Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Senarist vs Yönetmen vs Oyuncu vs Müzik

En Önemli Faktör?

• Kullanılan toplam oy
    73
O da yönetmenine göre zaten. İyi bir yönetmen elbette iyi bir oyuncuya oynar kozunu. Kötü bir yönetmen içinse senin dediğin de olabiliyor.

Son cümlene katılıyorum bu arada. :good:

Senaryo demedin mi sen? :bilmem:
Senarist kapsamında olan senaryodan bahsediyorum işte. Senaryosu iyi yazılmış ama kötü yönetildiği için de tırt olan birkaç film söyler misiniz?

O da yönetmenine göre zaten. İyi bir yönetmen elbette iyi bir oyuncuya oynar kozunu. Kötü bir yönetmen içinse senin dediğin de olabiliyor.

Son cümlene katılıyorum bu arada. :good:
Aksini söylemedim zaten. Bende iyi oyuncuya oynardım lakin iyi bir oyuncunun da kötü performansı söz konusu. Yani yönetmen ne kadar iyi olursa olsun seçeceği oyuncu ilgili senaryo türünde hiç oynamamasına rağmen çok iyi oynayabilir ya da bu türde tecrübesi olup sıçıp batırabilir.

İyi yazılmış bir senaryoyu batırmak, diğer iyi yapılmış işleri batırmaktan çok daha zor olduğundan senaryo diyeceğim.
Hepsinin etkisi çok büyük ve biri bile kötü yapıldığında çok dikkat çekiyor. Ama bazıları sadece dikkat çekip eksi puan verdirirken, senaryonun kötü olması diğer her şeyin görmezden gelinmesine sebep olabiliyor.

En etkili olan sorulsa doğrudan yönetmen olurdu bu. Ama bütün bir yapımdaki en önemli etken, o yapımın temelini ve strüktürünü oluşturan senaryodur.

Şahısları değil, yapılan işi kıyaslıyorum. Şahıs kıyaslayacaksak, yapımdaki her şeyde söz sahibi olan yönetmen tartışmasız en önemlisi olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık