Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sabo vs. Dracule Mihawk

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    117
@Riful
Luffy Sabo'yu yenemez.
Pedro'nun Sabo'ya karşı epey bir şansı vardır bence. Sahte ejdeha pençesi vs gerçek Jaguar pençesi :)

Sabo güçlüdür tamam ama Luffy'nin şu noktada Sabo'yu çoktan aşmış olması gerekir. Yonkolardan falan bahsediliyor. Sabo buraların adamı gibi durmuyor. İleride olur, yaklaşır bunlar beklenti meselesi ama şimdilik bir amirali zorlayacak bir havası bile yok. Orada uysal bir köramiral olduğu halde varlık gösteremedi.

Mihawk

İtlik yapmak farklı it gibi gözüküp aldatmak fark
lı. Teach ikincisini yaptı, Impel Down'dan istediği adamları aldı. ;)

Mihawk seneler geçmiş halen hükümet iti.
Şimdi yonko olmuş bir hıyarın 3 sene önce bebek gibi ağladığını hatırlayınca dediklerine pek ciddiyetle yaklaşamıyorum.

Neyse, sen bu hükümetin köpeği unvanı ile köpeklik yapmak arasındaki farkı hiçbir zaman anlamayacaksın. Bu konuyu kapatalım.

------

Gelelim konu hakkındaki son yorumuma;

Mihawk'ın terlediği tek bir dövüş bile çizilmedi. Biliyorsunuz Luffy'nin G2 ve G4 arasındaki güç farkını. Terlediği dövüşte G4 açar Luffy.
Şimdi gelip de bana ''dövüşü erteler, geri çekilir'' gibi laflar etmeyin. Adada tek başına yaşayan bir insanın karakterini anlamak lazım ve MF'de ne yapmak istediğini. Söylemek istediğim, Mihawk'ın son gücünü bilmiyoruz. Bilen varsa söylesin.

Sabo göz ardı edilmeyecek bir karakter. Zaten meyvesiz de güçlü bir karakter iken yediği Mera Mera meyvesi ile daha da güçlenmiştir.

Mihawk seviyesi için erken olduğunu düşünüyorum. Bunu düşünmemdeki etmen; tecrübe, alanında birinci sınıf olması ve bu birincisi sınıf olmanın gerektirdiği güçler.

Pedro'nun Sabo'ya karşı epey bir şansı vardır bence. Sahte ejdeha pençesi vs gerçek Jaguar pençesi :)

Sabo güçlüdür tamam ama Luffy'nin şu noktada Sabo'yu çoktan aşmış olması gerekir. Yonkolardan falan bahsediliyor. Sabo buraların adamı gibi durmuyor. İleride olur, yaklaşır bunlar beklenti meselesi ama şimdilik bir amirali zorlayacak bir havası bile yok. Orada uysal bir köramiral olduğu halde varlık gösteremedi.
xD

Mangaka o dövüş için iki taraf da yaralandı dedirtti ve o dövüşü bitirdi orada. Hatta askerler de şaşırmıştı amiral nasıl yara alır diye. Yeterli bu şimdilik. Sabo da Fuji de yeni karakterler. Oda öyle bir dövüştürdü ki iki tarafın da karizmasını çizdirmedi. Bir tarafta güçlü olması beklenen ve çok uzun zamandır insanların beklediği Sabo, diğer tarafta ise amiral unvanı olan Fujitora. Bir taraf diğerine karşı varlık gösterse problem olurdu zaten. Kaldı ki Sabo da varını yoğunu ortaya koyarak dövüşmedi açıkçası. Güle güle, sohbet ede ede dövüştüler. Sabo=Fuji falan demiyorum elbette ama durum bu.

Luffy'nin çoktan Sabo'yu aşmış olması gerekir demişsin. Sabo'yu net bir şekilde aşan Luffy zaten amiral ayarı olmuş demektir, ki gördüğümüz Luffy'den ben öyle bir hava alamadım.

Kusura bakma yanlış demişim. Çok bariz olan bir bilgi değil çok bariz görülmesi gereken açıkça işlenmiş bir alt metin. Kaçınılmaz şeyler bunlar.

Ayrıca o attığın meme'deki nine ölmüştü geçen aylarda, anmış olayım bu vesile ile. Huzur içinde yatsın.
Valla kardeş ne diyeyim, tartışma hevesimi kaçırdın.

Mihawk Zoro'ya hakiden bahsederken kendini övüyor farkettiysen.B.hakide ustalaşırsan kılıcın kırılmaz doruğa ulaşırsan benim gibi pürüzsüz kılıcın olur diyor.Yani henüz adamın hakisini aşan çıkmamış.Nasıl rakiplerle dövüştü bilmiyoruz ama Shanks ile dövüşürken belli ki haki seviyeleri kafa kafayaymış.
Mihawk Haki'den bahsederken kılıcının çizilmediğinden bahsediyor. Kendi kılıcının haki yüzünden çizilmediğine dair hiç bir kanıt yok. Mihawk'ta ki kılıç Dünyaca ünlü "1" numaralı "Kara" kılıç. Hakisi sayesinde Koka'lanmış kılıç değil. Kılıcın kendi özelliği de olabilir çizilip, kırılmayışı. Buradan Mihawk'ın hakisini Shanks'ın hakisine denklemek abesle iştigal...
Bu şekilde uzun ve gereksiz dövüşe gireceği rakiplerden uzak durdu
Doğrusu dövüşe girmekten uzak durdu. Kesin olarak bildiğimiz bir şey var ki; Mihawk kendisi ile rakibi arasındaki güç farkını net olarak kestirebilen birisi. Kuvvetle muhtemelen kendisinden güçlü rakiplerle ve ya kendisine denk karakterlerle dövüşmekten kaçınıyor. Öyle olmasa Buggy'i iki kere kesmeye çalışıp, Croco'nun atarını ve Jozu'nun meydan okumasını görmezden gelmezdi.
Luffynin farkı çok azdır ama diğerlerininki belirgindir bana göre.Mihawk yanlışlıkla buzdağı kesiyor.Zoro ise onun yarısı için teknik kasıyor hala.
Rakibini öldürmek için tüm gücüyle savaş meydanında koşturuyor ve yanlışlıkla buz dağı kesiyor oluyor?
Karşılaştırdığın durum ise Zoro'nun uykuya dalmadan 5 saniye önce yaptığı kesiş. Aynı zoro burada kasıyor oluyor. Bariz şekilde Zoro'nun yaptığı kesiş daha "ileri" seviye.
Ace öldü çünkü yaşasaydı hep Luffy'den daha güçlü olacaktı. Bunu kabul etmiyorsan boşuna tartışırız. Çünkü bu çok bariz olan bir bilgi !!
Klasik forum mitlerinden biri. Ace senelerce Haki masterı bir sürü kişinin arasında yaşamasına ve Yeni Dünya'da savaşmasına rağmen Haki'den bi haber. Teach'ten yediği yumruklardan sonra meyve gücünü sorgulaması bunu kanıtlar nitelikte.

Mihawk diyorum. Mihawk'ın eğittiği Zoro bile neredeyse Sabo seviyesinde bir adam. Sabo Zoro'dan güçlü tabi ama arada öyle uçurum falan yok. Ölümüne bir dövüş olmadan ne Luffy'Yi ne de Zoro'yu yenemez SAbo. Mihawk ile dövüşebilmek için daha yolu var Sabo reyisin.

@God Zoro kesebilmek için yaklaşmam gerek diyor ama Mihawk'ın kesişine bak, orda gemilerin(Önde olmalarına rağmen) boyutundan kesişin nasıl etkili olduğunu görebilirsin. Zoro'nun uyumadan önce kestiği buz dağı ise ufacık bişey. Pica kesişi dediğim gibi adamın yaklaşmam gerek dediği bi kesiş ve eğer uzak olursa etkisini yitirecek demişliği de var.
Mihawk'ın attığı kesiğe gelirsek, o buz dağlarını kesmek için saldırmıyor hatta adamın kafasının üzerinde bi şaşkınlık belirtisi bile koymuşlar, ben napıyorum lan diyor kendi kendine :D

Mihawk'ın gücünün küçük olduğunu düşünebilirsin ama karşılaştırdığın kesiklerle Mihawk'ın attığı kesik arasında Mihawk ile kestiği dağın mesafesi kadar fark var.

Son düzenleme:
@God Zoro kesebilmek için yaklaşmam gerek diyor ama Mihawk'ın kesişine bak, orda gemilerin(Önde olmalarına rağmen) boyutundan kesişin nasıl etkili olduğunu görebilirsin. Zoro'nun uyumadan önce kestiği buz dağı ise ufacık bişey. Pica kesişi dediğim gibi adamın yaklaşmam gerek dediği bi kesiş ve eğer uzak olursa etkisini yitirecek demişliği de var.
Mihawk'ın attığı kesiğe gelirsek, o buz dağlarını kesmek için saldırmıyor hatta adamın kafasının üzerinde bi şaşkınlık belirtisi bile koymuşlar, ben napıyorum lan diyor kendi kendine :D

Mihawk'ın gücünün küçük olduğunu düşünebilirsin ama karşılaştırdığın kesiklerle Mihawk'ın attığı kesik arasında Mihawk ile kestiği dağın mesafesi kadar fark var.
Pica dediğin "canlı" ile buz dağını bir tutuyorsun. Zoro'nun tabi ki yaklaşması lazım. Çünkü Pica kesişi hissedebilir ya da görebilir. Formu değiştirebilir. O kısmı savunabilir. Verdiğim örneklerdeki durumlar ise arada bir fark olmadığını gösteriyor bana.

Öyle demeyin 5 yıl önceki tartışmalarda Mihawk buggyi bile yenemezdi, çünkü kesemiyeceğini savunuyorlardı(elinin tersiyle vursa zaten ölür giderdi de neyse)
Bırakında şimdi gömsünler yine , ne zamanki tam güçle görürüz o zamanda ben demiştim Mihawk şöyle böyle diyen çok olur. Dofta olduğu gibi...

Pica dediğin "canlı" ile buz dağını bir tutuyorsun. Zoro'nun tabi ki yaklaşması lazım. Çünkü Pica kesişi hissedebilir ya da görebilir. Formu değiştirebilir. O kısmı savunabilir. Verdiğim örneklerdeki durumlar ise arada bir fark olmadığını gösteriyor bana.
Savunur demiyor ama bak, Zoro mesafe uzadıkca kesişim etkisizleşecek diyor. Yani biri uzağa kesiş atamazken diğeri uzağa kesiş atmak gibi bi amacı olmadan yapabiliyor bunu.
Savunmanı Zoro'nun sözü geçersiz kılıyor çünkü adamın saldırıyı yapmamasının sebebi senin söylediğinle çelişiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık