Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Tayfada Potansiyeli En Fazla Harcanan Kişi

Hasır Şapka Korsanlarında sizce en fazla potansiyeli harcanan ve en fazla hakkı verilmeyen karakter

• Nico Robın

Kullanılan: 51 52.0%
  • Nami

Kullanılan: 1 1.0%
  • Usopp

Kullanılan: 23 23.5%
  • Chopper

Kullanılan: 8 8.2%
  • Brook

Kullanılan: 15 15.3%

• Kullanılan toplam oy
    98
Benim cevabım Nico Robin. Nedenini söylemeden önce diğerlerinden bahsedeyim biraz.

Öncelikle şeytan meyvesi yemeyen kişilere bakalım:

Nami: Bize serinin başında hiçbir zaman bir dövüşçü olarak gösterilmedi. Başta hırsızlık ve rotacılık yetenekleriyle öne çıktı. Seri ilerledikçe dövüş konusunda da kendini gayet de iyi geliştirdi. Bu yüzden hakkını yeterince verdiklerini düşünüyorum.

Usopp: Bize serinin başından beri fazla potansiyeli olmayan genelde yetersiz sayılabilecek biri gibi gösterildi. Nişancılık konusunda bile çok zayıftı başta. Bu konuda kendini gayet geliştirdi ama bunları çok kullanışlı bulmuyorum. Sebebi ise nişancılığını destekleyecek hıza sahip değil. Dövüşlerde arada ki mesafeyi kapattıkları anda hiçbir şey yapamıyor. Mesafeyi açabilecek hız, ışınlanma gibi özellikleri olsa tadından yenmez. Diğerleri gibi rotacılık, doktorluk, arkeolog, aşçılık gibi özelliği olmamasına rağmen. Sadece Zoro gibi dövüşçü olduğunu hesaba katarsak. Kendini az geliştirdiğini ve biraz pasif kaldığını düşünüyorum. Nico Robin’i seçmeseydim Usopp’u seçerdim.

Şimdi şeytan meyvesi yiyenlere bakalım:

Chopper: Chopperda da benzer mantık var. Sadece iyi doktor olması ile ön plana çıktı. Ve bu konuda da çok iyi. Ekstra olarak sonrasında da 7 dönüşümle beraber dövüş konusunda yeterli seviyeye geldiğini düşünüyorum.

Brook: Brook, Jinbei saymazsak ekibe en son katılan kişi. O yüzden diğerlerine kıyasla daha kısa bir süredir tayfa ile birlikte. Yeteneğini düşünecek olursak gayet sonuna kadar kullanıyor gibi. Ölümsüz daha ne olsun. J Hem kılıçta iyi ve müziği de silah olarak(Soul King) kullanabiliyor. İleride müziği çok daha etkili bir kitle silahı olarak kullanma potansiyelini düşünürsek hakkını verdiklerini düşünüyorum.

Nico Robin: Evet geldik Robin’e. Kitabeleri okuyabilme gibi bir yeteneği var, aslında sadece bu özelliği bile hakkını verdirmeye yeter diyebilirsiniz. Ama 8 yaşındayken tek başına donanmayı dağıtabilen bir çocukken, o yaşta başına 79m ödül konulmuşken, çok güçlü bir meyve olarak gördüğüm Hana Hana no Mini’ye sahipken ayrıca bu güce çocukluğunda sahip olmasına rağmen bu kadar basit kullanması ve neredeyse hiç geliştirememiş olması sinir bozucu. Vucudunun istediği bir bölümünü kendine yakın istediği bir yerde çıkarabilmektedir. Hatta tamamını bile çıkartabiliyor diye biliyorum. Şimdi soruyorum bir lastik adamı bu kadar işlevsel ve hayal gücünün sınırlarını zorlayarak kullananlar, bu Hana Hana no Mini meyvesiyle isteseler neler neler yapabilirdi? Yani düşmanlarının boyunları kırmak yerine daha basitçe düşmanlarını vücut içinden çok daha az enerjiyle yüzlerce kişiyi öldürebilir. Yada yeteneğini geliştirerek kukla askerler yapabilir. Bu hayal gücünün sonu yok. Yani demek istediğim böyle bir potansiyeli çöp ediyorlar. Dövüşlerde 1-2 hareketi haricinde bir şey yapamıyor. O yüzden oyumu Nico Robin’e verdim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
O nasıl başlık? :(
Robin bence sadece tayfada değil, serideki en çok harcanan karakterlerden biri. Onun ardından brook ve nami geliyor. Ama nami bu arc zeus ve pro'yu alırsa feci uçar.

Meyve yönünden bakacak olursak Robin en öne çıkan isim.Pek fazla dövüşünü görmemiş olsak bile tahminimce Haki öğrenirse tayfada canavar üçlü dışında en güçlü kişi olacağı yönünde.

Sanji, artık ezdirmeyip karizma hareketler yaptırması lazım Oda'nın Sanji'ye.
Usopp, fiziksel olarak o kadar dayanıklı olan, K. hakiyi üçlüden sonra ilk uyandıran, babası muhtemelen yonkou tayfasında 4. 5. adam olan birisi. Artık dövüşebilmesi gerekli.
Robin, anlamsız, gereksiz bir karakter. O kadar güzel meyvesi var boş boş duruyor. Muhtemelen Oda nasıl dövüştürebileceğini bilmiyor bu karakteri.
Chopper, ilk tayfaya katıldığındaki yaptığı dövüşte tüm formlarını efektif şekilde kullanmıştı. Monster forma girince hepimiz coşmuştuk. Şimdi anca çöplerle dövüşüyor. Usopp gibi artık dövüşebilmesi lazım.

Franky, Brook, Zoro, Luffy, Nami zaten yeterince karşılıyorlar bekleneni.

Eline saçma salak sapan verilen ve bitkilere mahkum edilen Usopp tayfada potansiyeli en çok harcanmış karakterdir. Kendi zekası ve Franky'nin yeteneğinin yardımıyla her duruma uygun silah ve mermi taşırdı yanında üstelik mermilere b.haki kasıp daha da güçlendirerek terör estirebilirdi. Bir düşünün şöyle Usopp'u, aklınız şaşar yemin ediyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık