Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Seinfeld (1989-1998)

En Sevdiğiniz Karakter?

• Newman

Kullanılan: 0 0.0%
  • Tim Whatley

• George Steinbrenner

• Frank & Estelle Costanza

• Morty & Helen Seinfeld

• Puddy

• Mickey

• Jackie

• Kullanılan toplam oy
    14
Uzun zaman oldu izleyeli ya, hatırlayamadım net olarak.
Nedense tekrar izlemek istedim o sahneyi. Dışarıda olmalılar. O yüzden 2. sezondan sonra olmalı çünkü Kramer ilk başta apartmandan hiç çıkmayan biri olarak tasarlanmış. xd

Ya öyle çok güldüğüm bir sahne de değil neden bu kadar merak ettim, merak ediyorum. xd
Maşallah reis. Senin de izlemediğin dizi yok.
Ben mi Kuroro mu?

Nedense tekrar izlemek istedim o sahneyi. Dışarıda olmalılar. O yüzden 2. sezondan sonra olmalı çünkü Kramer ilk başta apartmandan hiç çıkmayan biri olarak tasarlanmış. xd

Ya öyle çok güldüğüm bir sahne de değil neden bu kadar merak ettim, merak ediyorum. xd

Ben mi Kuroro mu?
Sen.

La bu dizi komedi dizilerinin şahı olarak da nitelenen bir dizi. Kıyıda köşede kalmış underrated bir dizi değil ki. xd
Bu Seinfeld, Friends ve How I Met Your Mother aynı ekolden geldiği için mi nedir hangisini önce izlediysen diğerleri sana o kadar iyi gelmiyor. Ben ilk önce Friendsi izlemiştim bu yüzden diğerleri bana o kadar iyi gelmemişti. Yaşça büyük kuzenim Seinfeld hastası ve bizden birazcık olan kuzende HIMYM hastası.

Bu Seinfeld, Friends ve How I Met Your Mother aynı ekolden geldiği için mi nedir hangisini önce izlediysen diğerleri sana o kadar iyi gelmiyor. Ben ilk önce Friendsi izlemiştim bu yüzden diğerleri bana o kadar iyi gelmemişti. Yaşça büyük kuzenim Seinfeld hastası ve bizden birazcık olan kuzende HIMYM hastası.
Bence mizah anlayışı ile alakalı. Ben ilk Seinfeld'i izledim ama kurgusunu çok takdir etsem de ben Friends, The Office gibi dizileri daha çok seviyorum. Seinfeld çok iyi tespitler içeriyor ki bu konuda Friends onun yanında sığ kalıyor. Ama ben Friends'in mizah anlayışını daha çok benimsiyorum.

Genelde Friends sevenler cıvık arkadaşlık ilişkilerini beğeniyorlar diyerek eleştirilir ama benim sevme sebebim Joey Chandler arkadaşlığı ya da Monica-Chandler, Ross-Rachel ilişkileri değil. Joey'in aptal halleri, Chandler'ın sarkazmı, Phoebe'nin absürtlükleri ve Ross'un düştüğü haller ve mimikleri.

Diziyi şimdi bitirdim. Sonu epey şaşırttı şahsen.

Espri kalitesi üst düzey. Jerry haricindeki oyunculuklar da çok iyi.

Soup Nazi, zenci avukat gibi bazı yan karakterleri daha fazla görmeyi isterdim şahsen.

Friends ile pek çok kez kıyaslanmış doğal olarak ama sitcom olmaları dışında pek de ortak noktaları yok işin aslı. Friends daha gerçekçi ve samimi bir dizi iken Seinfeld daha absürt ve kara mizahi bir yapım.

Diziyi şimdi bitirdim. Sonu epey şaşırttı şahsen.

Espri kalitesi üst düzey. Jerry haricindeki oyunculuklar da çok iyi.

Soup Nazi, zenci avukat gibi bazı yan karakterleri daha fazla görmeyi isterdim şahsen.

Friends ile pek çok kez kıyaslanmış doğal olarak ama sitcom olmaları dışında pek de ortak noktaları yok işin aslı. Friends daha gerçekçi ve samimi bir dizi iken Seinfeld daha absürt ve kara mizahi bir yapım.
Friends ile kıyaslayanların nerede ortak noktalar bulduğunu merak ettim. Bir taraftaki karakterlerde sürekli romantizm yaratarak diziyi sevdirme çabası varken diğerinde karakterlerin bununla alakası yok. Hepsi umursamaz, bencil ve hatta ahlaksız. Birinde yaşlandıkça ergen hareketlerde ısrar eden hatta artık bayan karakterler varken diğerinde ne yapacağı belli olmayan sürpriz unsurlar diziyi taşıyor. Yayınlandığı dönemde(Amerika için konuşuyorum.) iki dizi de prime time kuşağında yayınlanmasına rağmen izlenme rekoru, diğerinin defalarca tekrar yayını söz konusu olmasına rağmen hala Seinfeld'de. Ayrıca Seinfeld sitcom olayını arşa taşıdığı için ciddi bir izleyici kitlesi hep bir beklenti içinde olduğundan hali hazırdaki hiçbir sitcom u kolay kolay beğenmez.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık