Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Sinemark

Anlatanı değiştirin. Heyecan sıfır. Tonlama yok. Ne dinlediğimi anlamadım. Müzik bazen yükseliyor ve ben anlatılanı duyamıyorum. Söylediği her şey bitince birden sessizlik oluyor. Filmin konusunu da bildiğin okudu. Muazzam film ve muazzam oyuncu diye öneri olmaz ki, Norton müthiş gidin filmlerini izleyin. Başka projeden örnek verilebilir, ufak espri yapılabilir. Seslendiren kağıttan sadece okudu sanırım. İnsan iki kelime kendinden katar. Dram iyi yansıtlımış derken gösterilen sahne çok alakasız. Filmi anlatırken fazla övülmüş gibi geldi. Müzikler iyi hatta süper, oyuncular süper. En sevdiğin baş yapıt olsa bu kadar övülmez sanırım. Sonda yapılan puanlamaya da senaryo, oyunculuk ve müzik olarak ayrı ayrı değerlendirip ortalama bir puan verebilirsiniz. Genişletmek sizin elinizde ama kendinizden yorumlayın. Metin okumak istesem zaten filmin konusuna bakarım. Kendi cümleleriniz olsun. Öğretmen ilkokulda kitap okutup özetini isterdi ama bazıları netten olanı yazardı, aynı öyle olmuş. Özgün olmasını için sizden olması lazım kendi yorumlarınızla. Türkçeyi böyle doğru kullanmaya da gerek yok. Böyle yapay olmuş. Rahat olun az, genel konuya tabi ki değinin.

Ellerinize sağlık.Emek vermek gerek, bir yerden başlamışsınız, zamanla güzel işler yaparsınız. Kolay gelsin.

Anlatanı değiştirin. Heyecan sıfır. Tonlama yok. Ne dinlediğimi anlamadım. Müzik bazen yükseliyor ve ben anlatılanı duyamıyorum. Söylediği her şey bitince birden sessizlik oluyor. Filmin konusunu da bildiğin okudu. Muazzam film ve muazzam oyuncu diye öneri olmaz ki, Norton müthiş gidin filmlerini izleyin. Başka projeden örnek verilebilir, ufak espri yapılabilir. Seslendiren kağıttan sadece okudu sanırım. İnsan iki kelime kendinden katar. Dram iyi yansıtlımış derken gösterilen sahne çok alakasız. Filmi anlatırken fazla övülmüş gibi geldi. Müzikler iyi hatta süper, oyuncular süper. En sevdiğin baş yapıt olsa bu kadar övülmez sanırım. Sonda yapılan puanlamaya da senaryo, oyunculuk ve müzik olarak ayrı ayrı değerlendirip ortalama bir puan verebilirsiniz. Genişletmek sizin elinizde ama kendinizden yorumlayın. Metin okumak istesem zaten filmin konusuna bakarım. Kendi cümleleriniz olsun. Öğretmen ilkokulda kitap okutup özetini isterdi ama bazıları netten olanı yazardı, aynı öyle olmuş. Özgün olmasını için sizden olması lazım kendi yorumlarınızla. Türkçeyi böyle doğru kullanmaya da gerek yok. Böyle yapay olmuş. Rahat olun az, genel konuya tabi ki değinin.

Ellerinize sağlık.Emek vermek gerek, bir yerden başlamışsınız, zamanla güzel işler yaparsınız. Kolay gelsin.
Anlatıyıcı uyaracağım bayağı, anlatımı da elimden geldiğinin en iyisini yaparak düzelteceğim. Sırf spoiler olmasın diye durmadan övdük, onu değişip farklı bir konsept ayarlayacağım. Teşekkürler.

Anlatıcının tonlama ve vurgusu yok, yani ilgi çekici değil. Anlatıcının fon müziği kötü, film ile, girilen sahneler ile uyumsuz, bir sahne girdiğinde aniden kesiliyor. Metin bana yetersiz geldi, anlatılan ile girilen sahneler yine birbiriyle uyumsuz. Anlatımda değinilen yerler sahnelerle gösterilmeyince havada kalmış. Çok tekrar var, dinleyiciyi küçümseme var, film şöyle güzel, oyunculuklar böyle güzel diyerek önerilen filmi izlemem. Mesela, müzikleri sahneyle o kadar uyumlu ki, karakteri şöyle güzel yansıtıyor, görselin önüne geçiyor falan deniyor ama örnek bir sahne girilmiyor. Yada dur ya başlamışken komple yazayım her şeyi.
Gereksiz uzun yazı uyarısı.

Girişte bahsedilmişti zaten, paragrafı bitirirken "kısa bilgi bitti" demek zil çaldı çocuklar demek gibi. Dinleyiciyi küçümsemeyelim. İç içe geçmiş Derek ve Baba sahnelerini anlamadım, aa bi dk yoksa sonraki projeler bunlar mı :S Ula spoiler yedik tüh :bb

00:42
Jenerik görünümlü internette aniden çıkan yüksek sesli reklamlar gönderme???
00:47

Gergin bir sahne olsa da Derek tutuklanırken arkada yumuşak bir müzik var, bi anda bu çılgın jeneriği girmek tansiyonumu çıkardı.

Tekrar devam ediyor. Film önerileceğinden bahsedildi zaten çılgın jenerikten bir cümle önce... Geniş zamanın dibine vurmak ve kopyalanan içerik sorunsalı. Ee hani şey demnişti :S

Bu açığı böyle mi kapatacağız yani? Filmin açıklamasını sağdan soldan çekip okumak, en azından bir yorum katılır yani bilemiyorum, aynı içeriğe google a 25. Saat yazınca çıkan binlerce film sitesinden ulaşabilirdim.

Ayrıca bahsetmeden edemeyeceğim, neyin ön planda olacağına karar vermen gerekiyor. Bu noktadan sonra çello ile güçlenen müzik dikkat dağıtıyor, hatta anlatıcının anlaşılmasını da güçleştiriyor benim açımdan bakarsak. Müziğin amacı sessizlik olmasın, arkada bişeyler çalsın mı yoksa hem anlatıcı duyulsun hem filmin genel havasını yansıtsın hem de anlatılanlara derinlik katsın mı?

Anlatıcı kelimeleri hızlıca geçmek istiyor gibi. Hatta ikinci kısımda kendi ağzına konuşuyor gibi, ha bu metin çok basit genel bir çerçevede filmi ele alsa da vurgu yok, tonlama yok, e böyle olunca da ilgimi çoktan yitirmeye başlıyorum.

Ana karakter Monty Brogan'dan bahsedildi ama kendisinin sıfatını taa 02:00'a kadar Edward Norton'un adı geçene kadar yani görmeyeceğiz. Ne biçim ana karakter bu ya filmde görünmüyor dedim.

Kısa süreyi arkadaşlarıyla geçirecek dedik ama 10 saniye önce gösterdik arkadaş ve karısını :S

01:37
Well, fuck the times. I read the post

01:44

Çanlarla coşturan müzik sahne girince bir anda kesiliyor. Halbuki az önceki paragraf okunurken bir es verip devam ettiğinde arka planda görüntüye sahne girmişti, müziği bir anda yok ederek anlatımı öldürüdük gibi. Anlatıcı girince müzik geri dönüyor kaldığı yerden :S Sanırım ne konuşmacının ne senin haberin yoktu nerede sahne girip nerede çıkacağından, dümdüz okunmuş, editle kesilmiş. Yine de editlerken sahne girdiğinde ses yavaşça kaybolabilirdi, buna tempoyu ayarlamak deniyor sanırım. Planlı hareket önemli.

Şimdi birisi bana böyle film anlatsa izlemem. Sanat eseri, muazzam, hüzünlü muazzamlı hüzünlü kek. Ne anlatılıyor şu an burda :S İzlemem ben bunu ya niye izleyeyim ki. İzleyen kişi bana sadece şöyle güzel böyle güzel demiş, giriş olsa da bu bir anlatım değil ki.

Ayrıca 11 Eylül'den şimdi bahsediliyor ama sahne 20 saniye önce girmişti. Binaların yıkıntılarını gördük vs. İzleyici lan bi dk az önceki sahne 11 Eylül demek ki, hee derken kafası bi geriye gitti. Hay aksi şimdi de bambaşka bir sahne girecek.

02:14
Monty ve karısının 'şans' eseri karşılaşma sahneleri falan sanırım bu.

02:26

Aynı şekilde müzik kesildi, sahnenin müziği girdi ve ikisinin hiçbir alakası yok. Anlatıcı konuşurken çalan ile sahne girince varsa sahnenin müziği bizi farkındalığa götürebilir. Ha tamam bak anlatıcı olunca bu müzik, sahne olunca ayrı müzik denebilir ama çok eğreti duruyor. Nasıl anlatsam :s temaları uyuşmuyor diyebilirim, filmin içine kaynaması gerekir bence bu fon müziklerinin ve anlatıycıyı da bastırmaması gerekir.

Yine şöyle güzel böyle güzel, Edward reyiz kyaaaa :S

02:33 Edward reyiz'in bahsedilen bakışları burda girdi mesela, eyvallah. Fakat bakışları dedik diye her hüzünlü bakışını koymamıza gerek yok. Bir sahneyi ele alırız, mesela koltukta oturduğu sahneyi sessizleştiririz. derin bakışlarını bir açıdan uzun şekilde gösteririz, sahneyi sonlandırırken de sanırım sevgilisi geliyor, ona attığı bakışla bitiririz vs. Hüznün işlemesi zaman alır. Çat çat 10 tane 2 saniyelik aralıkla ağlayan surat resmi gösterince hüzün geçmez, la nolii der izleyici. 25. saati değil videonun sonunu arıyor şu an izleyici.

02:47
Aynaya bakarak fuck you and everyone in it meeen!

02:53

Yine hızlı bir kesilme var. Ayrıca az önce "Norton bakışlarıyla bele bele güzel anlatıyor ki" dedik ama koyduğumuz sahnede aynada kendine ve diğer herkese küfür ediyor.

Filmin güzel bir kadrosu var ama sayılan tek kişi Edward Norton. Genellemeye katılmıyorum, muhalif olmak için değil :S Çekilen görüntülerin nasıl yerleştirildiği oyunculuklardan daha önemlidir başarı için.

03:12
Şampanya patlatılmış, birisi gülüyor bişeyler bişeyler.

03:15

Pat diye kesilen müzik bitti şimdi şlak diye tokat gibi kahkahalar başladı. Neden güldüğünü anlamadık adamın yani niye sadece güldüğü sahne koyuldu. Az önce bahsedilen güçlü performans sahnesi miydi bu :S

Gülen herif keyifli, diğer iki karakter de öyle fakat birisi huzursuz, bir an önce ayrılmak ister gibi derli toplu. Aksine Monty yayılmış da dur boolum der gibi vs. Sahneyi koyma amacı nedir mesela ne anlatmak isteniyor burda ben anlamadım. Daha az önceki metinde başarılı olacaksa bir bütün olmalı dendi fakat burda bir bütün olmasa da yeterince anlaşılır bir sahne konmadı.

Mavileri gösterdik oh mis. Cam yansımalarını da gösterdik tamam. Müziğin görüntüyle birlikteliğini, karakter anlatımıyla uyumundan bahsettik ama o araya bu dediğimize örnek bir sahne koymadık :S Jacob'un kapıların ardından çekilmiş sahnesi mesela örnek olarak kalabilirdi kendi müziğiyle.

03:52
Barın çatısında sessiz bir sahne. Mavili.

03:57

??? Az önce "neredeyse görselliğin önüne geçiyor" önermesine bir kanıt sunulur diye bekledim ama :S Ben yanlış anlamış olabilir miyim neydi bu?

Anlatıcının müziğinin yükselip bir anda soluklanması ve sahneye geçiş bu sefer fena değildi. Ama son sahnede yine çat bi anda yine giriyor ki az önceki sahneye girilen müziğin aynı yeri, bu da tekrar demek.

Video'nun sonuna gelirken 10 üzerinden 9 verdik. ??? Filmin sözde anlatımında şöyle güzel böyle müzikli, görüntüler yansımalı demek yerine gerçekten film anlatılmalıydı. Anlatılmalıydı ki izleyicinin ilgisini çeksin. Tamam bir analiz videosu değil fakat filmi de anlatmadan öneremezsin. Herkes çıkıp müzikleriyle sahneler çok uyumlu abi diye film önerir. Abi Edward Norton var yaa diye film önerir. Beni sarmadı.

edit: ha ben bunları ne sıfatıyla yazıyorum dersek. Ne anlatımdan ne filmden anlamam.
Daha ilk video ya öldürmüşsün resmen.

Elinize sağlık.Videoyu izledim fikirlerimi belirteyim.

Anlatan arkadaş yerine ses tonu daha iyi ve belirgin kısacası ilgi çekecek birisini bulmalısınız.Tıpkı siyasetçilerin ne dediğinden çok hitap yeteneğinin önemli olması gibi.Filmin içeriği çok önemli ama ilk olarak dikkati çekecek unsur bu değil malesef.

Onun dışında biz gerçekten vizyon filmlerini,popüler süper kahraman filmlerini tanıtacak bir oluşum değiliz sinema sanatına hizmet edeceğiz diyorsanız Sanatlog gibi bir anlayış benimsemenizi öneririm.Şu anda kapanmış gerçi ama demek istediğim sinema tarihinin önemli filmlerinden bahsetmeniz gerektiği.Döneme,zamana bakmadan bu filmleri önermeniz ve teşvik etmeniz vizyonunuz açısından yararlı olur.

Bunun dışında izlemiş olduklarım arasından tavsiyeler verebilirim.Bu önemli filmlerden,Arthouse filmlerinden,Festival filmlerinden kısacası.

Elinize sağlık.Videoyu izledim fikirlerimi belirteyim.

Anlatan arkadaş yerine ses tonu daha iyi ve belirgin kısacası ilgi çekecek birisini bulmalısınız.Tıpkı siyasetçilerin ne dediğinden çok hitap yeteneğinin önemli olması gibi.Filmin içeriği çok önemli ama ilk olarak dikkati çekecek unsur bu değil malesef.

Onun dışında biz gerçekten vizyon filmlerini,popüler süper kahraman filmlerini tanıtacak bir oluşum değiliz sinema sanatına hizmet edeceğiz diyorsanız Sanatlog gibi bir anlayış benimsemenizi öneririm.Şu anda kapanmış gerçi ama demek istediğim sinema tarihinin önemli filmlerinden bahsetmeniz gerektiği.Döneme,zamana bakmadan bu filmleri önermeniz ve teşvik etmeniz vizyonunuz açısından yararlı olur.

Bunun dışında izlemiş olduklarım arasından tavsiyeler verebilirim.Bu önemli filmlerden,Arthouse filmlerinden,Festival filmlerinden kısacası.
Her türden ve her zamandan filme değineceğiz videolarda. Teşekkürler.

Bu arada okuduğum doğru mu bilmiyorum, eğitim kategorisinde yükleyince telif sorunu olmuyormuş. Deneyebilirsin bir ihtimal.

Sinemark kanalı kısa bir aranın ardından sizlerle olmaya devam ediyor!

Bu ay içerisinde sizlerle olacak projelerimiz:

Maymunlar, uzay ve mindfuck denince aklımıza ne geliyor? Stanley Kubrick kimdir, neler yapmıştır ve hangi şartlar altında büyümüştür?

"Takıntılı Yönetmen: Stanley Kubrick"

İnsanlar peri masallarında mı yaşamaya başladı? Ne zamandan beri psikolojimiz filmlerden etkilenecek hale geldi? İnsan kırkayak, Salo ya da Sodom'un 120 Günü, Bir Sırp Filmi vb filmler nasıl bizde travmalar yaşatıyor?

"İzlenmesi Zor Filmler AKA: Psikoloji Bozanlar"

Bu projelerimizin yanında birkaç küçük çaplı video daha bulacak, ancak en büyük projeler bunlar şuanlık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık