Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Soru - Cevap Köşesi 5

Sence Oda Uyanış'ı neden bu kadar geç belirtti?

Marineford savaşında Akainu'nun,Kizaru'nun Uyanış yapması bütün dengeyi bozar diye mi? Yoksa Logiaların uyanışı yok mu veya daha mı farklı
Uyanış bir noktaya kadar çok da gerek olmayan bir unsurdu, ancak Şeytan Meyvesi güçlerinin bir sonraki aşamaya geçmeleri gerekiyordu. Serinin sonuna kadar salt meyve gücü ile gidemezdi Oda. Bu yüzden Uyanış gibi bir şey çıkardı. Logia türleri Uyanış açınca Punk Hazard'daki gibi kalıcı iklim değişiklikleri oluyor. Mesela ben üzerine sürekli yıldırım düşen Raijin Adası'nda zamanında Enel'in Gümbürtü Meyvesi'nin önceki sahibi olduğunu düşünüyorum.

Hocam selamlar. Logia meyve kullanıcılarının antileri olduğunu biliyoruz. Kum/su, elektrik/lastik. Buna göre her logia nın antisi var mıdır? Yoksa bazılarında olmayıp, bazılarında oluyor mu?

Birde aklıma ace ile smoker in vs si geldi. Bu savaştan galip çıkmaz gibi birşey demişti. Meyve üstünlüğü konusu var. Hakisiz bir şekilde meyve üstünlüğü ile birisini yenme şansın var mı? Yoksa o zamanda haki olmadığı için mi söylenen bir sözdü?

Sence serideki en dayanıklı 5 karakter yazacak olsan bunlar kimler olurdu?

Haoshoku Haki çevreye ulgulamak yerine, tek bir kişiye uyvularsan daha etkili sonuç alınır mı? Busoshoku Haki gibi vücudunun belli bir yerini yada tamamını kaplayacak saldırı yapılır mı? Yapılırsa farklı etkileri olur mu?

Kariouseki li birisi haki kullanımı yapabilir mi? Misalen ace cellatlarını kendisi bayıltabilirmiydi, yada kaido idamına giyotin parçalanması kaido nun Busoshoku Haki sayesinde mi oldu?

Şimdiden teşekkür ederim.
1. Her Logia'nın antisi yoktur. Bazılarında var sadece. Bazıları da nötr durumda.
2. Haki olmadan meyve üstünlüğü ile rakip yenilebilir. Sakazuki, Ace'i bu sayede öldürebildi.
3. Beyazbıyık, Zoro, Oden, Jack, Kuma.
4. Bence Kral Haki tek kişiye yöneltilirse karşıdaki kişiyi bayıltmasa dahi tereddütte bırakabilir ya da açık vermesine neden olabilir.
5. Deniztaşı, Haki kullanımını da engelliyor. Kaido'nun zarar görmemesinin nedeni Haki'den ziyade, kendi doğal vücudu ile ilgili bir durum gibi görünüyor.

1-) Hancock'un meyvesini çirkin bir yeseydi ne olurdu ?
2-) Hancock'un meyvesini bir erkek yeseydi ne olurdu ?
3-) Hancock sayborg Pacifista'ları nasıl taşlaştırdı ? Meyve gücü sadece ondan etkilenenlerde işe yaramıyor mu , robotlara nasıl etki ediyor ?
1. Taşlaştırma hariç meyvenin diğer yeteneklerini kullanırdı.
2. Cavendish gibi çekici bir erkekse, Hancock gibi kullanabilirdi meyveyi.
3. Cansız nesnelerin şehvete kapılma gibi bir durumları yok, bu yüzden doğrudan taşa dönüşüyorlar.

Law amputation tekniğiyle odanın içindeki herkesi kesebiliyor mu? Dressrosa'da ondan güçlü olan doff bile kılıç darbesinden kaçmak için havaya zıplamıştı yani bu teknik senden güçlü güçsüz herkese etki ediyor mu? Eğer herkesi etkiliyorsa Luffy Kaido'ya ejder formundayken vurduğunda Kaido birkaç saniye yerde yatmıştı o sıra kaidoyu bölemez miydi?
Law'un meyvesinin o kesme olayının tam olarak nasıl çalıştığını ben halen anlamış değilim.

1. Law, Smoker'in Koka basılı olmayan sopasını kesemiyor.
2. Vergo, Smoker'in Koka basılı olan sopasını kırıyor.
3.Law, Vergo'nun Koka basılı vücudunu kesebiliyor.

Denklemde bir yanlışlık var, ama ne olduğunu bilmiyorum. Law'un deniztaşı gibi elmas sertliğinde bir nesneyi kesebildiğini düşünürsek, bir şeyleri kesemiyor olması çok saçma duruyor.

Son düzenleme:
Merhaba Smoker,
Dressrosa Arc'ını izledikten sonra aklıma takılan bir konu olmuştu,size danışmak istedim.Acilia karakteri kolezyumdan sonra bir daha gözükmedi. Nedeni nedir ?
(Diğer karakterler kolezyumdan sonra,savaşta yardım etmişlerdi.Ancak Acilia aralarında yoktu.) Acaba yenildikten sonra öldü mü ? Mangada bundan bahsediliyor mu ?
Şimdiden teşekkür ederim.?
Bilgi yok.

Bende dressrosa arcını izlerken Zoro nun Picanın yumruğundan Robin Bartolomeo ve Rebecca yı kurtarmadan önce Bartolomeo nun elimi kullansaydım bile bu yumruğa dayanacak bariyer yapamazdım dediğini gördüm acaba kaba kuvvetle bariyeri parçalanabilir sonucunu çıkarabilir miyiz yoksa yumruk büyük olduğu için uçurur demeyi mi kastetmiştir
Hayır. Bartholomeo orada "Bu yumruğun kapladığı alan genişliğinde bir bariyer yapamam" diyor. Yani bariyerin genişlik sınırından bahsediyor, dayanıklılığından değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık