Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sabo vs. Rob Lucci

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    255
Luffy'nin Lucci'yi mangaka'nın ittirmesiyle yendiğini es geçiyorsunuz. Sabo'ya her konuda denk olarak karşımıza çıkacağını düşünüyorum bu yüzden berabere dedim.

Sabo devrim ordusunun en güçlü 2. adamı değil, sadece mevki makam açısında iki numara deniyor kendisine. Dragon ile aynı adadan olması ile hemşehricilik ve patronun oğlunun kardeşi, kankası bonusunu görmezden gelmeyelim.

Lucci Cp0'ın başı. Lucci gibi bir canavarın 2 yılda ne kadar güçlendiği tahmin bile edilemez. Her şey çıkabilir bu adam şu an için. Cp0'ın başının amiral'e kadar yolu var. Tabi bir amiral değildir ama cp0 mevkinin gücüde küçümsenemez. Lucci şu an için yonko komutanı ayarıdır, biraz fazlasıdır diye düşünüyorum ki adam korkunçlu Zoan.

Sabo ise şu an için net amiral değil ve bir amiralin ciddileşmesini dahi sağlayamadı. Sabo Luffy'den güçlü olabilir olmayadabilir ancak yonko komutanını aşmamıştır. Aynı ayardadır aşağı yukarı Lucci ile Sabo ancak Lucci bir adım önde gibi.

Eğer Ace yaşasaydı Sabo'dan daha güçlü olurdu. Sabo'nun Fujitora karşısındaki performansı hiç tahmin etmedi beni. Bu zamana kadar güvendiği tek gücü haki. Çok geliştirmiş olması beklenir. Bir de üstüne baba gibi meyve yiyorsun. Ama karşına amiral geldiğinde tırt :artiz: Çoğunluk Sabo'yu Luffy'den daha güçlü görür ancak Luffy daha İyi mücadele etti Fujitora'yla. Yani şu an Sabo'nun durumu ne bilmiyorum ama beni hiç tatmin etmedi bu çocuk. Zaten karaktersizin de teki. Neyse...

Meyve: Lucci, daha evvel de dediğim gibi amiral olmayı sonuna kadar hak eden biri. Zoana sahip olması bireysel manada onu bir adım öne taşıyor çünkü zoanlar bireysel dövüşlerde 1 numaralı meyve türü bana göre. Totalde mera mera kullanışlılık açısından çok daha iyi. Ancak dediğim gibi bireysel manada Lucci'nin meyve avanajı var. Lucci meyve avantajıyla 1-0.

Douriki konusuna gelince..

Fiziksel güç: Eğer bir zoan yediyseniz bu dourikiyi de otomatik olarak etkiliyor. Lucci iki yıl önce gördüğümüz kadarı ile douriki olarak fark yaratan bir adamdı. Meyvesiz bile çok sağlam fiziksel gücü var. Meyveli daha da güçlü ve aradan iki yıl geçti. Belki Enies Lobby'ye kadar hiç yenilgi tatmamış Lucci başarısızlığın tadına baktı. Bu aynı bizim tayfanın Sabaody'de şamarı yedikten sonra akıllanmasına benziyor. Lucci iki yılda çok daha fazla gelişmiştir diye düşünebiliriz mantık olarak. Hoooopp bir bakıyoruz ki bu tahmin havada kalmamış, mangaka Lucci'yi Cp-0 gibi bir oluşumun lideri yapmış ;)

Sabo'nun dourikisi ne alemde pek bilmiyoruz. Tahmini konuşabiliriz ancak bu tahmini konuşmalar Lucci gibi douriki delisi bir adamın önüne geçmesi için yeterli olmaz. Lucci fiziksel güç 2-0.

Hız: Blueno'nun saf saf baktığı g2'ye 2 yıl öncesinde ayak uydurabiliyordu Lucci. Hatta kimi yerlerde daha hızlıydı bile. Geppo'su çok sağlamdı. Sabo'nun ise mera mera'dan sonra 1 tık daha hız kazandığını düşünüyorum. İki yıl öncesiyle kıyaslayacak olursak Sabo kesinlikle önde. Ancak bu karşılaşma için Lucci'nin meyvesi o kadar uygun ki.. Leopar yemiş adam. Çevikliği ile ön plana çıkan bir meyve. Şu an Lucci'nin hızının g4'ün hızına ayak uydurabilecek düzeyde olduğunu düşünüyorum. O yüzden Sabo'dan üstün görüyorum. Lucci hız 3-0.

Dayanıklılık: Lucci her alanda üstün diyorsun diyenleri duyar gibiyim ancak adamın meyvesi zoan. Zoan demek bireysel özelliklerinin full olması gibi bir şey (genel manada). Bir de meyve türü faktörü var. Eğer bir dinazor ya da mamut meyvesinden bahsediyor olsakdık hızda Sabo daha önde olurdu. Bu alanda da fiziksel gücün dayanıklılıkla bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Bu zamana kadar fiziksel gücü hayvan olup da dayanıklı olmayan bir adam sanırım ki görmedik. Bunun en büyük ve en efsane örneği Whitebeard (Kaido tahtını alacak gibi gerçi) :)

Normalde leopar çevikliğiyle ön plana çıkan bir karakter olduğu için dayanıklılığına Sabo'dan daha iyi demezdim. Ancak dediğim gibi, fiziksel güçle dayanıklılık bağlantılı olduğundan ve fiziksel güçte Lucci'yi üstün gördüğümden dolayı Lucci dayanıklılık 4-0.

Haki: İki yıl öncesinde Lucci'de çay kaşığı kadar haki olsaydı Luffy ölüydü. İki yılda ne kadar ilerlettiğini bilemiyorum. Ancak küçük yaşlardan itibaren kendini geliştirmeye açık ve hırslı biri olduğunu düşündüğümden hatırı sayılır bir haki seviyesi olduğunu düşünüyorum Lucci'nin. Böyle hayvanat bir fiziksel güce haki de eklendi mi neler olur neler, pöh pöh pöh :ehe:

Fekat.. Sabo da küçüklüğünden beri eğitilen biri. Üstelik bu zamana kadar sahip olduğu tek güç hakiydi. Bu sebeple Sabo hakide bir parça önde olabilir. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak Sabo hakide öndedir diyorum. En azından önde olmalı. Sabo haki 4-1.

Değindiğim noktalar sebebiyle Lucci yener diyorum. Bir çok alanda üstün ve bu üstünlüklerini vs. nin ilerleyen dakikalarında gösterir. Sabo'nun ne zaman yenileceği dayanıklılık seviyesine bağlı.

Bu vs. sadece anketle kalmaz da ilerde seride görürüz umarım.

............................................................................................................................

Aynı zamanda bu karşılaşma zoanların 1 vs. 1 meyvesi olduğunu göstermiş oluyor (en azından bana göre ve bu karşılaşmaya göre böyle). Kimi meyveler sadece meyve gücüne sahipken zoanlar fiziksel güce de etki eden meyveler. Gura gura yiyebilirsiniz ama Wb gibi fiziksel güç ve dayanıklılık istiyorsanız ayrıca çalışmanız gerekir. Zoanda tam olarak böyle bir şey yok. İnanılmaz meyveler gerçekten.

Son düzenleme:
Lucci bence Luffy kadar gelişmemiştir. Şu an Zoro ve Law'ın olduğu kulvarda bence. Yani muhattabı Luffy olmaz. Sabo ise en az Luffy kadar güçlü. Dolayısıyla Sabo laır bence.

Lucci'e yazar büyük oynuyor.
Hepimiz ters köşe olacağız yazın bi kenara.

Cp-0 soylenen gibiyse olduk bile.

Lucci o kadar hızlı gelişebiliyorsa net Yonkou adayıdır benim gözümde. Ama gelişemez. Olacağı max Dof civarı bişidir bana kalırsa.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık