Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru yardım

Küre dediğimize göre düzlemde değiliz. 3 boyut da var yani. 3 boyutlu bir ortam için bu sorduklarının hepsinin cevabı evet değil mi? Yoksa ben soruları mı anlamadım?
R^n uzayı diyip isin icinden cikabilirdim yada cemberde diyebilirdim ama akilda daha iyi sekillenecek sekilde sormak istedim. 3 ve 4 deki sorularda bunun destekcisi zaten. Pioncare sanısini okuyordum ordan aklima boyle bir soru takildi.

Tekillikten nasıl siyriliyorsun peki :). Bu nokta R^n uzayinda nasil bir yer kapliyor.
Kendi ölçeğimizde baktığımızda güneş koca bir küre, ama ölçeği büyüttüğünde bir noktaya dönüşüyor. Ya da bir top ile oynarken o bir küre o ölçekte ama ölçeği büyütüp güneş sisteminden bakarsan nokta.

Kendi ölçeğimizde baktığımızda güneş koca bir küre, ama ölçeği büyüttüğünde bir noktaya dönüşüyor. Ya da bir top ile oynarken o bir küre o ölçekte ama ölçeği büyütüp güneş sisteminden bakarsan nokta.
Ben astronomum zaten :). Mevzu tekillik :D. Soruda nokta hem tekilligi hem hacmi olustura bilirmi anlaminda soruyorum.

@Kizaru Yada katmanli olarak bakarsan (normal ortamda atom)> (beyaz cuce veya notron yildizinda atom)> (karadelik merkezinde atom)>(evrenin sifir aninda atom) (karadeliklerde tekillikten bahsedilir ama olay ufku genisligi ve kutlesi artisi vardir, sorunun asil noktasi buraya gidiyor aslinda)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık