Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Tayfaya Katılacak Kişi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

thosy

Tayfaya bu arc katılsa katılsa Ceasar katılır. :D
Adamın peşinde Big Mom var, mecburen bir süre daha tayfada duracak gibi. Denizciler zaten peşinde. Kaido'da bana meyve yapmadın diye kızarsa 2 yonkou + denizciler derken "Lütfen beni gemiden atmayın!" moduna girebilir. :D

Onun da hayali korsan olmaktı fakat devrimci şimdi. Bence E.Oda Ace örneğini yaşattıktan sonra Sabo'yu korsan yapmaz. çünkü Ace'de Sabo'da Luffy'e göz kulak olmak için Luffy'den daha güçlü olmak zorunda. Ace bir bakıma bu yüzden elimine oldu seride.
Sabonun hayali korsan olmak değildi, onun hayali özgür olmaktı. Korsan olmayı da bu yüzden istemişti. Korsanlık Sabo için amaç değil araçtı.

Korsanlar Kralı'nın en önemli özelliği Dünya'nın En Özgür Kişisi olmak. Luffy'de bu yüzden Korsanlar Kralı olmak istiyor. Yani korsan olmanın amacı ''özgür olmak''.
Alakası yok. Bu seride özgürlüğü simgeleyen ,ideoloji mi dersin yapılanmamı dersin adını sen koy, bir yapı varsa onlar da devrimcilerdir. Bu seride kaç tane korsan varsa o kadar da amaç vardır. Korsan olmaya başkoymuş her karekterin kendince nedenleri vardır ama bunlardan yalnızca biri, tek bir kişi en özgür insan olma gayesiyle denizlere atılmıştır ve biz de şu an onun hikayesini takip ediyoruz. Onun haricindeki hiçbir korsanın ana misyonu özgür olmak değildir. (Beyazsakal-Aile/ Buggy-Zenginlik/ Kaido-Güç...)

Korsanlar Kralı olmak birçok ünvanı da beraberinde getirir. Bunlardan biri de "Denizlerin En Özgür İnsanı" olmaktır. O bakımdan bu olguya sığınarak Sabo'nun asıl gayesinin korsan olmak olduğuna dair düşünceni tamamiyle yanlış buluyorum. Yine de istediğini düşünebilirsin sonuçta herkes kendi hayal dünyasında yaşar.

Katılmıyorum. Daha önce bir çok mesajına tanık oldum. Burada herkes kendi fikrini belirtiyor. Ben sanmıyorum ki herkes birbirini sindirmek için mesaj yazsın. Ayrıca tepkim şunadır: Yine de istediğini düşünebilirsin sonuçta herkes kendi hayal dünyasında yaşar. Forum kurallarında gayet açık: Yazarın fikri ne olursa olsun alay etmek, aşağılamaya çalışmak yasaktır.
ben tarafsız biri olarak okudum açıklaması da çok mantıklı geldi sadece belirttim kazanma kaybetmek bir şakaydı sadece neyse uzatmıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık