Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son İzlediğiniz Anime

Uzun zaman önce Angel Beats ile Son Durak filminin çakması bir anime vardı onu izledim. Çocukluktan anısı olan Shounenler dışında pek anime sevmem zati. Arada, senede bir Digimon filan izliyorum :D

Fırsat bulunca Vegetayla ilgili bir analiz mi yapsan abi? Ondaki gurur değil de saplanti gibi geliyor bana. Hani bazı isimler vardır, çocuk o ismin ağırlığını kaldıramadı denir ya Vegeta da buna benziyor. Ben Saiyanların Gururlu Prensiyim dedikçe ağzına vurdular, dedikçe küsküyü verdiler, dedikçe çok fena dövdüler. Bu saplantısı onun birkać kere ölümüne vs neden oldu. Bilemiyorum bu gurur mu başka bir şey mi. :D
Gururu saplanti degil gibi aslinda. Saplanti yaptigi sey icten ice gokunun varligi ve basardiklari. Ayni kotomine kirei gibi.

Gururu gercek ve irkinida gercekten seviyor ve gururla en guclu olmaya calisiyor. Olmeden once soyledikleri ve babidinin bile aslinda onu kontrol edemiyeceginin , vegetanin kendisinin izin verdiginin belirtilmesi bu iki seyide kanitliyor.

Babidi onu kontrol edemezdi cunku hem gucu hemde gururu izin vermezdi. Kendisi izin verdi cunku gokuyu saplanti haline getirmisti.

Vegeta gibi cok karakter var gibi duruyor. Zebra, zaraki , gajeel bu tip adamlar toplum tarafindan anlasilmayan sorunlu tipler olarak resmediliyor. Ama vegeta kendisinden cok sey beklenilen bir dahi ve bu sekilde buyuyup elinin altinda sadece gururu kalana kadar eziliyor.en sonundada saiyajinlerin gururlu prensi olmaya devam ediyor. Kaderde tabi yardim edip evrenin en guclusunu onun irkindan cikariyor boylelikle kabul etmeside daha kolay oluyor =)

Yinede cidden belki bosluk bulursam yazarim. Vegetanin kendini feda edisi muthistir. Yani herkes yapardi onuda vegetanin yapisi harbi muthistir. :)

Özel olarak sevmedim ama başarılıydı.Seyir zevki düşük eserler de çok kaliteli olabilir öyleyse hakkını veririm.Çok durağan ve anlaşılmaz olduğu kesin ama bu seriyi kötü yapmıyor.Arkaplanı ve yaratılan atmosfer epey sağlam olduğu için başarılı.İyi vakit geçirmek için anime izliyor herkes hal böyle olunca buna pek gitmeyecek bir seri.Kafa dağıtacak bir seri değil hatta bence bir anime için çok ağır.Ergo Proxy de böyleydi gerçi farklı değildi.Ancak onda aksiyon,kadın karakter ve biraz da ilgi çekici kısımlar olunca izlemesi daha kolay bir hale getirilmiş.
Kesinlikle katılıyorum dediklerine. Serinin çizimleri, müzikleri, atmosferi bambaşkaydı. Çok ağır ve herkesin kaldıracağı bir tarz değil bu. Dediğin gibi animeyi genelde eğlenceli vakit geçirmek için izledikleri için insanlar, pek hitap etmiyor. Ergo Proxy hakkında dediğine de katılıyorum.

Jojo's Bİzarre Adventure.. Baya sağlam bi seri.. 4 serisi var.. İkinci ve üçünçü sezon favorim.. Karakter çeşitliliği görmek isteyenler bu seriyi deneyebilir.. Diğer kültürleri de tanıtması açısından sanıyorum dünya çapında bi anime.. Ama maalesef bizim ülkede pek izlenmiyor.. Çizimleri biraz farklı gelebilir ama alışınca izlemesi keyifli oluyor..

Farklı bi anime denemek isteyenler kesinlikle denemeli..

School Days. Hayatımda Corspe Party ile birlikte izlediğim en salakça şey. animenin ilk on dakikasından sonra yönetmen değişiyor sanırım. Her şey beklenenin dışında gerçekleşiyor ama nedense hiç zevk almıyorsun. içi dışı bomboş bir anime. neyse ki geçenlerde biri burada durararanın yeni sezonlarını yazmış. O arkadaş her kimse sağ olsun nefes aldım biraz.

Durarara ketsu izledim en son.Tam olarak bitti mi şimdi ?
Hem öyle gözüküyor hemde sanki devam edebilir gibi duruyor.

Kesinlikle katılıyorum dediklerine. Serinin çizimleri, müzikleri, atmosferi bambaşkaydı. Çok ağır ve herkesin kaldıracağı bir tarz değil bu. Dediğin gibi animeyi genelde eğlenceli vakit geçirmek için izledikleri için insanlar, pek hitap etmiyor. Ergo Proxy hakkında dediğine de katılıyorum.
Olay o değil.Mesele şu genel konuşuyorum.İnsanlar biraz izliyor sıkılınca şöyle bir kanıya varıyor.

- Ben sıkıldım o zaman kesinlikle kötüdür.

Çok akıcıysa sardıysa rahat rahat izleyebildiyse o zaman da mükemmel olarak adlediyor.Myanimelist dahil her platformda şişirilmiş oylar da bu düşüncenin neticesinde oluşuyor.

Durarara ketsu izledim en son.Tam olarak bitti mi şimdi ?
Hem öyle gözüküyor hemde sanki devam edebilir gibi duruyor.

Olay o değil.Mesele şu genel konuşuyorum.İnsanlar biraz izliyor sıkılınca şöyle bir kanıya varıyor.

- Ben sıkıldım o zaman kesinlikle kötüdür.

Çok akıcıysa sardıysa rahat rahat izleyebildiyse o zaman da mükemmel olarak adlediyor.Myanimelist dahil her platformda şişirilmiş oylar da bu düşüncenin neticesinde oluşuyor.
Durarara ketsu'dan sonra Izaya'nın sonraki halini anlatan bir roman daha var ama onu uyarlarlar mı bilmem.

Ben en son Mob Psycho 100 serisini izledim galiba. OPM kadar tutmadı sanırım çizimlerden ve Genos gibi yakışıklı karakterlerin olmamasından dolayı :) Komedisi, aksiyonu falan baya iyiydi. Mangadan kopup gitmemiş. Reigen :sapkali:

En son Fairy Tail II nin sonlarına yaklaşıyordum ama sıkılıp bıraktım 3-4 yıldır yeni bir animeye başlamadım One Piece i izliyorum 3-5 bölüm biriktikçe

Gintama 2015

Harika bir sezondu, tek kelimeyle harika. Özellikle son iki arc hakkında denilebilecek pek bir şey yok. Her karaktere yer verilmesi, her olayın üstünde ayrı ayrı durulması cidden hoş. Animenin sadece Gintoki üzerinden yürümemesi gözümde bir artı olacak her zaman. :D
Dipnot olarak: Daha çok Zura görmek istiyorum!!
10/10

Gintama 2015

Harika bir sezondu, tek kelimeyle harika. Özellikle son iki arc hakkında denilebilecek pek bir şey yok. Her karaktere yer verilmesi, her olayın üstünde ayrı ayrı durulması cidden hoş. Animenin sadece Gintoki üzerinden yürümemesi gözümde bir artı olacak her zaman. :D
Dipnot olarak: Daha çok Zura görmek istiyorum!!
10/10
Gintama bitince, bitmeyen hüzün:

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık