Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sadakat

Sadık Olanlar Kimlerdir?

• Kullanılan toplam oy
    144
:hhh:
Yalnız herkes neden ihanet üzerinden gidiyor ki? İhanetin karşılığı öldürmek değil. Hele bu bizimki gibi gruplar için. Hani bir güzel dövülür hain ama öldürmek çok başka bir şey.

Tayfadan birini öldürme/ölüme terk etme durumunu biz Merry'de gördük. Zaten ölmüştü Merry. Uzatmalarındaydı. Acısını son vermeleri gerekiyordu. Anca böyle bir şey lazım bu emir için. Kuma gibi olmak ya da mesela. Yani tayfa üyesinin ölmesinin onun için daha hayırlı hale geleceği bir durum gerekir.
Bu durumda yükü kim sırtlar isim veremem ama Usopp dışında hepsi kabullenir. Bunu da gördük. Aksi durumda bir "vur emri" ve "emredersin kaptan" durumu beklemiyorum ben bizimkilerden.
İki kötüden daha az kötü olanı seçmek gibi bir durum. Denizci dizilerinde vardır mesela, denizci dediğim korsan tabi, halata biri takılır ve o halat kesilmezse tüm tayfa düşecek duruma gelir o sıra kaptan emir verir ve biri onu uygular. Ama çok uzun soluk bir yolculuk oldu op ve o emrin verilebileceği pek çok yerde kayıpsız geçildi o yüzden sorunun ciddiyeti serinin ciddiyetsizliğine yem oluyor. Böyle çok ciddi bir durumda gelecek emri yerine kim getirir sorusuna herkes de diyebiliyorum hiç kimse de diyebiliyorum çünkü olabilecek bir şey gibi gelmiyor bana.

Öldürme olayını üstlenebilecek karakterleri seçiyorum o yüzden Zoro, Robin ve Brook özellikle Brook'un çok rahat yapması lazım.

Kanjuro olayı gibi bir olay olursa Zoro kesin öldürür,Brook ve Jinbeide kötürüm bırakırlar.Ötekilerin öldürmeyi bırak vuracaklarından bile şüpheliyim.

Kanjuro olayı gibi bir olay olursa Zoro kesin öldürür,Brook ve Jinbeide kötürüm bırakırlar.Ötekilerin öldürmeyi bırak vuracaklarından bile şüpheliyim.
Kanjuro olayında herkes seyrederken saldırmak için hamle yapan kişilerin sadece Sanji ve Usopp olduğu gerçeği.

Ekleme: Bir de Kawamatsu vardı. Onu atlamışım.

Luffy bile tayfadan birisinin öldürülmesini emredecek bir şey yaşandıysa diğerleri de o kişi hakkında bu fikre çok yaklaşmış olacaktır. Yani böyle bir istek için yaşanması gereken olay çok çok ekstrem bir şey olacak. Bu durumda Luffy kadar diğerleri de ölmesini isteyecektir. Bu yüzden Chopper dahil hepsi.

Söz konusu kadın bir üye olmadığı sürece ilk müdahil olacak kişi Sanji'dir..Mesela Zoro ben bu tayfayı doğrayacağım dese kaptanın emri dahi olmadan alır ifadesini, diğerleri de aynı şekilde..Önemli olan mevzu tehdit unsuru oluşturması.

X kişisi Kanjuro'nun yaptığı gibi bir hainlik yapsa Kinemon gibi gözünü kırpmadan o kelleyi alacak kimse yok tayfada.Luffy derse ki; bu haini kesin,kafasını koparın, hamsilere yem edin..Bunu yapacak tek kişi Zoro'dur(belki).Diğerleri bırak kaptan ne yaparsa yapsı zamanı gelince dayağını yer oturur kenara şeklinde müamele çeker.

Şimdi şöyle bir yorumlama yapacak olursak; Luffy tayfa harici birini öldür derse, muhtemelen korkak üçlü dışında yapamayacak yoktur. Tayfa içine girecek olursa, Luffy böyle bir emir vermez ama verecek olsa, Luffy'i az çok çözen tayfa üyeleri, emrin boş olmadığını da bilecektir. Sadakat konusunda Nami, Çoppa ve Usopp sınıfta kalıyorlar maalesef, korkak ve çekingen olmalarından ötürü. Onun haricinde Zoro, Sanji ve Jinbe'nin deli dolu olmasından ötürü, bu emre itaat edecek en yakın isimler olduklarını düşünüyorum. Robin, Franky ve Brook uzlaşmacı bir yaklaşımda bulunur falan. Kimin kimi öldüreceği de önemli, Zoro'ya Sanji'yi veya Sanji'ye Zoro'yu öldürtebilirsin ama Sanji'ye Nami veya Robin'i öldürtemezsin, eleman düşman kadınına bile el kaldıramıyor.

Yani; Bu tablodan göz atacak olursak, Zoro ve Jinbe en sadık ikili olacaklardır, Sanji de karı kız harici affetmez. Bu adamlar "Luffy neden böyle emretti?" diye sormaz, demekki hayınlık etti deyip yoluna bakarlar. En sadığı arıyorsak sıralama; Zoro, Jinbe, Sanji şeklinde gider...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık