Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Semboller, Imu, Lili

Bu yazı geçen ay yazdığım Cennetten Kovulma, Antik Krallık, Imu💔Joyboy yazısının devamıdır. Bu yazının iyi anlaşılabilmesi için ilkinin okunmasını öneriyorum diğer türlü bazı yazdıklarıma nereden vardığım tam olarak anlaşılmayacaktır.

Sizi Dünya ve One Piece evrenin iç içe geçtiği bir yolculuğa çıkaracağım. Bu yolculukda bol bol genel kültür edinip hem de One Piece de fark etmediğiniz birçok ilginç bilgilerle karşılaşacaksınız.

One Piece muhteşem bir hayal gücünün ürünü. Ve her hayal gücünün bir esin kaynağı vardır. İlk yazımı okuyanlar anlamışlardır ki yaptığım şey bu kaynağını bulup oradan bir teori oluşturmaya çalışmaktır.

Uzun bir yazı olacak. Müsait bir zamanınızda okumanızı tavsiye ediyorum. Okuma keyfinizi arttırsın diye aynı müziği tekrardan bırakıyorum:

1) Tufan Teorisi Hakkında Destekleyici Bilgiler

Bu bölüm İlk yazıda yazdığım Tufan konusunun devamı niteliğindedir.
Manga’da 1089. Bölümde Lulisihia krallığının yok edilmesinin ardından Dünya'nın dört bir yanındaki etkilerini gördük.

Yani yıkımın etkilerinin ciddi olduğunu görüyoruz. Oda bize resmen Büyük Tufan'nın fragmanını gösterdi. İlk bölümde bahsettiğim Mu Kıtası adı üstünde bir Kıta idi. Yani büyük ihtimalle Antik Krallık çok büyük bir ada idi. Lulisiha gibi küçük bir adanın yok edilmesi bu etkiyi yapıyorsa Antik Krallığın yok edilmesi nasıl bir etki yapardı az çok hayal edebiliriz.

Imu’nun kullandığı Ana Alev silahı Antik Krallığı yok eden silahın daha küçük daha az etkili yeni bir versiyonu gibi.

Mu Kıtası ile ilgili anlattığım tabletlerde ne diyordu hatırlayalım:

‘’Mu bir ateş çukuruna düştü. Alevler yükseldi ve o batarken her yanını sardı. Sulara gömüldü ve insanın buraya geri dönmesini imkansız, kıldı, yok oldu.’’

Bu delik 1 hafta sonraki hali. Daha büyük yıkım daha büyük bir delik belki de 800 yıl sonra bile etkisini gösterebilirdi. Belki de Antik Krallığın olduğu yer:

2) Boş Taht'da ki Semboller

Önce Dünya Hükümeti sembolüne bakalım:

• Bu sembolün anlamı(çizgilere dikkat edin) dünyanın dört bölgesinin ortadaki tek merkezden yönetilmesidir Yani dört bölge’nin birbiriyle bağlantısı olmadan sadece merkeze bağlı olması.

• Tahtın üstündeki üçgen şekil ise içindeki 33 nokta ile beraber yani One Piece evreninin yukarıda tek bir noktadan tek bir kişiden yönetildiğini sembolize ediyor. Yani bu tahtın sahibini.

• Bu üçgen alanın içinde ise toplam 33 nokta var. Bu sayı ise serinin toplam arc sayısıdır. Şuana kadar filler, cover ve özel bölümleri çıkarırsan son arc Egghad ile beraber toplam da 32 arc var. Geriye ise son olarak gitmedikleri Elbaf arcı kaldı. Onunla beraber 33 olacak ve seri son bulacak. Yan son savaş Elbaf da olacak. Gördüğünüz gib Laugtale diye bir ada bir arc yok.

Tahtdaki 2 Aslanın Anlamı:

Imu’nun Ibu’dan geldiğini yani Havva’dan geldiğini düşündüğümü anlatmıştım. Havva aslında mitolojide baştanrıçadır. Bunun size farklı kültürlerde ki karşılıklarını söyleyeceğim. Hem de bu isimlerden bazıları bizim topraklarımızda çıkmış aşina olduğumuz isimler olacak.

Bu söylediklerim ve söyleyeceklerim benim şahsi yorumlarım değil mitoloji alanıyla ilgilenen uzmanların söyledikleri. Ben sadece bu bilgileri One Piece üzerinde yorumlarken düşüncelerimi aktarıyorum.

Havva'nın farklı mitlerdeki karşılıkları:

Anadolu'da Ana Tanrıça Toprak Ana Kibele ya da Kybele olarak karşımıza çıkıyor.

Mezopotamya’da ise Ki, Ninhursag ve Inanna iken Antik Yunan’da ki karşılığı Gaia’dır..

Size bu Ana tanrıçaların bazı Rölyef ve heykellerini göstereceğim:

Biraz sonra Lilit’in zıttı olarak anlatacağım Inanna’nın Gecenin Kraliçesi Rölyefi:

Antik Kentlerden çıkarılan 2 farklı versiyonu bulunan Kibele heykellerine bakalım:

Kibele hakkında kitapdan bir alıntı:

‘’Ay ile Aslan Kibele’nin en önemli sembollerindendir. Ay; ölüm ve yaşamın sürekli değişen yönünü, aslan ise kudret, irade ve adaleti tasvir eder.

Bazı heykellerinde ise kafasının üzerinde kuleye benzeyen yüksek bir taç taşır. Bu taç, şehirlerin ve tarımsal ürünlerin tek egemeni sayıldığını işaret ettiği için ona “Mater Turrigera (Ulu Ana)” da denilir. Kulelerin sayıları, Kybele’nin koruyuculuğu altında bulunan kent veya kentleri sembolize eder.’’

Imu’nun tacı da yüksek bir taç. Onunkinde de 4 kule var. One Piece evreninde yönettiği 4 ana bölgeyi sembolize ediyor.

Goroseilerin’de Imu’ya ‘’Ulu Imu’’ diye seslendiklerini zaten biliyoruz.

Kaldı ki Imu konuşurken ‘’Imu sizden şunu istiyor’’ tarzında konuşuyor. Bu uslüp kutsal kitaplardan da aşina olduğumuz bir Tanrı/Tanrıça konuşma tarzıdır.

3) Dragon'nun Dövmesi

Dragon’nun dövmesine değinmesem olmazdı.

Bu sembol dikkat ettiyseniz Dünya Hükümeti sembolünün tam tersi. Dünya’nın dört bölgesinin ortadaki bölgeye(dünya hükümetine) bağlı olmadan, birbirine bağlanarak tek bir devlet olmayı sembolize ediyor. Tek Devlet Tek Millet Tek Bayrak diyor Dragon.

Şimdi de Devrimcilerin bayrağına bakınız:

R ve A harflarini görüyoruz, Revolutionary Army, RA yani Güneş Tanrısı.

Ben Dragon'nun kehanetten haberi olduğunu düşünüyorum. Roger ile konuşmuş ve ondan bildiklerini öğrenmiş olabiir. Zaten Ohara yıkımınından sonra orada kalan kitapları topluyorlarken Dragon’da oradaydı. Dragon’un bu kitaplardaki bilgileri öğrenmiş olma ihtimali çok yüksek. Bilgilerinin sınırı hakkında tahmin yürütmek zor olsa da çok şey bildiği kesin.

Belki Shanks ile Dragonun Imu’dan haberi var. Onun yapabileceklerinden haberleri olduğunu düşünelim. O zaman ikisinin de neden pasif davrandığını ve harekete geçmediğini anlamış oluruz. Çünkü ikisi de Joyboy’u bekliyor. Shanks, Joyboy’un en son varacağı yer olan Elbaf da bekliyor. Çünkü Imu’yu yenebilecek tek kişinin Joyboy olduğunu öğrendiler. Gereğinden erken harekete geçerlerse hem yenilcekler hem de belki Büyük Tufana tekrardan sebebiyet verecekler. Tek yapmaları Joyboy’un tam gücüne ulaşmasını beklemek ve son savaşta yanında olmak. Joyboy tam gücüne ulaşması için o engelleri yardım almadan tayfasıyla beraber geçmeli bunu unutmamak gerek. Sınırlarını zorlamadan sınırları aşamaz. Luffy’nin gelişim sürecinde hep bunu gördük.

Son bölümde devlerin yardıma gelmesi ve dedikleri şu sözle ise Nıka’yı beklediklerini açıkça söylüyor.

Şimdi derin konulara girecez. Bundan öncekiler ısınma turuydu. 😊

4) Imu, Mary Geoise'ye Gitmeden Önce Hangi Krallıkta Yaşıyordu?

Bu soru aklıma Cobra'nun şu sözünü okuduktan sonra geldi:

20 krallıktan birer temsilci ve 20 yönetici var. Demek ki Imu bir krallığın yöneticisi olarak bu listeye girdi. Bu konuda 2 teorim var:

4.a

Skypiea’da ki VEARTH heykelinin gerçeğinin bir Tanrıça olması ve hem İnkalar için hem de Gökyüzü insanları için bunun kutsal olması.
Skypiea ile Machu Picchu Benzerlikleri
Havva’nın yani Imu’nun mitolojide toprak ile sembolize edilmesi ve gökyüzü halkının bu heykele toprak adını vermesi bana bu heykelin Imu olabileceğini düşündürdü. Tabii bunun olması için Imu’nun illa ki burada yaşamasına da gerek yok. Bunun gerçekleşmesini düşük ihtimal olarak görüyorum. Benim asıl teorim 4.b

4.b

Mu Kıtası teorisi ile Atlantis teorilerinde birçok benzerlik vardır. Hatta birçok kaynak bu iki yerin aslında aynı yerler olduğunu yazar. Peki size Atlantis imparatorluğunu yenen ve her yerini fetheden kişi kim diye sorsam? Adı Myrina. Myrina Amazonların en büyük 3 kraliçesinden biridir. Peki size Myrina'nın aynı zamanda bir kelebek türünün adı olduğunu söylesem.

Çoğunuz ne demek istediğimi anladı bile. Büyük ihtimalle abarttığımı ve Oda'nın bu göndermeyi yapabilecek kadar zeki olmadığını düşünüyorsunuzdur.

Imu şuana kadar 7 bölüm de gösterildi bize. Ve bu 7 bölümün beşinde kelebekler içindeydi ve çoğunda kolunu kelebeklere uzatmış bir şekilde onlarla ilgileniyordu. Kelebeklere karşı özel bir ilgisi olduğu açık. İşte bazı kareler:

Özellikle animede Lulusia Krallığının yıkılışında Kelebek figürü çok daha fazla ön plandaydı. Kelebek ile Imu'nun ekranda anlık olarak yer değiştirip durduğunu görüyoruz:

Hâlâ mı bunun tesadüf olduğunu düşünüyorsunuz. Peki bir de şuna bakın: Anime'de daha orta da Imu bile yokken 400 bölüm önce yayınlanan 699. bölümde ilginç 3 sahne var. Bu 3 yerde alakasız bir şekilde uzun uzun bir kelebek gösteriliyor. Hem de Lulusia'nın yol edildiğinde gösterilen mavi kelebeğin aynısı. En son 3. gösteriminde Doflamingo ailesinin kutsal topraklardan ayrılmasını ve bundan duyduğu rahatsızlığı öfkeyle anlatırken kelebek yine sahneye geliyor ve Doflamingo kelebeği parçalara ayırıp üstüne basıyor. Doflamingo seride her zaman çok fazla şey bilen biriydi zaten. Imu’yu o zamanlar da tanıyor olma ihtimali yüksek ve Kutsal Topraklardan ayrılmasına sebep olan Imu’ya öfkesinden bu tepkiyi vermiş de olabilir. Burada ince bir gönderme olduğu açık.

Bunların hepsi tesadüf olabilir mi? Belki de öyledir. Ama ben Oda'nın detaycı ve zeki biri oduğuna inanan biriyim. Ve onun dikkatli okuyuculara ve izleyicilere böyle ince göndermeler yaptığını düşünüyorum. Başka biri bunu farketmiş midir diye araştırırken youtube da bunu buldum:

Myrina aynı zamanda İzmir'i kuran kişi olarak kabul ediliyor. Yani sonuç olarak Imu İzmirli olabilir 😊 Pardon sonuç olarak Imu Amazonlu olabilir.

Amazon ismi göğsü olmayan ve savaşcı anlamlarına gelse de bu kelime Ermeniceden türemiştir ve ''Ay Tanrıçası'' anlamına gelmektedir.

Şimdi edindiğimiz bilgilere dayanarak tarihte olayların nasıl gelişmiş olabileceğini tahmin etmeye çalışalım:

Imu aslında Antik Krallıktan kovulan birisi(Cennetten Kovulan Havva). Ve büyük ihtimalle şeytan meyvesi ile alakalı büyük bir yasağı çiğnedi.(Yasak Elma Miti)

Tevrat’da ilk elmayı yedikten sonrasında şu söz geçiyor ''Şimdi yaşam ağacına uzanıp meyve almasına, yiyip ölümsüz olmasına izin verilmemeli.''

Sonra şuan ki adı Amazon Lili olan adaya gitti. Bir kadın olarak kendine orada yer buldu. Gücü ile kısa sürede yükseldi ve adanın Kraliçesi oldu. Gücüne diğer krallıklarda saygı göstermeye başladılar. Hatta bazı yerlerde Tanrıça olarak görüldü.

Bu süreçte Imu, Antik Krallığa karşı intikam planları ve Dünya'yı yönetme planları yaptı. Antik Krallığı yakından bilen ve onun gücünü silahlarını çok iyi bilen biri olarak diğer 20 krallığı Antik Krallığa karşı saf almalarını sağladı. Bu süreçte Antik Krallık içinde de ajanları vardı. Imu'nun en iyi yaptığı şeylerden biri insanların korkularını kullanma yeteneği. Şuan da Dünya'yı bunu yaparak yönetiyor zaten. Luffy nasıl Hayalleri simgeliyor ise, Imu da kabusları, korkuları sembolize ediyor. 20 Krallığı, Antik Krallığın elinde kendilerini yok edecek silahlar olduğunu ve kendilerini yok edeceklerini söyledi. Onların bu korkularını kullanarak birleşip Antik Krallığa saldırmalarını sağladı.

5) Nefertari D. Lili Hakkında Gerçekler

Joyboyu saymazsak şuan bize silüet halinde gösterilmiş ve yüzünü net olarak görmediğimiz 3 kişi kaldı diye biliyorum: Imu, Rocks D. Xebec ve Nefertari D. Lili.

Lili’nin çok önemli biri; hem D. lerden biri olduğunu hem de tarihin akışını değiştirdiğini biliyoruz. Imu, Lili’nin hata yaparak ya da planlı bir şekilde şuan ki durumların yaşanmasına sebebiyet verdiğini söyledi. Gelin Lili’yi beraber daha yakından tanımaya çalışalım.

1 ay önceki yazımda Cennetten Kovulma mitini anlatmıştım. Ama orada bir noktaya değinmedim. Şimdi oraya dönüyoruz:

Yeni Ahitde oradaki yılanın aslında bir melek olduğu(Cennete melek harici biri giremez) ve o meleğin de Lilit olduğu yazar.

Aslında birçok kaynak da olan ama Adem ve Havva mitinde anlatmadığım bir kısım var. Bu da Havva'nın Adem’in ilk eşi olmaması yani ilk kadın olmamasıdır.

Lilit ismi ilk olarak Sümerlerde karşımıza çıkıyor. Talmut'da net olarak analtılır bu olay:

Havva'dan önce Lilit vardı. Lilit, Adem’in ilk karısıydı. Tanrı Adem ve Liliti eşit yarattı. Çünkü ikisini de topraktan yarattı. Adem, Lilit'in kendisine itaat etmesini isterken Lilit bunu kabul etmedi. Çünkü kendisini ona eşit görüyordu. (Cinsel ilişkide üstte olma tartışması).(Alt-üst, Yer-Gök sembolizm)

Lilit, Adem'in ısrarları üzerine cennetten kaçıyor. Kaçar ve istediği gök olur. Yani Venüs.(Sembolik olarak). Lilit, Venüs ile sembolize edilir.

İşte Nefertari D. Lili’nin esin kaynağının bu Lilit olduğunu düşünüyorum. Bazı kaynaklar da Lilith diye de geçer.

Lilit günümüzde eşitliği ve özgürlüğü sembolize ediyor. Ayrıca feministlerin atası olarak kabul edilir. Çünkü adalet uğruna ne Adem’e ne de Tanrı’ya itaat etmiştir. Bu itaatsizliği yüzünden ilerleyen kaynaklarda iyice şeytanlaşmış ve günümüzdeki kötülüğün anası halini almıştır. Diablo 4 oynayanlar bilir.

Adem ve Havva mitindeki yılan Lilit; Lilit Havvayı kandırdı, Havva ise Ademi. Yani Lili, Imu’yu kandırdı. Imu ise Joyboy’u.

Lilit ismi ilk olarak Sümer metinlerinde Gılgamış destanında karşımıza çıkıyor. Inanna ve Lilit'in isminin beraber geçtiği bir şiir bu. Inanna Sümerlerin en büyük Tanrıçası.

Kısaca hikayeyi anlatayım Inanna burada Havva oluyor(Baş Tanrıca). Inanna kendisine taht yapmak için bir ağacı kesmek ister ama ağaçın ortasında Lilit vardır bu yüzden ağacı kesemez. Bu anlatımın sembolik olarak açıklaması ise şu:

Inanna Dünyanın 3 katmanına da hükmetmek ister.(Yer, yeryüzü, gök). Lilit ağacın ortasına yerleşmiştir(yeryüzünü sembolize ediyor). Lilit ağaca yerleşerek Inanna'nın bu isteğine engel olur.

Lilit, Inanna’nın zıttıdır. Lilit bakiredir, Inanna değil. Lilit, Inannanın egemenlik kurmak istediği yeri gasp ediyor. Onun hedefinde ki bir engeldir Lilit.

Google'a Lilith sembolizmi yazarsınız şunlar çıkar: ''Kendi başına buyruk, zaptı rap altına girmeyi kabul etmeyen, erkek egemenliğini reddeden, eşitlik mücadelesi veren.''

Tam da kadınlar adası olan Amazon’a adı verilesi kadın!

Ben Lili’nin Lilit’den geldiğini düşünüyorum. Amazon Lily adasındaki Lily’nin de Lili’nın okunuş şekli Lily olduğu için o şekilde yazıldığını düşünüyorum. Bu şekilde hem Lili’yi Imu’dan gizlediler hem de onun ismini ölümsüz yaptılar.

Lilit ayrıca erkekleri ayartıp kendine aşık ettikten sonra onları öldürdüğüne dair de bilgiler de vardır.

Zaten diğer Venüs tanrıçaların çoğu da Aşk tanrıçaları olarak anılırlar. Venüs gezegeni aşkın sembolüdür.

Bu sebeplerle Lili, Hancock’un meyvesinin ilk kullanıcısı da olabilir. Zaten bu meyvenin çok güçlü olduğunu biliyoruz. Karasakal’ın meyveler hakkında çok şey bildiğini ve bu meyvenin peşine de düştüğünü biliyoruz. Bu meyvenin uyanışını daha görmedik. Kadim çok güçlü meyvelerden biri çıkarsa şaşırmam.

Lilit isminin mitolojide hava ile ilişkili olduğunu da not olarak belirtmek istiyorum. Ek olarak Lilit kızıl saçlı güzel bir kadın olarak betimlenir.

Lilith karakteri seri de yüzeysel olarak işlense de. Bu önemli mitolojik karakteri Lili olarak daha detaylı olarak kullanabileceğini düşünüyorum.

Beş Gorosei'de Ethanbaron V. Nusjuro'nun Venüs olmadığını anlatmıştım. V.Nusjuro diğer dördünden gerek giyinişi gerek adı ile farklılık gösteriyor. Onun 800 yıl önceki Venüs’ün yerini aldığını ve Wano’ya ihanet ettiğini düşündüğümü anlatmıştım. Özellikle Wano’nun eskiden sahip olduğu altınları Nusjuro’nun ihaneti ile Imu’ya geçtiğini ve böylelikle Finans Tanrısı olmuş olabilir. Mitoloii’deki çoğu tanrıça Venüs'ün kızı olarak betimlenir. Venüs bir kadın olmalı bu yüzden.

Bu öğrendiklerimizden yola çıkarak Oda’nın bu hikayeyi One Piece’e nasıl uyarlayabileceğini nasıl bir esinlenme yaşadığını hayal edelim:

Imu ve Lili Antik Krallıkta yaşayan ve birbirini tanımayan iki kadındı. Lili krallıktan bir sebeple gizlice kaçıyor. Lili özgürlüğüne düşkün biri Tüm One Piece evrenini dolaşıyor ve en son da Arabasta’ya gidiyor. Kendisini bulmalarını istemediği için D. olduğunu gizliyor. D. Antik krallıktan olduğunu gösteriyor çünkü.

Sonra Imu yasak olan elmayı yediği için yada başka bir yasağı çiğnediği için Antik Krallıktan kovuluyor. Ve kadınlar adası olan Amazon’da yaşamaya başlıyor.

Antik krallığa karşı savaşta Lili, diğer 19 krallığın yaptığı gibi Imu’nun yanında yer alıyor. Lili çok güçlüydü. Lili Venüs idi. Yani 5 Goroseiden birisi.

Venüs aynı zamanda Ay’a en yakın olan Dünya'dan sonra ki 2. Gezegendir. Yani Imu’nun en güvendiği kişi Lili olabilir. Lili’ye hayatı öneme sahip bir görev veriyor. Bu görev Antik krallıktan kaçanları ve kaçırılan poneglifleri engellemek.

Lili, Imu’nun tüm dünyayı etkileyecek büyük planını öğrendikten sonra ona ihanet ediyor ve ona verilen görevi yerine getirmeyip Poneglifleri ve D. lerin Antik krallıktan kaçmalarına izin veriyor hatta onlara yardım ediyor.

Sonra Lili bu yaptığının cezasız kalmayacağını bildiği için saklanmaya karar veriyor. Imu'ya mesaj yollayıp elinden geleni yaptığını ve başarıız olduğunu. Joyboy'un onu engellidiğini söylüyor.(Bu şekilde Alabasta’da ki ailesini koruyabileceğini düşünmüş olabilir.)

Imu saldırıya geçmeden çok öncesinden Amazon’dan ayrılıp Mary Goise’ye gidiyor.

Lili’de son anlarda Amazona gidiyor. Zaten kendisi de bir kadın olduğundan ve onun Imu’nun sağ kolu olduğunu bildiklerinden onu aralarına kabul ediyorlar. Lili onlara Imu’nun gerçek planını ve kendi halkı olmak üzere tüm insanlığı yok edecek planını anlatıyor.

Ve Amazon halkının kurtulmasına yardımcı oluyor. Amazonlular bu yıkıcı depremlere de sebep veren büyük tufandan bu şekilde kurtuluyorlar. Amazon halkı da kendilerini ölümden kurtaran ve sonraları yıllarca başlarında duran bu kadının ismini yıllar sonra adalarına verip ''Amazon Lily' yapıyorlar.(Okunuşunu yazmışlar.)

Amazon Lily adasında Hem Nefartari D. Lily'nin hem de Imu'nun geçtiği bu topraklarda tüm kraliçeleri Aşk acısı çektiklerini biliyoruz. Joyboya herhangi bir Aşık olma durumu çıkarsa şaşırmam.

Aynı mitlerde olduğu gibi Imu, Joyboy ve Lili üçgeni olabilir. Lili sandığımızdan daha önemli biri çıkabilir hatta tüm tarihi düşünürsek serinin en önemli 3 kişisinden biri olabilir.

Lili’nin Aşk meyvesinin ilk sahibi olabileceğini söylemiştim. Bu meyveyi uyandırmış ve tam gücüne ulaşacağını düşünürsek Amazon adasına ulaşması onun için çok kolay olacağını düşünebiliriz.

Amazon adası Calm Beth de yer aldığı için adaya girişin çok zor olduğunu ve adasının saklanmak için çok iyi bir ada olduğunu da unutmamak lazım.

Ek bilgi olarak Amazon Lily adasının Çin’de ki Asma Tapınağından esinlenme olduğunu vereyim. Bu bilgiyi Oda'nın kendisi de teyit etti.

Not olarak şu bilgileri de vereyim:

*Sümerler semavi bir sudan bahseder. Uzay sudur onlar için. Bu yüzden gezegenler arası yolculuğu gemi ile anlatmışlardır. Inanna’nın gemisi oradan gelir. Yani Enel’in Aydaki kapağında gördüğümüz bu gemi Imu’nun gemisi olabilir. Imu’nun gezegenler arası seyahat yapabildiği gemisi.

* Inanna’nın babasını(Tanrıyı) kandırıp gücünü çalması ve sonra babasının peşine deniz canavarlarını takması anlatılır. Inanna bundan kurtulur. Bu da ilginç bir bilgi olarak kalsın. Deniz canavarı ismini gördüğümde şahsen şaşırmıştım.

Okurken eğlendiyseniz amacım ulaşmışımdır. Zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Lili Antik Krallığı baskıcı buluyordu o sebeple İmuyu destekledi fakat İmunun gerçek yüzünü zamanla gördükten sonra baktı bir canavar yarattı kendisi gibi olan Dleri kurtarıp,Ponegliflerle tüm gerçekleri anlatmaya çalıştı. İmunun ajanlık sisteminin Crocodilein Baroque Worksuna benzediğini düşünüyorum. Joy Boy ya Antik Krallığın Kralıydı yada Antik Krallığa yardım etmeye çalışan bir korsandı. Joy Boyu da Mount Blanc Noland konumuna soktu İmu. Joy Boy belki de bu İmunun gerçek yüzünü bilen,Antik Krallığa saldırmamaları gerektiğini söyleyen tek kişiydi kimse ona inanmadı o sebeple herkes özür dileyip duruyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık