Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Shusui Kara Kılıç Olmayabilir mi?

Değişik bir bakış açısı ama tutmaz. Çünkü kara kılıç haki kullanmadan logialara hasar verir diye bir veri yok elimizde.

Evet açıklandı

Benim bildiğim kara kılıçlar, logialara zarar verebilen kılıçlar aynı smokerin silahi gibi. Hatta bunun tartışmaları dönmedi mi zoro önceden 2 kılıca haki basiyordu shusui kara kılıç diye, enmayi alınca ona da haki basacağı için iki kılıç karşılaştırılması yapıldı hep.
Onu tambilmiyorum

Yok öyle bir şey. Kara kılıçlar sadece haki basıldığı için kararıyor. Ama hakiyi üstünde tutmuyor. Öyle olsaydı, Zoro kumayı tekler geçerdi. Kizarunun da içinden geçerdi. Pxin de. Ayrıca moneti istemeden öldürürdü.
Sahnede bir sıkıntı göremedim kara kılıcın böyle bir olayı olduğunu düşünmüyorum bence kılıcın kararması daha çok kullanıcıya ve hakisine bağlı hatırlarsan Mihawk her kılıç kara kılıç olabilir demişti yani bence haliyle kullana kullana kılıç kararıyor ama otomatik olarak haki kaplanmış olduğunu sanmıyorum
Değişik bir bakış açısı ama tutmaz. Çünkü kara kılıç haki kullanmadan logialara hasar verir diye bir veri yok elimizde.
Zoro vs Pica sahnesinde zoro kılıçlarına haki basarken Shusui'ye neden haki basmadı diye düşünüyordum. O zaman sizin demenize göre haki basmış sadece rengine mi takılmış o sahnede? Ben o sahnede bir kara kılıç olduğu için haki basamamıştı diye düşünmüştüm, ki eğer öyle çıkarsa yani kara kılıçlar silahlanma yapa yapa kararıyorsa ve sadece rengi değişiyorsa doğru diyorsunuz. Ama bu silahlanma kalıcı renk katmanın yanı sıra, üstünde kalıcı silahlanma da katmıyorsa, kara kılıç olduğu zaman neden daha güçlü olmuş bu kılıç?

"Her kılıç kara kılıç olabilir" yani hakiyle kaplarsan o kılıç güçlü olacaktır, shusui ne? Bir kara kılıç, zaten hakiyle kaplanmış bir kılıca daha fazla haki basamazsın ki.

Zoro vs Pica sahnesinde zoro kılıçlarına haki basarken Shusui'ye neden haki basmadı diye düşünüyordum. O zaman sizin demenize göre haki basmış sadece rengine mi takılmış o sahnede? Ben o sahnede bir kara kılıç olduğu için haki basamamıştı diye düşünmüştüm, ki eğer öyle çıkarsa yani kara kılıçlar silahlanma yapa yapa kararıyorsa ve sadece rengi değişiyorsa doğru diyorsunuz. Ama bu silahlanma kalıcı renk katmanın yanı sıra, üstünde kalıcı silahlanma da katmıyorsa, kara kılıç olduğu zaman neden daha güçlü olmuş bu kılıç?
Şöyle düşün: Demir tunçtan daha dayanıklı, çelik de demirden daha dayanıklı. Aynı şekilde kara kılıç, normal kılıçtan daha dayanıklı.

Örneğin normal kılıç a dayanıklılığında ve haki bastığında 2a oluyorsa, kara kılıç 2a dayanıklılığımda ve haki basınca 3a oluyor.

Şöyle düşün: Demir tunçtan daha dayanıklı, çelik de demirden daha dayanıklı. Aynı şekilde kara kılıç, normal kılıçtan daha dayanıklı.

Örneğin normal kılıç a dayanıklılığında ve haki bastığında 2a oluyorsa, kara kılıç 2a dayanıklılığımda ve haki basınca 3a oluyor.
Anladım da zaten kara kılıçlar hakili kılıçlar, mihawk diyor bunu.

Şimdi velhasıl kelam; ben haki kullanmayı bilmiyorum ama elimde kara kılıç var, kizaru kolunu uzattı kes diye, kesemeyeceğim öyle mi

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık