Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Yardım] Strateji Oyunları Hakkında

Strateji oyunları seveni olarak yaklaşan günlerdeki boş vakitlerimde buna da yer ayırmak istiyorum. Ama sorun şu ki bilgisayarım yok sayılır, evime geçtiğimde evdeki dizüstünü kullanabilirim ama yine de tercihen mobil(Android) oyunlar tavsiye ederseniz sevinirim.

Clash of clans ve türevlerini lütfen tavsiye etmeyin :D

Mmo(çoklu oyunculu) olursa iyi olur. Sıra tabanlı ya da gerçek zamanlı olabilir.

Yardımcı olabilecek bu konuda bilgili arkadaşlara daha çok bilgi verebilirim ama açıkçası kafamda çok net bir şey yok. İnterneti de bayağı taradım ama güzel bir şey bulamadım.

İnşallah yardımcı olabilecek strateji-sever oyuncu arkadaş vardır forumda :D

Son düzenleme:
Valla tam öneri derken liste oluşturmuştum kendime ama mobil deyinde dururum. Telefonda denemek için birkaç oyun indirmiştim. World Conqueror 3 ve Europen War 4 var şu an telefonda. EW'yi oynamadım desem yeridir. WC'de ilk başlarda zevkli gelmişti ama sonraları basit gelmeye başladı.

Oyun güzel yani ama şu ana kadar oynadığım şekilde gerçekte Axis tarafında olan bir ülkeyle Allies tarafında oynayamıyorum. Belki ileriki senaryolarda vardır ama iki senaryoda oynadım henüz.Neyse deneyebilirsin bunu.

Bilgisayarıma geçince oynarım diyorsan, At War adında bir oyun var. Zamanında oynamıştım ama uzun zamandır bakmıyorum. Risk tarzı bir oyundu en son. :D Güncelleme ile bozmamışlarsa güzeldi. (Online)

Hiç strateji oynadın mı? Paradox'un oyunları güzeldir. Bir de Total War serisi var. Hem harita üzerinde yönetiyorsun hem de savaş alanında orduları yönetiyorsun.

Bir de Superpower 2 ve Civ var. Şimdi anlatmaya üşendim. Güzel oyunlar. Biraz okuyup öğrenirsin sen. :D

kısaca mmo zaten manyah. :(

Valla ben oyun oynamıyorum telefonda, üzgünüm.
Yav türkçesi işte yanlış olmuş :D Bilgisayar da olur madem biliyorsan.
@Count Alucard ayıpsın yav gençliğimiz geçti strateji oyunlarıyla :D Sorun şu ki üniversiteye geçtiğimden itibaren ara sıra pes oynamak dışında oyun oynamadım dolayısıyla piyasaya çok yabancıyım şu an :D yoksa total war serisinin hastasıydım age of'un yanı başında. Madem öyle bilgisayar oyunlarından başka bildiklerin varsa alayım.

Zaten mobilden çok umutlu değildim de belki bilmediğim bir şeyler vardır şansımı deneyeyim dedim :\ yok arkadaş mobil pc'nin yerini tutmuyor hiç.

Empire Total War
Osmanlının duraklama dönemleri. Ama tekrar yükselişe geçirmek bana çok zevk veriyor şahsen. :/
Diğer Total War serileri (Artık hangisi daha hoşuna gidecekse. Shogun,Rome vs)

Age of Empires 2 Hd
Orji alırsan hem online oynarsın. Yılların efsanesi.

Company of Heroes
2.dünya savaşı keyfi.

Empire Total War
Osmanlının duraklama dönemleri. Ama tekrar yükselişe geçirmek bana çok zevk veriyor şahsen. :/
Diğer Total War serileri (Artık hangisi daha hoşuna gidecekse. Shogun,Rome vs)

Age of Empires 2 Hd
Orji alırsan hem online oynarsın. Yılların efsanesi.

Company of Heroes
2.dünya savaşı keyfi.
İlk dediğin oyunu duymamıştım biraz bilgi verir misin? Bir de online oynamak derken age of'u dünyadan birileriyle mi yoksa lan bağlantısı mı?

Son olarak :D bu oyunları nerden elde ediyoruz torrent ile mi yoksa başka bir yol öneren var mıdır?

sins of a solar empire
attila total war
civizilation 5
age of mythology
men of war
age of wonders 3
endless legend
rise of nations
star wars empire at war
warhammer 40000 dawn of war 1 2

kontrol tamamen bende olsun grafik önemsiz minimalize oyun oynarım dersen heart of irons 3

üstteki arkadaşlar önermiş öteki iyi stratejileri

İlk dediğin oyunu duymamıştım biraz bilgi verir misin? Bir de online oynamak derken age of'u dünyadan birileriyle mi yoksa lan bağlantısı mı?

Son olarak :D bu oyunları nerden elde ediyoruz torrent ile mi yoksa başka bir yol öneren var mıdır?
Total WAr serisinin hastasıyım dedin ya nasıl duymadın? :/ Empire Total War biraz eski ama Osmanlı Devletiyle oynaması çok zevk verdiği için en sevdiğim seri bu Total War serilerinden.
http://www.merlininkazani.com/Empire_Total_War-oyun_inceleme-3091p1.html

Age of 2 Hd'yi Steam'den orjinal alırsan oynarsın işte Steam üzerinden arkadaşlarınla veya bu oyunu oynayanlarla.
Hah ben orjinal alamam dersen de torrent ile indireceksin işte. :D

Yav türkçesi işte yanlış olmuş :D Bilgisayar da olur madem biliyorsan.
@Count Alucard ayıpsın yav gençliğimiz geçti strateji oyunlarıyla :D Sorun şu ki üniversiteye geçtiğimden itibaren ara sıra pes oynamak dışında oyun oynamadım dolayısıyla piyasaya çok yabancıyım şu an :D yoksa total war serisinin hastasıydım age of'un yanı başında. Madem öyle bilgisayar oyunlarından başka bildiklerin varsa alayım.

Zaten mobilden çok umutlu değildim de belki bilmediğim bir şeyler vardır şansımı deneyeyim dedim :\ yok arkadaş mobil pc'nin yerini tutmuyor hiç.

Paradox'u bilmiyorsun yani. Şöyle söyleyeyim, Paradox'un neredeyse her dönem için harika denebilecek oyunları var.

Crusader Kings - Orta çağ diyeyim. Entrika, hanedanlık, din üzerine kurulu. İmparatorluklar, krallıklar, eyaletler, şehirler, kasabar vs. var. Sen birini seçiyorsun. (Kasaba seçilemiyor, seçilen mod falan varsa bilmiyorum.) Mesela bir şehrin lordusun. Amacın en güçlü olmak, her oyun gibi. :D Sen birinin vassalı yani birinin emri altında da olabilirsin, başkasını emrin altına da alabilirsin. Yani bir nevi almak zorundasın zaten. Hakkından fazlasını taşırsan bazı olumsuz etkileri falan olur. Tanıtımları okursan daha iyi anlarsın. :D Açıkçası her şeyini sevsem de savaş mekaniği biraz farklı. O yüzden oynamak gelmiyor içimden. Ama dersen birilerinin arkasında kuyusunu kazacağım, kuyumu kazanlarıysa kazığa oturtacağım; işte bu senin oyunun. :D

Europa Universalis. İstanbulun fethinden kısa bir süre önce başlıyor, 1800lere kadar sürüyor. Klasik strateji oyunu ama efsanedir. Detaylı anlatmayacağım oku işte. :D

Victoria, artık sanayi çağı. Diğer oyunlardan bambaşka bir oyun desem yalan olmaz. :D Genel anlamıyla fabrika kurmak, teknoloji geliştirmek emek istiyor bence. Partiler falan var.

Hearts Of Iron. 2. Dünya savaşı. Bu da farklı bir oynayışa sahip. Artık ülke yönetimi yerine ordu yönetimi daha önde. Wuma'nın dediği gibi kontrol tamamen senin.

March of Eagles var bir de. Bu oyunu hiç oynamadım, oynamayı düşünmedim bile. :D Gambell oynuyordu, onda izlemiştim. Ordu yönetimi çok karışık geldi bana.

Paradoks dışında,

Superpower 2 var. 2002'de başlıyordu sanırım. Oyuna ülkeni ve partini seçip başlıyorsun. Standart bir ülkeyi yönetiyorsun, ürünlerin vergisini kontrol ediyorsun. Silahlanma yarışına katılıyorsun. Bu sürerken ülkenin ekonomisini düzeltmeye çalışıp partini iktidarda tutuyorsun. Bence çok basit bir oyun. Çok fazla bugu var. Üzerine biraz daha düşülseydi keşke. :D

Ben bu aralar Civ 5 oynuyorum. Ama Steam üzerinden aldığım ilk oyun olduğu için objektif yorum yapamam. :D

Might and Magic Heroes 3
Generals Zero Hour
Total War türevleri iyidir dahasına da gerek yok zaten :D
Herkes biliyordur ama yazmasakta olmaz şimdi. Red Alert 2 (Yuri's revenge paketi de gayet iyidir)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık