılar. Teach meyve sahibi değilken bile WB'nin 2. komutanı olabilecek ayarda bir adamdı zaten.

Haliyle kendisine en güçlü logia ve paramecia türü 2 meyve kullanımı geçtiğinden beri, bu adam lüzumsuz güçlü.

Güzel yakalamışsın, Fuji'nin BB ile yolunun kesişmesi gözleri ile bağlanabilir. WB zamanında Wano da bir olay yaşanmış olması da mümkün. Lakin kurgu da ki eksik parça hala bir Shichibukai.

Güzel yakalamışsın, Fuji'nin BB ile yolunun kesişmesi gözleri ile bağlanabilir. WB zamanında Wano da bir olay yaşanmış olması da mümkün. Lakin kurgu da ki eksik parça hala bir Shichibukai.
O shichibukainin Fujitora ile bir alakası çıkmaz diye düşünüyorum ama... Eksik parça olduğuna nerden kanaat getirdin merak ettim?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık