Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sir Arthur Dayne vs Khal Drogo

Kim Kime Diş Geçirir ?

• Khal Drogo, Arthur Dayne'in kalbini yer.

Kullanılan: 20 16.4%
  • Şafağın Kılıcı, Drogo'yu Westeros'a gömer.

Kullanılan: 94 77.0%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 8 6.6%

• Kullanılan toplam oy
    122
Zırh, drogo nun karşısında etkisiz kalır. Drogo sağlam bir darbe şansı buldu mu karşısındakini pert eder. Ama o sağlam darbeyi Arthur a indirebilmek asıl mesele. Ki ben 4 kılıç ustasına karşı dövüşüp 4ünü de hasar almadan indirebilen(sonuncuyu da indirdi olarak saymamda bi sakınca olmaz heralde :))bir adamın drogo dan darbe almayacak kadar nitelikli olduğunu düşünüyorum. Arthur rahat alır. Çekişme olmaz.

Ben de Drogo için aynısını düşünüyorum :)
Dothrakilerin zırhlı şövalyelere karşı çok büyük handikapları var. Yazar bu olgunun altını defalarca çizdi kitaplarda.
Bu bakımdan, ben zırhsız bir dövüşte bile Dayne’nin rahat alacağını düşündüğüm için zırhlı olduğu bir dövüşte bu konuyu tartışmaya açık bulmuyorum.
İlk önerme kişisel gözlemim, ikincisi ise benim için doğa yasası gibi bir şey.

Ondan olsa olsa Jack olur ama saygı duyarım. :D
Eyvallah :D sıradan bir dothraki ya da ortalama üstü bir dothraki olsa rahat alır Arthur fakat karşıdaki adam bunları aşmış biri keşke öyle bir vs görebilsek gerçekten :at:
Drogo'nun kan süvarileri o öldükten sonra khal oluyor bildiğiniz üzere khal olmak için güçlü bir savaşçı olmalısınız. Ben dothrakilerde veraset sistemini Memlûklülere benzetiyorum komutanlar tahta geçebiliyor kan bağı şart değil yani. Muhtemel bir khal adayını Drogo çıplak elleriyle öldürebilecek kadar muazzam bir savaşçı bence fiziksel yetenekleri onun kadar iyi karakter görmedik henüz. Seride çok hızlı karakterler var cok güçlü karakterler de var ama ikisininde zirve olduğu bir karakter varsa bu Drogo'dur. Adamda hem muazzam bir güç hemde hız var komple bir savaşçı. Arthur Ned'in adamlarını harcarken onun yerine orada Drogo da olsa sonuç değişmezdi bence :sapkali:

Edit : Sonuç değişmezdi derken hepsini harcardı Arthur gibi kaybetmezdi yanına iki tanede en iyi savaşçısını alsaydı hele :D

Son düzenleme:
Eyvallah :D sıradan bir dothraki ya da ortalama üstü bir dothraki olsa rahat alır Arthur fakat karşıdaki adam bunları aşmış biri keşke öyle bir vs görebilsek gerçekten :at:
Drogo'nun kan süvarileri o öldükten sonra khal oluyor bildiğiniz üzere khal olmak için güçlü bir savaşçı olmalısınız. Ben dothrakilerde veraset sistemini Memlûklülere benzetiyorum komutanlar tahta geçebiliyor kan bağı şart değil yani. Muhtemel bir khal adayını Drogo çıplak elleriyle öldürebilecek kadar muazzam bir savaşçı bence fiziksel yetenekleri onun kadar iyi karakter görmedik henüz. Seride çok hızlı karakterler var cok güçlü karakterler de var ama ikisininde zirve olduğu bir karakter varsa bu Drogo'dur. Adamda hem muazzam bir güç hemde hız var komple bir savaşçı. Arthur Ned'in adamlarını harcarken onun yerine orada Drogo da olsa sonuç değişmezdi bence :sapkali:
Kesinlikle katılıyorum. Hatta iki kılıca filan da ihtiyacı yok bir bıçak yeterli olurdu Khal'ımıza :)

Dothrakilerin zırhlı şövalyelere karşı çok büyük handikapları var. Yazar bu olgunun altını defalarca çizdi kitaplarda.
Bu bakımdan, ben zırhsız bir dövüşte bile Dayne’nin rahat alacağını düşündüğüm için zırhlı olduğu bir dövüşte bu konuyu tartışmaya açık bulmuyorum.
İlk önerme kişisel gözlemim, ikincisi ise benim için doğa yasası gibi bir şey.
Dothrakilerin en iyilerinden birini hiçbir silahı yokken alıyor Drogo sence Dayne yapabilir mi bunu ?

Arthur Dayne alır bence. Çok zorlanacağını da sanmıyorum.
Bu arada Buz ve Ateşin şarkısını takip edenleri görmek hoş :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık