Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Shanks'ın Gizemi

Shanks Raftel'e gitti mi ?

• Roger ile gitmiştir korsanlar kralı olmak istemiyordur.

Kullanılan: 76 36.7%
  • Roger kk olmadan tayfadan ayrılmıştır

Kullanılan: 8 3.9%
  • Roger Raftel ile ilgili Shanks'a son bir görev vermiştir.

Kullanılan: 102 49.3%
  • Roger Raftele sadece has adamlarıyla gitti

Kullanılan: 21 10.1%

• Kullanılan toplam oy
    207
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda'nın açıklaması vardı bununla ilgili sanırım. One Piece kalbinizde gibi bir şey olmayacak. Tayfa o kadar yol geldikten sonra hazineyi bulacak diyordu.
One Piece manevi bir şey değil dedi de ilk başta Sabo öldü dedi. Yapımcılar dünya kadar yalan söylüyor. One Piece var düşüncesi aşılanıp yok çıkarsa ağır ters köşe oluruz.

Cazcez

Bence Shanks Raftel'i görmemistir görse bile bence korsanlar kralı olmayı amaçlamadından dolayı gitmezdi.

Aizen

Deniz yolu ezberlenen bir şey değil. Şuan Rayleigh bile tekrar Raftele gidemez.
Rota lazım. Bunlar için o Poneglyphler okunmalı. Roger'ın her şeyi duyma olayı vardı. Bir sefere gidip geri geldiklerinde o özelliği kullanabilecek tayfa üyesi yoktur muhtemelen. İstese'de gidemez şuan. Kısaca gitmesi şuan için bir şey farketmiyor.
Tüm tarihi öğrenmiştir zaten.. Rayleigh gibi bekleyiş içindedir.

Çok iyi noktaya değinmişsin. Ben Shanks'in KK olmayı hedeflediğini düşünmüyorum. Roger'ın Shanks'e Raftel için son bir görev vermesi daha mantıklı görünüyor. O görevde bir şekilde Luffy ile alakalı.
Roger gerekeni yapamayacağını anlayınca tayfa elemanlarını Grand Line'ın kilit noktalarına belirli görevler için gönderdi. Ama her şeyden önce de Shanks'in görevi geliyordu: Şapkanın yeni sahibini bulmak.Diğer tayfa üyeleri de şapkadan tanıyarak yardım edecekti o kişiye.

Belki de Rayleigh'nin görevi o kişinin Yeni Dünya'da hayatta kalmasını sağlayacak hakiyi öğretmekti mesela.
Shanks ayrıca başka birilerinin Raftel'i bulmasını engelliyor olabilir.
(Şapkanın varisini bulduktan sonraki görevi)
Senin söylediğin çok mantıklı.
Ama bu durumda asıl gizem Buggy oluyor eğer tayfadan ayrılmadıysa, ki Buggy ve Shanks'in tayfadan ayrıldıktan sonra bir sahneleri var. Shanks Buggy'e tayfasına katılmasını söylüyor Buggy reddediyor falan buna göre de ikisinin eş zamanlı ayrıldıkları düşünülebilir.
Görev olayı olmasa bile Shanks'in KK olma hedefinin olduğunu düşünmüyorum.

Çok iyi noktaya değinmişsin. Ben Shanks'in KK olmayı hedeflediğini düşünmüyorum. Roger'ın Shanks'e Raftel için son bir görev vermesi daha mantıklı görünüyor. O görevde bir şekilde Luffy ile alakalı.

Senin söylediğin çok mantıklı.
Ama bu durumda asıl gizem Buggy oluyor eğer tayfadan ayrılmadıysa, ki Buggy ve Shanks'in tayfadan ayrıldıktan sonra bir sahneleri var. Shanks Buggy'e tayfasına katılmasını söylüyor Buggy reddediyor falan buna göre de ikisinin eş zamanlı ayrıldıkları düşünülebilir.
Görev olayı olmasa bile Shanks'in KK olma hedefinin olduğunu düşünmüyorum.
Tayfadan ayrılmaktan ziyade tayfa dağılıyor zaten. Yani evet eş zamanlı diyebiliriz.

Shanks'ın Raftel'e gittiğini ama Rayleigh gibi birşeyleri sakladığını düşünüyorum. Bu nedenle Luffy ile yolları kesişecek aksi halde aradan çıkarılan bir karakter olur.

Tayfadan ayrılmaktan ziyade tayfa dağılıyor zaten. Yani evet eş zamanlı diyebiliriz.
Tayfa dağılıyor doğru. O zaman erkenden ayrılma diye bir durum söz konusu değil üyeleri için. O vakit Roger raftele ya tüm ekiple gitti ya da belli adamlar seçti. Tüm ekip gittiyse ki Rayleigh gittik, gördük gibisinden konuşmuştu çoğullayarak. Shanks biliyor olan biteni. Shanks'in KK olma isteğinin ihtimali düşüyor yine. Böyle olunca yine ortada bir Buggy sorunsalı kalıyor. Bu adamın olayı çok karışık cidden.

Bende Shanks gibi bir karakterin sadece Luffy'i korsanlığa teşvik eden kişi olmakla sınırlandırılmayacağını geçmişi sebebiyle hikayede daha önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum. Başka one piece hayranlarının bu konuda ne düşündüğünü ortaya çıkarmak için böyle bir konu başlığı açtım güzel yorumlar da geliyor umarım daha çok yorum gelir farklı bakış açılarını görürüz.

Deniz yolu ezberlenen bir şey değil. Şuan Rayleigh bile tekrar Raftele gidemez.
Rota lazım. Bunlar için o Poneglyphler okunmalı. Roger'ın her şeyi duyma olayı vardı. Bir sefere gidip geri geldiklerinde o özelliği kullanabilecek tayfa üyesi yoktur muhtemelen. İstese'de gidemez şuan. Kısaca gitmesi şuan için bir şey farketmiyor.
Tüm tarihi öğrenmiştir zaten.. Rayleigh gibi bekleyiş içindedir.
O her şeyi duyma yalan oldu.Daha doğrusu yazıları okuyan eleman çıkınca işlevsiz kaldı.

Nekoların Raftele gitmemesi olayları biraz bulandırdı. Acaba Shanks Buggy falan gitmedi diye de düşünmüyor değilim. Rayleigh kafadan gitti, Oden de öyle, Roger zaten. Ama Crocus Shanks Buggy bunlar gitti mi. Nekolar niye gitmedi bunlar hep soru işareti vardır bunun bir açıklaması. Nekolar bir ara WB'nin gemiye de binmişler, Odenle birlikte. Bu Oden ne ayak. Anca Kaido arcta anlıcaz olayları. Bence Shanks falan gitti Raftele. Ama tekrar gitmek o kadar kolay değil. Kaido'nun ve BM'nin kırmızı kitabeleri elde etmesi var birde olaylar çok gizemleniyor burada. Neden tekrar gidemediğine mantıklı bir açıklamam yok lakin. KK olmak istememesi çok anlamsız geliyor. Şu seri de daha Wb hariç kk olmak istemeyen görmedik. Bir zamanlar Kaido'nun BM'nin falan Kk olmak istediğine yönelik düşünceler çoktu Allah'tan yonko arclara girdikte Oda açıkladı biraz ve sustular. Büyük korsan çağı boşa başlamadı. Herkes kk olmak istiyor. BM yancısı Bege bile. Shanks'ın kk olmak istemeden boş beleş sadece Luffy'i beklemesi falan bunlar gerçekten oturmuyor bende. Bu kadar ince işlenmiş bir seride böyle çıkarsa benim açımdan büyük saçmalık olur. Zaten onda gelecek görmüş ki Roger ona vermiş şapkayı verirken benim kişiliğimde birini görürsen ona ver ondan beklentiye gir diyecek hali yok ya. Ben asıl Shanks tayfası kurulu olmasına rağmen East blue'da ne arıyor. Tüm tayfayı orada mı topladı acaba. O sıralar bence yonko değil. eski kaptanı gibi 4 sene de yonko olmak için hazırlık mı yaptı. Çünkü korsanlık yparken öleceğini öğrenince 4 sene de grand line'ı feth etmiş Roger. Luffy'nin ilk yarıda verdiği bir sürü söz var hepsini tutacağı kanaatindeyim. GL son adaya gidip tekrar başa dönüp sözlerini yerine getirip öyle mi kk olucak acaba. O zaman seri hayatta birmez. Bilmiyorum bu son ada ve raftelin aynı olamaması ve son adanında önemli olması işi olayları biraz karıştırdı. Belki başta öyle tasarlamadı sonradan kararını değiştirdi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık