Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Shanks ve Karasakal: Vaat Edilen Söz İçin Mücadele (Çeviri)

Teoriyi beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    40
Şöyle bir düşüncem var. Teoriye ek olarak yazıyorum;

- Shanks, Roger’ın vakti kalmadığı için yapamadığı şeyi yapabilmesi için tek başına yeterli olamayacağını ya da uzun yıllar gerektiğini düşündü. Teach ile aslında ortaklık yapmak istedi. Zira Shanks ve Teach’in ortaklık yapması demek en fazla 10 yıl sonra ortalığı dümdüz etmeleri demekti. İkisi de çaylaktı ama potansiyelleri gün gibi ortadaydı. Ama iyi başlayan dostlukları kötü bitti.

Yıllar geçti ve Shanks herhangi bir sebepten ötürü Roger’ın hayalinden vazgeçti. Belki de kendince başka bir amaç edindi ve bu isteği başkasına devretmeyi uygun gördü. Belki aklında bile yoktu ama Luffy’in o lafları ona tekrar hatırlattı bunları ve olaylar gelişti.

Benim kafamdaki olaylar şöyle ,
-Ace Shanks ile tanışmaya gidiyor. Luffy'den bahsediyorlar eğleniyorlar. Konu Teach'e gelince Beyazsakal'ın Roger'a söylediği gibi Ace de Shanks'a söylüyor.Benim tayfamda da D adında birisi var diyor. Ace kayıp yüzyılı bilmiyor ancak D hakkında az çok bir bilgiye sahip.Roger'ın gemisine de Roger'a hayran birisi olarak çıkıyor. Roger'a benzemeye çalışıyor.Beyazsakal Roger beraber konuştuğu zamanlarda Buggy veya Shanks Teach'e söylememesi gereken birşeyler söylüyorlar. Öyle ki daha sonra Teach gidip devamını öğrenmek istiyor. Muhtemelen bir dost gibi karşılanıyor Shanks tarafından. Bu sürede Shanks'ın tayfasını yokluyor ve bilgi almaya çalışıyor ancak Shanks veya Beck tarafından fark ediliyor. Doğrudan bir savaş olduğunu sanmıyorum ancak Shanks ona doğru alıykoymak için yaklaştığı sırada yüzüne yarayı açıyor ve kaçıyor.
-Shanks'ın tek derdi denizleri sakin tutmak.Luffy için hazırlık yapıyor. Doğrudan Luffy olduğunu mu düşünüyor bilmiyorum ancak misyonu gelecek kişiye hazırlık yapmak. Muhtemelen Roger bu konu hakkında bir şeyleri anlatmış olmalı. Tayfasındaki kişilere dağılma sürecinde anlatmıştır benim tahminim. Shanks'a bu kadar önemli bir görev verecek birisi değil, Rayleigh varken.Böyle devam edip hikayenin sonuna kadar ulaşabilirim :D Mesela ;
Shanks'ın kolunu Luffy için vermesinin sebebi tamamen Roger'dan gelen bir adet onun için. Kendisi de güçlü adamları müttefik yapmak istiyor ancak yapamıyor.Ancak Luffy bunu başarabilir.Luffy'nin çok güçlü olmasına gerek yok , ona göre.Çünkü kendisi Luffy için harekete geçti.Bunu Luffy güçlü olduğu için değil onunla arasındaki samimiyet geliştikçe fark etti ki , Luffy hayallerine ortak arıyor aslında. O Bm veya Kaido'yu yenerek boyun eğdirerek KK olmayacak. O bu kişilere kimse yardım etmezken edecek ve onlar da bu yolda ona izin verecekler. İleride onlarda Luffy'nin tayfasının bir parçası olacaklar.Ve hikayenin sonunda Luffy'nin onlar için harekete geçtiği herkes onun için harekete geçerek Luffy'i KK ilan edecekler.(Teach Roger'ın gemisine binmek istiyor ve Roger da onu Shanks'ın Luffy'e yaptığı gibi sınıyor.Roger Teach için harekete geçmeyince kabul görmüyor .)
Resim koymaktan çok fikir koydum. Noktaları birleştiren fikirler. Bir çok kişi daha iyisini yapabiliyor bu forumda bence , ama doğrudan konu açarak paylaşmaya pek yanaşmıyorlar.

Son düzenleme:
Teori güzel ama bence Shanks sadece D soyundan gelen birinin başaracağıni biliyor bu işi. Teach in ataları hain olabilir ama bence en son savaşta Teach Lütfüye yardımcı olacak :oleyo2:

Beğendiğim bir teori olmuş cidden. Mantıklı tarafları fazla ve bir çok noktada ben de böyle düşünmüştüm fakat Teach’in mevzusundan hala emin değilim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık