Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Smoker

'Denizciler' forumunda Smoker tarafından 17 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Denizciler'in Yüz Akı

  127 oy
  90.7%
 2. Denizciler'in Yüz Karası

  13 oy
  9.3%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,108
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Smoker (Sumōkā) G-5 üssünde görev yapan bir Denizci subayıdır. Loguetown'da ilk gösterildiğinde rütbesi Yüzbaşı (Taisa) idi. Alabasta'da yaşanan olaylar neticesinde kendisine Tuğ-Amiral (Junshō) rütbesi verilmiştir. Zaman atlaması esnasında da Kor-Amiral (Chūjō) rütbesine gelmiştir. Monkey D. Luffy ile Loguetown'da karşılaştığından beridir onu yakalamayı kendine görev edinmiştir ve sürekli peşinden gitmektedir.

  Görünümü

  Smoker iri ve kaslı bir adamdır. Saf beyaz renkte saçları vardır (Zaman atlamasından önce animede mavi-gri karışımı bir renktedir). En belirgin özelliği ağzında sürekli iki tane puro olmasıdır. Boynunda, bileklerinde ve etek kısmında yeşi kürk olan kendine has beyaz bir Denizci ceketi giyer. Ceketin üstünde çok sayıda puro vardır ve arkasında ''Adalet'' (Seigi) yazar. Sırtında ucu Deniztaşı'ndan yapılmış jitte olarak tabir edilen bir silah taşır. Bu silahı Marineford Savaşı'nda Boa Hancock, Punk Hazard'da ise Vergo tarafından olmak üzere iki kez kırılmıştır. Eldivenleri, botları ve kemeri kahverengidir. Mavi bir kot pantolon giyer. Görünümünden dolayı Smoker, başlı başına bir askere benzer.

  Manganın orijinal renklerinde Smoker'ın saçları beyaz, ceketinin kürklü kısımları ise koyu mavi renktedir. Daha sonra kürk kısımları koyu yeşil renkte gösterilmiştir.

  Grand Line'ın bilinmeyen bir adasında konaklarken, ceketsiz olarak görünmüştür. Üst kısmına sadece jittesininbağlı olduğu bir kemer takmıştır. Ayrıca göğsünün sağ tarafında bir yara izi olduğu görülmüştür.

  Zaman atlamasının ardından görünümünde fazla değişiklik olmamıştır. Saçlarının üst tarafını uzatıp arkaya yatırmış, yanlarını ise kısacık kestirmiştir. Ayrıca ilk görüldüğünde gözünde güneş gözlüğü vardı. Ayrıca sağ gözünün üzerinden inen yeni bir yara izi olduğu görülmüştür. Özel ceketi yine üzerindedir. Diğer yüksek rütbeli Denizci subayları gibi sırtında pelerin benzeri standart Denizci paltosu vardır. Jittesi de yine sırtındadır. Kor-Amiraller içerisinde takım elbise giymeyen birkaç kişiden biridir.

  Çocukken saçları zaman atlamasından öncekine benziyordu. Üstü başı kir içindeydi ve akan bir burnu vardı. Kafasındaki yara bandından bir kavgadan çıktığı belli oluyordu. Boynunda pilot gözlükleri asılıydı. Beyaz tişört, siyah pantolon ve siyah bot giyiyordu. Ayrıca ellerinde boks eldivenleri ve omzunda ucu çivili bir beysbol sopası vardı. Yanında da kendi gibi kirlenmiş bir köpek duruyordu.

  Smoker, Denizci kuvvetlerine ilk katıldığında saçları üç numaraydı ve ağzında purosu vardı. Ancak şimdiki gibi iki puro değil, bir tane içiyordu.

  Kişiliği

  Smoker, ilk olarak Loguetown'da Luffy'yi indirmeye çalışan olgun bir Denizci askeri olarak görücüye çıkmıştır. Diğer birçok Denizci askerinden farklı olarak Mutlak Adalet olgusunu umursamaz ve kendine has olan adalet anlayışını uygular. Bu özelliği sadık elemanı olan Tashigi'de de görülür. Kendi adalet anlayışına bir örnek verecek olursak, Arabasta Olayları sırasında tüm Hasır Şapka Korsanlarını yakalayabilecekken bunu yapmamıştır. Roronoa Zoro, Luffy'nin emri ile onu boğulmaktan kurtardığı için böyle bir iyilik yapmıştır. Ancak Luffy salakça konuşup onu sinirlendirince bir Denizci olarak onu, bir sonraki karşılaşmalarında yakalayacağını söylemiştir ve gerçekten de yakalamıştır, ancak araya Hancock girmiştir.

  Smoker onurlu ve doğruları savunan bir adamdır. Crocodile'ın Hasır Şapka Korsanları tarafından yenilmesinden kendine pay çıkartmamış, Dünya Hükümeti tarafından kendisine verilecek olan rütbeyi söverek reddetmiştir.

  Smoker kafası çalışan ve olayları birbirine bağlamak konusunda yetkin olan biridir. Luffy'yi görür görmez, o ve Gol D. Roger arasındaki benzerlikleri fark etmiştir. Luffy'nin peşinden gitmesinin sebeplerinden biri de budur. Çünkü Luffy de Roger gibi idam sehpasında gülümsemiş ve Smoker'ın üzerinde Roger gibi bir etki bırakmıştır.

  Smoker, korsanlara karşı sebebi bilinmeyen bir kin gütmektedir ve korsan gördüğü zaman hemen dövüş moduna girer. Korsanlara karşı merhamet göstermediği gibi, onların da kendisine merhamet göstermemesini ister. Zoro onu Luffy'nin emri doğrultusunda kurtarınca çok şaşırmış, bu iyiliğin bedelini onları serbest bırakarak ödemiştir.

  Smoker genel adalet kavramının toplum çıkarına olması gerektiğini düşünür. Bu yönden Monkey D. Garp ve Kuzan'da olan "Ahlak Adaleti"nin kendisinde de olduğu söylenebilir. Tüm Denizci askerlerinin melek olmadığını bilir ve müttefiklere kolay kolay güvenmez.

  Smoker hedefinden şaşmayan biridir. Örneğin, Portgas D. Ace'i gördüğünde tereddüt etmeden saldırmak için hazırlanmıştır. Ancak, beklenmedik bir şekilde Luffy'nin, Smoker ve Ace'i duvara yapıştırmasıyla dövüş başlamadan bitmiştir. Smoker, Luffy'yi gördüğü anda Ace'i kafasından tutup yere yapıştırmış ve birinci hedefi olan Luffy'nin peşine düşmüştür.

  Smoker adamları tarafından sevilen biridir. Kendisi de meslektaşlarına gereken saygıyı gösterir ve görevini asla kötüye kullanmaz. En yakın adamı olan Tashigi'ye çok değer verir ve onu korur.

  Smoker oldukça inatçı bir adamdır. Kafayı Luffy'ye taktığından ne pahasına olursa olsun onun peşinden gider. Bu yüzden gözünü kırpmadan Yeni Dünya'ya tayinini istemiştir. Luffy de bu özelliğini anlamış olacak ki, ilk dövüşlerinde onunla kapışmak yerine kaçmayı tercih etmiştir.

  Smoker son derece ciddi biridir ve genelde az konuşmayı tercih eder. Şu ana dek gülerken görülmemiştir. Gürültü yapılmasından ve kendisine emir verilmesinden nefret eder. Salakça fikirlere ve kendi huzurunu kaçıracak derecede aptallıklara tahammül edemez. Buna rağmen masum insanları ve adamlarını koruma eğiliminde olan biridir. Elindeki gücü ve yetkiyi kötüye kullananlar onu çok sinirlendirir.

  Smoker'ın taş dengeleme sanatına ilgisi vardır. Loguetown'da bununla uğraşırken görülmüştür. Bu sanat yüksek konsantrasyon istediği için Smoker'ın gürültüyü sevmediği düşünülmektedir. Smoker, Shichibukailer'e güvenmez ve onları sıradan korsanlar olarak görür. Gerçekten de seri boyunca Crocodile, Hancock, Trafalgar D. Water Law ve Donquixote Doflamingo tarafından olmak üzere tam dört kez bir Shichibukai'nin ihanetine uğramıştır.

  Her ne kadar Smoker, sert ve ciddi görünse de yumuşak bir tarafı da vardır. Loguetown'da pantolonuna dondurma döken bir çocuğa ''Sanırım dondurmanı pantolonum yedi.'' diyerek para vermiş daha çok dondurma almasını söylemiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Smoker dövüş gücü ve Logia türü meyvesi ile birçok Denizci askerinden ayrı bir seviyededir. Loguetown'da Luffy'yi daha ilk karşılaşmada yenmiş, ancak araya Monkey D. Dragon girdiği için onu tutuklayamamıştır.

  Enies Lobby olaylarından sonra 50.000.000 Belly ödüle sahip bir korsanı yakaladığı, ancak bundan memnun kalmadığı görülmüştür. Marineford Savaşı'nda yine Luffy ile karşılaşmış ve bu sefer onu ilk karşılaşmalarından daha kısa sürede etkisiz hale getirmiştir. Korkusuz ve kendine güvenen bir adamdır. Savaştan sonra korkunç bir yer olarak bilinen Yeni Dünya'nın G-5 Denizci Üssü'ne gitmiştir. Oradaki Denizci askerleri emirlere uymayan tipler olmasına karşın, Smoker hepsinin saygısını kazanmıştır.

  Smoker, Luffy'yi yenebilmiş az sayıda Denizci askerinden biridir. Diğerleri eski bir Amiral olan Kuzan, hala amirallik görevini sürdüren Borsalino ve nispeten Sentomaru'dur. Bu yüzden Luffy, Smoker'ı gördüğü yerde kaçmaya başlamıştır. Ancak Luffy'nin o dönemlerde Busoshoku Haki kullanmayı bilmediği göz önüne alınmalıdır.

  Zaman atlamasından sonra Smoker'ın Yeni Dünya'nın girişinden, Punk Hazard'a kolayca gittiği görülmüştür. Smoker ve adamlar Hody Jones'un elinden kurtulan birkaç korsanı yüzeye çıktıklarında yakalamıştır. Punk Hazard'da o zamanlar bir Shichibukai olan Law'a zor anlar yaşatmış, ancak dövüşü kaybetmiştir. Tashigi'nin bedeninde olmasına rağmen Luffy'ye vurabilmiş, hatta Caesar Clown'ın birkaç adamını kolayca yenmiştir. Haki'de ustalığı ile övülen Vergo ile başa baş mücadele etmiş, ancak amacı dövüşü kazanmak değil, Law'un kalbini ondan geri almak olduğu için bir nevi bilerek mağlup olmuştur. Tüm olayların sonunda o zamanlar bir Shichibukai olan Doflamingo tarafından kolayca yenilmiştir.

  Smoker'ın mükemmel bir işitme duyusu ve hafızası vardır. Alabasta'da kafesin içinde kapalıyken, Sanji'ye anahtarı yiyen timsahı göstermiştir. Timsahı çıkardığı homurtulardan tanımıştır. Bananawani olarak bilinen timsahlar türdeş olduklarından hepsi birbirine benzer. Smoker'ın anahtarı yemiş olan timsahı bulabilmesi sağlam bir işitme duyusu ve hafızası olduğunun kanıtıdır. Ayrıca stratejik hamle yapabilme konusunda da yetenekli biridir. Çok kısa sürede kafasından bir plan yapmış; Buggy, Luffy'yi infaz etmeye çalıştığı anlarda emrindeki askerleri belirlediği noktalara konuşlandırmış, Buggy'nin Luffy'yi öldürmesini bekleyip sonra saldırıya geçme planı yapmıştır. Bazen tuhaf yöntemler de tercih eder. Vergo ile dövüşünün ortasında kararını değiştirerek onun dikkatini dağıtarak, Law'un kalbini geri almaya çalışmıştır.

  Fiziksel Yetenekleri

  Smoker iri yapılı biri olmasından mütevellit, inanılmaz bir fiziksel güce sahiptir. Luffy'nin insanlık dışı fiziksel gücü göz önüne alındığında, her ne kadar Logia türü yeteneklere sahip de olsa Smoker'ın gücü ortaya çıkmaktadır.

  Ayrıca çok dayanıklı ve dirençli bir bünyesi vardır. Çok sert bir çelik türünden yapılmış olan Pacifista sayborglarını tek vuruşta parçalayan Hancock'un tekmesini yediği halde, hasar görmemiş ve herhangi bir acı belirtisi de göstermemiştir.

  Şeytan Meyvesi
  Smoker, Logia türü bir meyve olan Moku Moku no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona duman yaratma, dumana hükmetme ve dumana dönüşme özellikleri kazandırmıştır. Smoker, dumanın yoğunluğu kontrol edilebilir. Bu sayede kalın bir duman şeklindeyken, ince bir sis örtüsüne dönüşebilir. Diğer Logia kullanıcıları gibi Smoker'da normal saldırılardan etkilenmez, ancak onlardan farklı olarak vücudunun alt tarafı ile gövdesini iterek uçabilir. Meyvenin standart meyve zayıflıkları dışında bilinen bir zayıflığı yoktur.

  Silahları

  Nanashaku Jitte
  Smoker, ucu Deniztaşı'ndan yapılmış, jitte olarak bilinen bir sopa kullanır. Bahsedilen taş, deniz ile aynı etkiyi gösterdiğinden meyve kullanıcılarına karşı oldukça etkilidir.

  Sopanın sadece ucu Deniztaşı olduğu için, Smoker sopasının gücünden etkilenmez. Sopanın ucu daima vücudundan uzaktadır, ayrıca kalın kıyafetleri de ona koruma sağlar. Sopa Deniztaşı içerdiğinden, Smoker dumana dönüştüğünde sopa normal halde kalır. Smoker sopasını duman formundayken de kullanabilir.

  Smoker sopasını kullanmakta oldukça ustalaşmıştır. Sopası sayesinde meyve gücü kullanan rakiplerine karşı sürpriz saldırılar yapar. Sopa, Marineford Savaşı esnasında Hancock tarafından kırılmıştır. Zaman atlamasından sonra Smoker yeni bir sopa ile görülmüştür. Ancak bu sefer de Vergo tarafından kırılmıştır. Ayrıca sopa mangada, animede olduğundan çok daha uzundur. Neredeyse Smoker'ın ayaklarına kadar uzanır.

  Billower Bike
  Smoker'ın Moku Moku no Mi güçleri ile çalışan üç tekerlekli bir motosikleti vardır. Bununla hem karada, hem de denizde uzun mesafeleri kolayca alabilir. Yanlış okumadınız, motoru suyun üzerinde de gidebilir.

  Haki
  Smoker, zaman atlamasından Haki kullanamıyordu, ancak varlığından ve ne tür bir güç olduğundan haberdardı.

  Zaman atlaması esnasında Kor-Amiral rütbesine yükseldiğinden, bu gücü kullanabildiği kesinleşmiştir. Daha sonra da Law'a karşı yaptığı dövüşte kullanırken görülmüştür. İlginçtir ki, Punk Hazard'da Law'un kesme gücüne karşı Haki ile karşı koyabilen tek kişi olmuştur.

  Vergo ile olan dövüşünde elini ve dirseğini siyahlaştırarak, Busoshoku Haki'yi yoğunlaştırarak kullanabildiği görülmüştür. Ayrıca sopasını da Haki ekleyerek kullanabilir.

  Ek Bilgiler

  - Smoker'ı seslendiren ilk kişi Ginzo Matsuo'dur. Ancak Matsuo'nun 2001 yılında ölmesi üzerine, bu karakteri 94. bölümden itibaren Mahito Oba seslendirmeye başlamıştır.
  - Animenin 488. bölümünde Smoker'ın sopası kırıldığı halde sırtında sapasağlam dururken görülmüştür.
  - Smoker zaman atlamasından önce üç kez Luffy'yi köşeye sıkıştırmıştır, ancak her seferinde araya birileri girmiştir. Bu durum Garp'ın Roger'ı defalarca köşeye sıkıştırıp yakalayamamasına benzer.
  - Smoker, Luffy'yi çok iyi tanımaktadır. Yeni Dünya'da Luffy'nin Raijin Adası'na geleceğini öngörerek orada beklemiştir. Gerçekten de Luffy, Raijin Adası'na gidecekken, acil çağrı geldiğinden Punk Hazard'a yönelmiştir.
  - Smoker, 5. One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 24. sıradadır.
  - Smoker'ın doğum günü Japonlar'ın geleneksel Beyaz Bayramı ile aynı gündür.
  - Smoker, seride gösterilen ilk Logia türü güce sahip olan kullanıcıdır. Ayrıca bir Şeytan Meyvesi gücüne sahip olduğu gösterilen ilk Denizci'dir.
  - Smoker ve Tashigi, Hasır Şapka Korsanları'ndan olmayıp da seride en çok görülmüş karakterlerdir. İkili Loguetown Arkı, Davul Adası Arkı, Alabasta Arkı, Enies Lobby Sonrası Arkı, Amazon Lily Arkı, Marineford Arkı, Balıkadam Adası Arkı, Punk Hazard Arkı ve Dressrosa Arkı'nda görülmüştür.

  Künye

  Adı: Smoker
  Okunuşu: Sumōkā
  İngilizce Adı: Chaser
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 97, Anime 48
  Bağlantıları: Denizciler; G-5 Birim 01, Loguetown Denizci Üssü (Eski)
  Unvanları: Kor-Amiral, Tuğ-Amiral (Eski), Yüzbaşı (Eski)
  Lakabı: Beyaz Avcı Smoker (Jap. Hakuryō no Sumōkā, İng. Smoker the White Hunter)
  Diğer İngilizce Lakapları: Viz; Beyaz Takipçi Smoker (White Chase Smoker), 4Kids; Duman Avcı (Smoke Hunter)
  Yaşı: 36
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 14 Mart

  Şeytan Meyvesi
  Japonca Adı:
  Moku Moku no Mi
  İngilizce Adları: 4Kids; Smoke Smoke Fruit (Duman Duman Meyvesi), Viz ve FUNimation; Plume Plume Fruit (Bulut Bulut Meyvesi), 4Kids Grand Adventure; Steam Steam Fruit (Buhar Buhar Meyvesi)
  Anlamı: Yükselen dumanın sesi
  Türü: Logia

  Hak Sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Smoker
  Çeviren :
  Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 5 Şub 2016
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,108
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  evet genelde herkes ek bilgileri merak ediyor...
   
 3. T1T4N Üye

  T1T4N (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,977
  Üyelik Tarihi13 Tem 2009
  Zauahha :) tam tanıtımını buldun yani

  Ellerine sağlık demek Smoker san Sevgiller gününde doğmuş ( Galiba Bu beyaz gün bununla alakalıydı To Love Ru'damı ne geçiyordu :) )
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,108
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağol..
   
 5. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  bu bilgi kesinlikle bilmiyordum saolasın. ama benim anlamadığım nasıl karaseki den etkilenmiyor. ellerine sağlık bu arada.

  14 şubat demiyoki!!!
   
 6. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,108
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Nasıl etkilenmediği yazıyor orada... Temas olmadığı için onu etkilemiyor...
   
 7. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,108
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Karıştırdı sanırım...
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,108
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Japonlarda farklı mıdır acaba?
   
 9. T1T4N Üye

  T1T4N (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,977
  Üyelik Tarihi13 Tem 2009
  ya yeri değil ama bu beyaz bayramı To Love Ru'da galiba erkeklerin kızlara hediye aldığı gün diye geçiyordu birde tersi vardı kımı günmü ne ondada Kızlar erkeklere çıkolata alıyordu o yüzden sevgililer günü diye yazdım ya :D boşverin sizde onamı taktınız :fool:

  Smoker Animedeki en baba adam ( Marinelerde )
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,108
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  O herkesi ucurdu kasırganın karşısında mecbur uçacaksın....
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık