Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ryuma'nın Seviyesi

Ryuma'nın Gücü?

• Kullanılan toplam oy
    303
Marco'yu amiralde çizemiyor o ne olacak Aidencim :D Atıyorum ortalamanın biraz üstü bir adamın komutan ayarı ya da yakını olması mümkünken neden hali hazırda oldukça güçlü birisi çok daha üzerine koyamasın.One Piece'de zirve yaşın 50 küsürler olduğu düşünülürse gayet normal bana kalırsa :D King>Oden çıkacak diyorum hatta.
King > Oden > Marcoya kabulum :D

Kılıç tanrısı? Ülkeye kutsallar da dahil kimseyi sokmaması? Oda'nın; dünyanın en güçlü savaşçı ruhu ve yenilgisiz olarak tanıtması. Dünya'yı gezdiğin de bir şeyin veya bir yerin değil, sadece Kral olarak bilinmesi? Sadece Ejderha değil yani.
Ya ünvanları nasıl alındığını biliyor muyuz? Kılıç Tanrısı denilince direktmen aklımıza tüm kılıç ustalarını kılıçtan geçirme olarak mı algılamamız gerekiyor? Ve onu geçtim Wano'nun kapalı bir yer olması (kaç yıldır kapalı ise artık) diğer kılıç ustalarından haberdar olmamasını sağlıyor. Bu adamlar Mihawk'ı görse ve gücünden etkilense aynı tavrı sergilese Mihawk'a da mı zirve diyeceğiz? Bir ülkenin kahramanı olunca göklere değil arşa da çıkarsın ama bu evrensel olmanı sağlamaz sadece bölgesel olarak zirvede olduğunu gösterir. Halk Efsaneleri adı üstünde abartıdan öteye gitmeyen deyimlerdir. Wano'nun Ryuma'yı mitselleştirmesi ve ünvanlar takması onu dünyanın en güçlü olduğunu göstermez sadece gelenek hale getirip abartması sonucu bu hale gelir. Şöyle bir örnek vereyim ama örneği yadırgama lütfen :D :

Çin'de herhangi bir X filozofu vardı(MÖ 600) ve bu filozof devlet ve ahlak alanında önemli görüşleri vardı. Bu filozof Çin'de sevildi ve görüşleri Çin devleti veya hanedanı tarafından uygulanmaya başladı ve geçtikçe "Filozoflar arasında en bilge" diye adlandırılır oldu. Çin ne kadar açık bir yer olsa da zaman geçtikçe böyle anılmayı sürdürdü ve değişiklik olmadı. Çünkü Çin kendi bölgesinde çıkan kişiyi bu alandaki yetkinliği sebebiyle benimsemişti.

Şimdi filozof tabiri yerine X samurayı şeyini koyup devlet ve ahlak kelimeleri yerine savaşı koy yine aynı. Gelenekler ve görenekler adı üstünde değişmezdir Wano'da Ryuma'dan güçlüsünü gördüğü halde geleneklerinden vazgeçmediği için böyle kalmış ve sürdürülmeye devam etmişte olabilir. Yoksa Wano gidipte farklı ülke de en güçlü kılıç ustasını gelenek haline getirmezdi değil mi?

Örneğin içeriğine değil anlatılmak istenene bakılırsa sevinirim.

Yani bizim okuyucu algımızla bakarsak haklısın. Fakat One Piece içerisinde ejderha kesmek hala büyütülen bir şey :D Kaido'yu kesen kılıcı bile değerli yapan şey Kaido'nun ejderha olması. Sırf Oda, Zoro'ya ejderha kestirmek (seviyor bu fanteziyi) istediği için Enma diye kılıç uydurdu. Enma olmadan Zoro, Kaido'yu biçse yarımız ortalığı ayağa kaldırırdı. Ryuma'dan başka efsane olarak anılan kimsenin olmaması evet durumu biraz kıllandırıyor. Fakat şöyle düşünmek istiyorum ben, ne kadar efsane varsa Ryuma tarafından kesilmiş ve hiçe sayılmış. Ryuma'dan anladığım ülke ülke gezip gördüğü güçlü adamları öldürmesi. Öldürmeden bırakmıyor. Hani Roger ve Wb dövüşmüş ikisi birden hayatta kalmış. Yalnız geziyor tayfası falan filan da yok. Ejderha kesmesiyle efsane olmuş.
Kaido olayı farklı ama. Kaido denilen şey içgüdüyle ve karar verme yoluyla ilerleyen bir şey. Ama ejder adı üstünde hayvandır ve sadece iç güdüyle hareket eder. Kaido örneğini yanlış buluyorum çünkü Kaido'nun kendine ait bir insan formu var. Kaido ve Ejder kıyaslanamayacak derecede bir yerlerde. İşte benim anlamlandıramadığım da bu. O kadar ünvan al o kadar kişiyi biç ama ejderha kesmenle ünlen hiçte ilgi çekici değil ve yakışık olmaz. Ryuma şimdiki dönemim en güçlü kişisi değil ama dönemine göre en güçlüdür. Ryuma zamanında Wano harici başka yerlerde ne olup bittiğini pekte bilmiyoruz. Wano'da küçük bir yer değil. Ya düşününce böyle olabilir ama bizim mangaya bakmamız gerekiyor. O efsanelerin adını dahi bilmiyoruz yani en az bir tanesini görsek duysak bu mesajları yazıp ne sizin zamanınızı alır ne de kendi zamınımı alırım ama şüpheli bir karakter neticesinde. :D

Üye silindi 1004

Kaido olayı farklı ama. Kaido denilen şey içgüdüyle ve karar verme yoluyla ilerleyen bir şey. Ama ejder adı üstünde hayvandır ve sadece iç güdüyle hareket eder. Kaido örneğini yanlış buluyorum çünkü Kaido'nun kendine ait bir insan formu var. Kaido ve Ejder kıyaslanamayacak derecede bir yerlerde. İşte benim anlamlandıramadığım da bu. O kadar ünvan al o kadar kişiyi biç ama ejderha kesmenle ünlen hiçte ilgi çekici değil ve yakışık olmaz. Ryuma şimdiki dönemim en güçlü kişisi değil ama dönemine göre en güçlüdür. Ryuma zamanında Wano harici başka yerlerde ne olup bittiğini pekte bilmiyoruz. Wano'da küçük bir yer değil. Ya düşününce böyle olabilir ama bizim mangaya bakmamız gerekiyor. O efsanelerin adını dahi bilmiyoruz yani en az bir tanesini görsek duysak bu mesajları yazıp ne sizin zamanınızı alır ne de kendi zamınımı alırım ama şüpheli bir karakter neticesinde. :D
Zaten rpg, frp tarzı oyunlarda da bilinci olan ejderha daha kıymetli daha tehlikeli daha güçlü. Hatta bilinci olanla olmayanın isimleri bile farklı :D Yani One Piece nazarında değerlendirirsek Kaido düz ejderhadan farklı değil işte insanlar için. Dediğin gibi o dönemden başka bir efsane görmediğimiz sürece Ryuma'nın gücü belirsiz kalacak. Fakat arada yüzyıllar var yani Ryuma, 50 Beyazsakal gücünde olsa bile dönemi yok zaten bence :D Ejderha kesen adamdan fazlası olmaması kötü. Keşke Oda bir kaç Wanted sayısı daha çıkarsaydı.

Zaten rpg, frp tarzı oyunlarda da bilinci olan ejderha daha kıymetli daha tehlikeli daha güçlü. Hatta bilinci olanla olmayanın isimleri bile farklı :D Yani One Piece nazarında değerlendirirsek Kaido düz ejderhadan farklı değil işte insanlar için. Dediğin gibi o dönemden başka bir efsane görmediğimiz sürece Ryuma'nın gücü belirsiz kalacak. Fakat arada yüzyıllar var yani Ryuma, 50 Beyazsakal gücünde olsa bile dönemi yok zaten bence :D Ejderha kesen adamdan fazlası olmaması kötü. Keşke Oda bir kaç Wanted sayısı daha çıkarsaydı.
Bende bunu demek istiyorum işte :D Yani irdeleme yapacaksak elimizde ünvanlar değil olaylarda olmalı. Olayına bakıyorsun ünvanı karşılamıyor diğer farklı olayları var deniliyor ama bilmediğimiz sürece ne farkeder? Bir kişi Ryuma'nın bu ünvanları sadece hayvan keserek aldı dese doğru düzgün çürütecek elimizde olay yok. Adam bunu dese bile haklı konuma düşebilir çünkü bilinmiyor. Şayet o dönemde bir ejderha bile değere biniyor diğer hayvanlar neden değere binilmesin diyip savını desteklerse aman Ryuma'ya sağ kol derler işin içinden çıkamayız :D

Ya ünvanları nasıl alındığını biliyor muyuz? Kılıç Tanrısı denilince direktmen aklımıza tüm kılıç ustalarını kılıçtan geçirme olarak mı algılamamız gerekiyor? Ve onu geçtim Wano'nun kapalı bir yer olması (kaç yıldır kapalı ise artık) diğer kılıç ustalarından haberdar olmamasını sağlıyor. Bu adamlar Mihawk'ı görse ve gücünden etkilense aynı tavrı sergilese Mihawk'a da mı zirve diyeceğiz? Bir ülkenin kahramanı olunca göklere değil arşa da çıkarsın ama bu evrensel olmanı sağlamaz sadece bölgesel olarak zirvede olduğunu gösterir. Halk Efsaneleri adı üstünde abartıdan öteye gitmeyen deyimlerdir. Wano'nun Ryuma'yı mitselleştirmesi ve ünvanlar takması onu dünyanın en güçlü olduğunu göstermez sadece gelenek hale getirip abartması sonucu bu hale gelir. Şöyle bir örnek vereyim ama örneği yadırgama lütfen :D :

Çin'de herhangi bir X filozofu vardı(MÖ 600) ve bu filozof devlet ve ahlak alanında önemli görüşleri vardı. Bu filozof Çin'de sevildi ve görüşleri Çin devleti veya hanedanı tarafından uygulanmaya başladı ve geçtikçe "Filozoflar arasında en bilge" diye adlandırılır oldu. Çin ne kadar açık bir yer olsa da zaman geçtikçe böyle anılmayı sürdürdü ve değişiklik olmadı. Çünkü Çin kendi bölgesinde çıkan kişiyi bu alandaki yetkinliği sebebiyle benimsemişti.

Şimdi filozof tabiri yerine X samurayı şeyini koyup devlet ve ahlak kelimeleri yerine savaşı koy yine aynı. Gelenekler ve görenekler adı üstünde değişmezdir Wano'da Ryuma'dan güçlüsünü gördüğü halde geleneklerinden vazgeçmediği için böyle kalmış ve sürdürülmeye devam etmişte olabilir. Yoksa Wano gidipte farklı ülke de en güçlü kılıç ustasını gelenek haline getirmezdi değil mi?

Örneğin içeriğine değil anlatılmak istenene bakılırsa sevinirim.
Adam yenilgisiz bir savaşçı. Zoro'ya kılıcı verip yok olurken kendi söylüyor. Sonra mangaka en güçlü savaşçı ruhu diye not düşmüş. Wano dışında adam Kral diye anılıyor. Neden Wano'lular adamı abartsın ki? Hem de bir kızın ölmüş babasının kılıcından bile vazgeçecek kadar abartılmış bir adam? Dışarıdakileri bilmeseler bile, adam Wano'yu kutsallardan korumuş. Bu bile tek başına çok büyük bir olay :D

Hayır o zaman Roger nasıl KK oldu bilmiyoruz mesela? Ama övüyoruz. Adam en büyük düşmanına Garp ile saldırmış. Big Mom ile dövüşmeden gitmiş. Böyle düşünürsek efsane kalmaz. Zaten Ryuma da bir zahmet balon çıkmasın. Koskoca One Piece evrenin de zirve kaç isim var ki zaten? :D

Üye silindi 1004

Zirve demek için erken. Yonko level dedim ben.
Kılıç ustalarına Yonkou seviyesi demek bile canımı sıkıyor aslında. Ryuma bence de en az o seviye fakat ne bileyim.

Big Mom'a bakıyorsun direkt tanrısal fiziksel güçle doğmuş. Muhtemelen Beyazsakal ve Kaido da öyledir. Aralarında insan olarak doğan bir Shanks var.

Deli gibi meyvelere sahipler deprem, ruh ve ejderha.

Hakileri desen bombastik seviye. Shanks'ın hakisi hepsinin hakisi tokatlar muhtemelen ki aralarındaki fark kapansın.

Sonra elinde kılıç olup slash atan adamlar Yonkou seviyesi oluyor. Olacak iş değil aslında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık