Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sanji vs. Jinbe

sanji vs Jinbei

• Sanji affetmez

Kullanılan: 47 30.5%
  • Jinbei alır

Kullanılan: 97 63.0%
  • kararsızım

Kullanılan: 10 6.5%

• Kullanılan toplam oy
    154
Merhaba forum, Jump ara verince haliyle mangada çıkmadı tartışacak hiçbir şey yok forum sessiz bu aralar, sıkıldığım için sonucunu merak ettiğim bir vs konusu açmak istedim bu konuda kararsızım kalbim bir şey mantığım ayrı bir şey söylüyor sizinde düşüncelerinizi merak ettiğimden ötürü böyle bir konu açma isteği duydum.Normalde asla böyle bir vs olmaz ama can sıkıntısı diyerekten bunları dövüştürelim :ehe:
İlk olarak;
Jinbei

Eski shicibukai'dir 400m :beli: den fazla ödülü olduğu biliniyor. Balık adam karetesin de ustadır. Çaylak Ace ile eşdeğer bir güce sahiptir 5 gün aralıksız kapışıp yenişemedikleri biliniyor. Kendisi ile aynı rütbede olan eski Shichibukailer'den Gekko Moriah'ı tek yumrukla uzaklara uçurmuş, neredeyse yenilme noktasına getirmiştir. Akainu'nun magma yumruğunu çıplak elleriyle durdurması ve kötü şekilde yanan ellerini umursamaması, seride ender görülecek olaylardan biridir. Ayrıca Akainu, Luffy'i öldürmek için hamle yapmış, Jinbe ise bu saldırıyı direk üstüne almıştır. Sırtından girip, göğsünden çıkan magma yumruğuna rağmen, bayılmamış ve kaçmaya çalışmıştır.

İkinci olarak;
Sanji

Sanji, Hasır Şapka Korsanları'nın aşçısıdır. Her ne kadar çok daha fazlasını haketsede 77.000.000 Beri'lik bir ödüle sahiptir. Zaman atlamasından sonra azımsanmayacak bir güce ulaşmıştır. Geppou isimli tekniği kullanabilir bu sayede havada yürüyebilir. Dövüşürken sadece bacaklarını kullanır ve Diable Jambe isimli tekniği sayesinde tekmelerini yakıcı sıcaklıkta ısıtabilir ve ateşe dayalı saldırılar yapabilir.

Not:Bilgilendirmelerde Korsanfan Kütüphanesinden alıntılar yapılmıştır.

Not: dövüşün yapılacağı ortam denize yakın değildir tamamen karada bir dövüş olacaktır. Ama Jinbe küçük çaplı su saldırıları yapabillir.

Evet dövüş başlasın :mincika:

Son düzenleme:
2 yıldan sonra Sanji alır bence.Genç oldugundan gelişimi çok daha hızlı..
Ama jinbei magmaya dayanmış bir dayanıklı canavar lakin zor da olsa Sanji alır.

Görünen Sanji ile görünen Jinbei açısından bakmak gerekirse Jinbei alır.Ama Sanji'nin tüm gücü bundan ibaret olmadığı kanısındayım.Daha koka yapabiliyordur bence.Bunu Diable Jambe ile kombine ederse ki edecektir.Jinbei'den takoyaki yapar. (takoyaki nedir neyden yapılır bilmiyorum :) )

Görünen Sanji ile görünen Jinbei açısından bakmak gerekirse Jinbei alır.Ama Sanji'nin tüm gücü bundan ibaret olmadığı kanısındayım.Daha koka yapabiliyordur bence.Bunu Diable Jambe ile kombine ederse ki edecektir.Jinbei'den takoyaki yapar. (takoyaki nedir neyden yapılır bilmiyorum :) )
Ahtapot galiba :D

Şimdi güzelce değerlendirecek olursak;
Jinbe fiziksel güç ve dayanıklık olarak Sanji'den öndedir. Hız olarak Sanji daha öndedir. Balıkadam karetesiyle Sanjinin dövüş tekniklerine eşit desek birbirlerini nötrleseler, hakiye de eşit diyelim. Bu tabloya göre dayanıklılık sayesinde vs sonunda Jinbei alır. Ancak Sanji okama kenpo yaparsa koka ile dj yi birleştirip güzel kombolu yıkıcı saldırılar yaparsa gözmde Jinbei'nin önüne geçer. Sanji'den beklentim büyük olduğu için bastım Sanjiye.

Bir kere şuana kadar gördüğümüz Sanji,Jinbeiye fazla bir şey yapamaz,(Jinbei Vergonun eline verirdi,çokk zorda olsa) hatta Jinbei,g4 süz Luffy ile kafa kafaya gider.(ama Luffy g4 açmadan zorda olsa Jinbeyi alırdı)

Sanjinin tüm gücünü görmediğimizi varsayarak (koka falan yapıyordur illaki),ve Luffy bu kadar güçlüyken,Sanjinin çok arka planda kalacağını düşünmüyorum,sağlam power uplar alacaktır.

Şuanlık Jinbei,ilerleyen zamanlarda Sanji diyorum.

Sanji tek atar. Zaten şu büyük balık sanjinin tekmesi jinbenin yumruğundan daha çok acıttı gibi bir şey diyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık