Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Tashigi

'Denizciler' forumunda Smoker tarafından 6 Şub 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Tashigi-chan <3

  43 oy
  51.2%
 2. Bu kadının varlığı Kuina'ya hakarettir.

  41 oy
  48.8%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,108
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Tashigi, G-5 Üssü'nde Kor-Amiral Smoker'ın emrindeki bir Denizci'dir.

  Loguetown'da ilk tanıtıldığında Başçavuş rütbesindeydi. Alabasta olaylarının ardından Teğmen rütbesi almıştır. İki yıllık zaman atlaması süresinde de Yüzbaşı rütbesine yükselmiştir.

  Görünümü

  Tashigi'nin saçları zaman atlamasından önce omuzlarının hizasındaydı. O zamanki görünümü Roronoa Zoro'nun çocukluk arkadaşı olan Kuina'ya benziyordu. Kırmızı çerçeveli gözlükleri vardı.

  Zaman atlamasından önce üzerinde değişik desenler olan farklı farklı gömlekler giyerdi. Genelde üzerinde mavi deri ceketi vardı. Kot pantolon ve siyah ayakkabılar giyiyordu. Bir çift beyaz babeti de vardı.
  Tashigi'nin görünümü ilk tanıtımının ardından sürekli değişmiştir. Özellikle 439. bölümdeki büyük değişimi göze çarpar. Ancak mangakanın karakteri bilerek mi değiştirdiği, yoksa sürekli gelişen çizim tekniği yüzünden mi böyle olduğu net olarak belli değildir.

  Zaman atlamasından sonra saçlarının iyice uzadığı ve kafasının arkasında toplandığı görülmüştür. Kırmızı çerçeveli gözlükleri halen koyu kahverengi gözlerinin üzerindedir. Daha önce pek belli olmasa da, yeni görünümü oldukça kadınsıdır. Üzerinde çiçek desenleri olan mor bir gömlek, mavi kapri ve koyu pembe botlar giyer. Ellerinde üst kısmı beyaz olan koyu pembe eldivenler vardır. Yüzbaşı rütbesine yükseldiğinden, sırtında standart Denizci paltosu vardır. Paltosunun diğerlerinden farkı, renginin pembe olmasıdır. Tıpkı Hina gibi, Tashigi'nin adamları da ona hayrandır. Ancak saygıda kusur etmezler.

  Kişiliği

  Tashigi ile olarak serinin ilk bölümlerinde yer alan Loguetown'da görülmüştür. Komutanı olan Smoker'ın yanından ayrılmayan ve onun emirlerini uygulayan biridir. Kılıç kullanımı konusunda iyi bir seviyede olsa da, oldukça sakar biridir. Bu özelliği Smoker'ı oldukça sinirlendirir. Katanalara büyük bir ilgi duyar ve bir katana gördüğünde hemen onun adını hatırlamaya çalışır. Tehlikede olduğunda bile ünlü bir kılıcı gördüğünde dikkati dağılır. Ayrıca cebinde içinde tüm Meito kılıçlarının yer aldığı küçük bir kitapçık vardır.

  Tashigi oldukça korkusuz ve bu korkusuzluğuna paralel olarak umursamaz biridir. Düşman olarak gördüğü kişinin gücüne ya da saygınlığına aldırmadan ona saldırma eğilimindedir. İçindeki bu büyük savaşma arzusu yüzünden sıklıkla yenilir ve Smoker'ı uğraştırır. Örneğin dizi kırık olduğu halde Nico Robin'e karşı savaşmaya çalışmış, Haki'sinin yetmeyeceğini bildiği halde Trafalgar D. Water Law'a saldırarak kendini ikiye böldürmüştür. Çok inatçı ve yenilgisini asla kabul etmeyen biridir. Zoro'nun onu öldürmemesi zoruna gitmiş, bu dövüşün bir rövanşı olacağını söylemiştir. Vücudu ve kılıcı ikiye bölündüğü halde, Law karşısında artistlik yapmaya devam etmiştir. Onun bu sonsuz inatçılığı "acınası bir ezikik" olarak yorumlansa da, Tashigi'nin genel motivasyonu kendisi için önemli olan şeyleri korumak üzerinedir.

  Tashigi'nin "adalet" anlayışı, komutanı Smoker'a benzer. Bu adalet anlayışı ile diğer birçok Denizci askerinden farklıdır. Hayattaki amacı hak etmeyenlerin elinde bulunan bütün Meito kılıçlarını toplamaktır. Korsanlardan nefret ediyor olsa da, gerektiği yerde gururunu bir kenara bırakarak onlarla iş birliği yapar.

  Zoro, Tashigi'yi kadın olduğu için ellemeyince, Tashigi buna çok kızmış ve erkek kılıç ustalarının kadın kılıç ustalarını hor gördüğünü söylemiştir. Law ise onu kestiği halde öldürmeyince, kendini aşağılanmış hissetmiştir. Bir kılıç ustası olduğundan, ölmeyi utanç verici bir yenilgiye tercih eder. Ancak bu durum, onun hayalini gerçekleştirmek için güçlenmeye çalışmasını engellemez.

  Tashigi normalde gömleğinin en üst düğmelerini açık bıraksa da, Smoker'ın bedenine girdiğinde Smoker'ın ceketinin önünü tamamen kapatmıştır. Buna karşın Smoker, onun sutyenini çıkarmış ve gömleğinin önünü tamamen açmıştır. Tashigi'nin hava soğuk olduğundan böyle bir şey yapması, Smoker'ın ise normalde de önü açık gezmesinden yaptıkları hareketler mantık kazanmaktadır. Ancak Tashigi bedenine dönüp de, kıyafetinin aldığı hali görünce oldukça utanmıştır.
  Tashigi'nin öne çıkan bir diğer özelliği de, çok kalın kafalı olmasıdır. Alabasta'da Smoker, Luffy'yi kovalarken kendisine durum anlatılana kadar ne olduğunu anlamamıştır. Bu kalın kafalılığına en güzel örnek, üç kılıç taşıyan, haramaki giyen, yeşil saçlı bir korsanı ararken; üç kılıç taşıyan, haramaki giyen, yeşil saçlı bir korsan olan Zoro ile arkadaş olmasıdır. Onun aradığı kişi olduğunu da çok sonra fark edebilmiştir.

  Yetenek ve Güçleri


  Kılıç Ustalığı
  Tashigi ortalama üzeri sayılabilecek bir kılıç ustasıdır. Loguetown'da iki korsanı çok uğraşmadan yenmiştir. Ippon-Matsu'nun dükkanındayken, kılıçlar hakkında çok şey bildiği görülmüştür. Lakin yetenekleri yetersiz olduğundan, Zoro tarafından kolayca yenilmiştir.

  Tashigi'nin kendi kullandığı kılıcın adı Shigure'dir. Dövüş stiline dair fazla şey bilinmemektedir. Yine de birden fazla düşmanı saniyeler içinde yenebilecek kadar kılıca hakim birisidir. Alabasta olaylarından sonra daha da güçlenmeyi hedeflemiştir.

  Zaman atlamasından sonra, yeteneklerinin daha da geliştiği görülmüştür. Bir top güllesini kılıcı ile başka bir yöne göndermiştir. Bunun bir örneği daha önce Dracule Mihawk'ın kurşunların yönünü değiştirirken görülmüştür.

  Kılıçları
  Shigure:
  Kendi kullandığı kılıçtır.
  Yamaoroshi: Önceden Evet Korsanları'ndan Billy'ye ait olan bir kılıçtı.
  Kashu: Önceden Baroque Works için çalışan Bay 11'in kılıcıydı.

  Rokushiki
  Zaman atlamasından sonra Tashigi'nin Soru kullanabildiği görülmüştür.

  Haki
  Tashigi'nin, Law ile yaptığı dövüşte, Smoker tarafından Tashigi'nin Haki kullanabildiği onaylanmıştır. Ancak Haki gücü Law'un Ope Ope no Mi yeteneklerine karşı koyacak kadar güçlü değildir. Daha sonra bir Logia kullanıcısı olan Monet'i keserken Busoshoku Haki kullanmıştır.

  Ek Bilgiler

  - Tashigi, 4. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 42. sıradayken, 5. ankette 64. sıraya gerilemiştir. Emporio Ivankov ile aynı sırayı paylaşmaktadır.
  - Oda'ya Tashigi'nin gözlüğü aksesuar olarak mı taktığı sorulduğunda, Oda kızın gözlerinin gerçekten bozuk olduğunu söylemiştir.
  - Japonya'da bir kılıcın onu hak etmeyen kişinin elinde olması hoş görülmez. Tashigi de bu yüzden değerli kılıçları suçluların elinden almak istemektedir.
  - Tashigi seride tanıtılan ikinci kadın Denizci'dir (İlki Bell-mére).
  - Tashigi, Smoker ile birlikte Hasır Şapka Korsanları'ndan olmayıp da seride en çok görülmüş karakterlerdir. İkili Loguetown Arkı, Davul Adası Arkı, Alabasta Arkı, Enies Lobby Sonrası Arkı, Amazon Lily Arkı, Marineford Arkı, Balıkadam Adası Arkı, Punk Hazard Arkı ve Dressrosa Arkı'nda görülmüştür.
  - One Piece: Pirate Warriors 3 oyununda eğer Tashigi'nin gözlükleri düşerse, ekran bulanıklaşır.

  Künye

  Adı: Tashigi
  Okunuşu: Tashigi
  İngilizce Adı: Tashigi
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 96, Anime 48
  Bağlantıları: Denizciler; G-5 Birim 01, Loguetown Denizci Üssü (Eski)
  Unvanları: Yüzbaşı, Teğmen (Eski), Başçavuş (Eski)
  Yaşı: 23
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 6 Ekim
  Boyu: 1.70 cm
   
 2. Monkey D. Luffy Ora ora ora!!!

  Monkey D. Luffy (Ora ora ora!!!)
  Mesaj Sayısı 9,955
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Teşekkürler Smoker.
  Eğer Kuina'ysa kendi varlığına ihanet olacak. İyi tatlı kız falan ama çok güçsüz. Kuina'ya yakışmıyor. :/
   
 3. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,517
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Ellerine sağlık.
   
 4. Kagura Nami

  Kagura (Nami)
  Mesaj Sayısı 3,428
  Üyelik Tarihi28 Eki 2012
  Gereksiz karakter.
   
 5. Kuzan Majesteleri

  Kuzan (Majesteleri)
  Mesaj Sayısı 1,954
  Üyelik Tarihi4 Kas 2014
  Hoştur iyidir ama bir Kuina değil.
  Eline sağlık Smoker.
   
 6. Eric Cartman Love is like taking a dump, Butters.

  Eric Cartman (Love is like taking a dump, Butters.)
  Mesaj Sayısı 9,916
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  Tashigi Chan kawaii <3 :/
   
 7. Ghost Dead

  Ghost (Dead)
  Mesaj Sayısı 468
  Üyelik Tarihi28 Eki 2015
  Eline sağlık. İtici bir karakter, sevmem.
   
 8. Sugoı Zoro Fanı Haterı

  Sugoı (Zoro Fanı Haterı)
  Mesaj Sayısı 2,164
  Üyelik Tarihi13 May 2014
  Çakma Kuina. Kuina'ya benzediği için hiç sevmem.
   
 9. Death Knight rhaman31

  Death Knight (rhaman31)
  Mesaj Sayısı 4,161
  Üyelik Tarihi3 Kas 2010
  Tsuru olmaz bu.Yeni nesil kk için kadınsız denizciler olacak.Diğerinden zaten ümidim yok.
   
 10. Kagura Nami

  Kagura (Nami)
  Mesaj Sayısı 3,428
  Üyelik Tarihi28 Eki 2012
  Hina?
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık