Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Son Poneglyph Muhtemel Yeri

Bana göre son Poneglif alakasız birinin elinde çıkacak. Üstelik bu kişi elindeki şeyin aslında ne kadar önemli olduğunu bile bilmeyen birisi olacak.
Roger da okudu bunu. Yonkou'dan da üstün bir rolü var hikayede. Sonuncuyu yanına almış ve senin bahsettiğin gibi birisine vermiş olabilir. Hükümette çıkmazsa ya yazıtı koruyabilecek ve saklayabilecek alakasız birisinde çıkar. Yada Roger 'ın tayfasından birilerinin elinde olur diyorum .

Emeğine sağlık öncelikle. 800 yıl önce dünyayı bilmeyen adamların düşünce tarzı hoşuma gitti ki gökyüzü adasında da görülen bir ponegliph olmaması bence teorini destekler nitelikte ( Yukarılardan dünyaya bakılamaması ). Yazının içeriğinin çoğu kayıp yüzyıl olduğu için ben de diğer eleştiriye katılıyorum. Elbaf da bana göre kesinlikle yol ponegliphi çıkmaz. Çünkü fazla göz önünde bir yer. Hükümetin elinde olması bence en olası durum.
Eyvallah hocam, hükümetin elinde olma olasılığı da var tabi ama bana kalırsa çok düşük bir ihtimal, hükümet saklarsa hiç bir korsanın bulacağını düşünemiyorum açıkcası, adamların bir sürü seçeneği var üstelik kutsal topraklarda filan saklanıyorsa ki en mantıklı yer burası olur gibi (büyük hasır şapkayı gizledikleri yer gibi) amiraller + bilinmeyen bir sürü güç var luffy ve tayfasının oraya girmesi hayal gibi bir şey bence. Bence o yüzden kayıp diye belirtildiyse çok büyük ihtimalle 800 yıldır kimse görmedi bana kalırsa.

Bana göre son Poneglif alakasız birinin elinde çıkacak. Üstelik bu kişi elindeki şeyin aslında ne kadar önemli olduğunu bile bilmeyen birisi olacak.
Bence kimsenin ulaşamadığı bir yer olmalı yoksa kayıp yüzyıldan beri hiç kimsenin bulamamış(bana göre kayıp) olması çok abes olurdu. Ya da çok üst düzey korunan bir yer olarak çıkabilir karşımıza. Zounun halkı nasıl canları pahasına da olsa korudukları kitabeyi lordun(beklenen kişi momonosuke) gelmesiyle ortaya çıkardılarsa, son kitabenin saklandığı yerin koruyucularıda beklenen D. olarak luffy'i görünce ona gösterebilirler. Öncesinde başka bir D. olan teachin kitabeyi çalma olayı da olabilir, yukarıda ki arkadaş aklıma farklı şeyler getirdi.

Bence kimsenin ulaşamadığı bir yer olmalı yoksa kayıp yüzyıldan beri hiç kimsenin bulamamış(bana göre kayıp) olması çok abes olurdu. Ya da çok üst düzey korunan bir yer olarak çıkabilir karşımıza. Zounun halkı nasıl canları pahasına da olsa korudukları kitabeyi lordun(beklenen kişi momonosuke) gelmesiyle ortaya çıkardılarsa, son kitabenin saklandığı yerin koruyucularıda beklenen D. olarak luffy'i görünce ona gösterebilirler. Öncesinde başka bir D. olan teachin kitabeyi çalma olayı da olabilir, yukarıda ki arkadaş aklıma farklı şeyler getirdi.
İşte herkes senin gibi düşündüğü için, alakasız bir yere vermek en mantıklısı olur. Peşinde olan adam öyle kıymetli bir şey burada olamaz der kendi kendine bence.

İşte herkes senin gibi düşündüğü için, alakasız bir yere vermek en mantıklısı olur. Peşinde olan adam öyle kıymetli bir şey burada olamaz der kendi kendine bence.
Alakasız bir yerde çıkma olasılığını hiç kimse düşünmez mantığı güzel aslında ama bilemiyorum op gibi gizem üstüne gizem kasan bir evrende bu kadar sıradanlık hele de raftel adasının yolunu gösteren bir kitabe için hiç alışagelmiş bir durum değil. Ama dediğin gibi olma olasılığı da yüksek bir yerde de artık gizem olmasın değil mi ama :D

Elbaf- shanks'in adası
Marijous- denizciler
Son ada dan önceki ada ( yıldız bir şeydi)
Başka ihtimal vermiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık