Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Spor/Yeme/Uyku

Merhaba arkadaşlar, sıkıntı çektiğim bir konu hakkında forum arkadaşlarım olarak sizlere danışmak istedim.Sahip olduğum meslek gereği formda ve zinde bir vücuda sahip olmam gerek ya da şöyle söyleyeyim spor branşlarında iyi bir derecem olması gerek.Fakat çok zayıf olduğumdan dolayı bunu tam olarak başaramıyorum(boy:1.87 kilo:65) .Nasıl kilo almam nasıl yemek yemem nasıl spor yapmam ne kadar süre uyumam gerektiği hakkında sürekli düşünüyorum.Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaş varsa yardım ederse şimdiden çok teşekkür ederim.:)

Spora yeni başladım bende ve 3 haftada yaklaşık 4 kilo aldım. Bu nasıl oldu dersen, iyi yemen lazım ve yerken de gereksiz şeyler yememen lazım, kalori değeri yüksek şeylerle beslenmen gerek. Bunu da düzenli yapman gerek. Ayrıca haftada 3-4 gün düzenli olarak spora gitmen lazım.

Benim avantajım ev arkadaşıydı, tüm herşeyi tek tek gösterdi. Spor hocalarının geçiştirmelik programlarını uygulamak zorunda kalmadım. Şükür ki iyi gidiyor şu an.

Günde 5-6 k kalori alırsan hızlıca kilo alırsın ama şeker çikolata olarak beslenme çoğu yağa gider. Onun yerine et yumurta süt baklagil ağırlıklı beslen. Ağır sporlar yapma daha çok yürüş yap. Yüzme imkanın varsa yüz. Sporu çok yapmak önemli değil düzenli yapmak önemli. Günlük en az 8 saat uyuman lazım. Bunları yaparsan tahminen 2 kilo alırsın haftada olman gereken kilo tahmini olarak 85 falan. 3 ay gibi bir sürede bu kiloya çıkman lazım sağlık bir vücut istiyorsan. Eğer bunları yapmana rağmen kilo alamıyorsan bir tiroidine baktır.

acaba uyguladığın programı ve yediğin yemekleri banada söylermisin rica etsem
Özel bir programım yok, bu işin yüzde yetmişi iyi beslenmek ile ilgili. Sabahları 3 haşlanmış yumurta, yanında bal, terayağı, zeytin, peynir, tam buğday ekmek ve %100 sıkılmış meyve suyu ile güne başlıyorum.

Öğlen yemeği çalıştığım yerde ne çıkarsa o. Genelde kalori değeri yüksek şeyler çıkıyor. Akşam da tavuk yemeği, kırmızı et, baklagiller vs tüketmen güzel olur. Eğer akşam pratik bir şey istersen makarna, yanına ton balığı şart(tabi bunu da her zaman yapma). Spora gitmeden önce 1 muz çıkarken de 1 muz yemen lazım. Yatmadan önce istisnasız hergün 1 kase yogurt yiyeceksin, ağzına kadar dolu olacak.

Bunların yanısıra gün içerisinde öğünler arası kalori değeri yüksek, doğal şeyler yiyebilirsin. Fındık, ceviz, üzüm kurusu vs. ancak bisküvi çikolata gibi abur cubur şeylerden uzak dur.

Ayrıca karbonhidrat tüketebilirsin, benim henüz ihtiyacım yok ama yakında belki kullanmaya başlayabilirim. Kime sorduysam zararı yok diyor. Alırken doğru almak ve düzgün almak önemli.

Diğer yandan sporda ne yapılacağını da netten iyice araştırman ve bilen bir kaç kişiye sorman lazım. Hareketleri yaparken de iyi bir şekilde bilerek yapman gerek, yoksa amele gibi boş boş spor yapmış olursun.

Biraz sıkıcı ve sıkıntılı olacak ama yapmaya başladıktan sonra zevk almaya başlarsın. Bunları özelden de yazabilirdim ama gerek duymadım, okumak isteyen okusun. Sormak istediğin bir şey varsa acemi biri olarak bildiğim kadarını özelden senle paylaşabilirim. :)

Roronoa Zoro

Günde 5-6 k kalori alırsan hızlıca kilo alırsın ama şeker çikolata olarak beslenme çoğu yağa gider. Onun yerine et yumurta süt baklagil ağırlıklı beslen. Ağır sporlar yapma daha çok yürüş yap. Yüzme imkanın varsa yüz. Sporu çok yapmak önemli değil düzenli yapmak önemli. Günlük en az 8 saat uyuman lazım. Bunları yaparsan tahminen 2 kilo alırsın haftada olman gereken kilo tahmini olarak 85 falan. 3 ay gibi bir sürede bu kiloya çıkman lazım sağlık bir vücut istiyorsan. Eğer bunları yapmana rağmen kilo alamıyorsan bir tiroidine baktır.
Günde 6k kalori naptın la sen? Adam yeni başlamış, 65 kilo bir arkadaş. Sonra niye kardiyak arrest.
Yüzde 40 yağ yüzde 40 karobonhidrat yüzde 20 protein olsun aldığın besin(Kalori olarak). Ağırlığının 2 katından fazla gram protein alırsan zaten depolayacaksan yağ olarak depolar onu vücudun.

Arkadaşlar beslenme işinin mideyi doyurmanın değil kalorinin önemli olduğunu anladım peki spor olarak ağırlık altına felan girmem gerekir mi yoksa kendi vücut ağırlığımla yapabileceğim uygun çalışmalar var mı?

Konu gel bana yaz diyordu resmen. Boyum 195 kilom 61. Bi dönem spor yapıp 3-5 kilo aldım ama tembellikten geri verdim. Şimdi başlamak istiyorum ama evin yakınlarında bulamadığım için erteliyorum. Fena yemiyorum ama çok düzensiz. Sporsuz kilo almamın bir imkanı yok mu acaba?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık