Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sakazuki vs. Sengoku (Zirve)

• Konbuyu başlatan brkyhelios
  • Başlangıç tarihi

Akainu vs Sengoku

• Akainu

Kullanılan: 60 48.4%
  • Sengoku

Kullanılan: 60 48.4%
  • Berabere biter

Kullanılan: 4 3.2%

• Kullanılan toplam oy
    124
Yukarıda Dragon'un yorumunu okursan görebilirsin. wb, marineforda geldiginde diyorki; uzun zaman oldu sengoku... ;) Oturup eski günleri yaad etmişlerdir , çay içmişlerdir dersen ona bir şey diyemeyeceğim :)
Bu göğüs göğüse savaştıklarını gösteren bir durum değil, geçmişte aralarında irili ufaklı çatışmaları olmuştur, ama bunlar ordusal çatışmalardır, ikisi de geriden kontrollerindeki güçleri yönetmiştir (tıpkı marineford savaşının başlangıcında olduğu gibi), ki Squardo olayından sonra WB dönüp Sengoku'ya ne diyor "hiç değişmemişsin, hala ortalığı karıştırma konusunda iyisin", Sengoku'yu bu yönü ile hatırlıyor. Her şeyi geçtim sen bu iki adamı birebir savaşacak raddeye getiren bir olay olduktan sonra ikisinden birinin orayı canlı terk edebileceği sanıyor musun.? Luffy mi bu adamlar, dövüp bırakacaklar..

brkyhelios

Beyler konumuz Sengoku vs Akainu siz Garp ve Beyazsakalı tartışıyosunuz :alkis:

Bu göğüs göğüse savaştıklarını gösteren bir durum değil, geçmişte aralarında irili ufaklı çatışmaları olmuştur, ama bunlar ordusal çatışmalardır, ikisi de geriden kontrollerindeki güçleri yönetmiştir (tıpkı marineford savaşının başlangıcında olduğu gibi), ki Squardo olayından sonra WB dönüp Sengoku'ya ne diyor "hiç değişmemişsin, hala ortalığı karıştırma konusunda iyisin", Sengoku'yu bu yönü ile hatırlıyor. Her şeyi geçtim sen bu iki adamı birebir savaşacak raddeye getiren bir olay olduktan sonra ikisinden birinin orayı canlı terk edebileceği sanıyor musun.? Luffy mi bu adamlar, dövüp bırakacaklar..
Savaşta her savaşan adamlar ölüyor mu ? Tek başlarına savaşmamışlardır. Yanlarında birileri araya girmiştir vs'nin ilerleyen zamanlarında. Ki bu durum onların denk dövüştüklerini gösterir. Sengoku'da öyle ahım şahım bir yara izi görmedim. Bu adamlar denizci yahu korsanlarla her türlü savaşmışlardır. Kankası garp Roger le savaşmaya tek gidiyor da Sengoku savaştan mı kaçıyor. Adamın öldürmeme huyu var zaten . Sağ çıkmışlar işte ben ne yapayım. Yoksa isterdim ki her eski denizci ve korsan yara bere içinde olsun ama ne yapalım pırıl pırıllar :D

Akainu Oda'nın dengesizliğini yansıtıyor bence.Nice meyveler gücü kısılmış bir şekilde sunulurken Akainu'nun meyvesi daha da güçlendirilmiş. Dokunması yetiyor karşı tarafı indirmeye. Diğer tarafta ise depremle vuran adam bir şey yapamıyor. Dağları titreten yumrukları yiyen kişilere bir şey olmuyorken aynı kişileri sıradan bir bıçak darbesiyle ağır yaralayabiliyorsun aynı zamanda.Oda bunları oturtmadı bence.
Deprem yedikten sonra kalkan kişiler bir Yonko ve bir Amiral. John Giant ve Ronse gibi devasa cüsseli adamlar depremi yedikleri gibi teke gittiler, (Ronse'nin kafasında bir de devasa miğfer olmasına rağmen). Akainu'nun meyvesininde işlemediği veya daha az işlediği meyve güçleri ile daha karşılaşılacaktır, en basitinden Marco'nun mavi alevleri ve Kuzan'nın soğutma yeteneği magmaya karşı oldukça dirençli, Barto'nun bariyeri veya Law'ın meyvesine benzer meyvelerle magmaya karşı bir müddet baş edebilir ve etkili olabilirsin, Caesar'ın ve Smoker'ın gaz halindeki meyvelerine magma işleyeceğini de düşünmüyorum mesela, daha önceden söylediğim üzere rüzgar logiası ya da benzeri bir rüzgar gücü ile magma da soğutulabilir hatta antisi olabilir, ancak depremin yıkım gücünü durdurmak aşırı zor. Yaptığı titreşim havada bir çatlak oluşturuyor, bir adayı çok kısa sürede batırabilecek, tsunami yaratacak korkunç bir güç. Deprem meyvesini durdurmak bence daha zor. Sengoku boşuna dünyayı yok edebilir diye bütün savaş boyunca kendini yırtmadı.

@Erkan12

Elbette öyle, magmaya karşı etkili olan meyveler var ama benim demek istediğim o değil. Atıyorum BB kafasına deprem yese hemen kalkar ama magma yese ölür gider. Tezat bir durum yani. Daha sonra deprem yumruğunun yapamadığı etkiyi sıradan bir kılıç fazlasıyla yapabiliyor. Bir denge yok ortada.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık