Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Ryuma - Wano - Joy Boy - One Piece Bağlantıları

Bu arada ellerine sağlık kardeşim, konuyu çok beğendim.

Artık Yonkouların aradan çıkmasıyla serinin hikayesi bir korsan hikayesinden çıkıp D.'lerin ve özgürlük arayışındaki herkesin mücadelesine doğru evriliyor. Serinin sonundan çok umutluyum. Oda güzel bitirecek One Piece'yi.
Tekrar teşekkür ederim.
Wano bir kırılma olacak zaten seri için. Şu ana kadar bile oldu aslında. Oden fbsi çok önemliydi. Bakalım.

Tekrar teşekkür ederim.
Wano bir kırılma olacak zaten seri için. Şu ana kadar bile oldu aslında. Oden fbsi çok önemliydi. Bakalım.
Oden'in son sözlerinden Wano'da yaşanacak savaşın büyüklüğünü anlamak mümkün. "Tüm denizleri ikiye bölecek bir savaş."

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/96/972/page/20

Bu durumda bizim savaşa Hasır Şapka Filosu ve Whitebeard tayfasından çok daha fazlasını beklememiz lazım. Bu haftadan itibaren soluksuz okunacak bölümler geliyor.

Ryuuma'nın Kozuki hanesinden çıkma ihtimali de var. Joy Boy-Ryuuma, Roger-Oden, Luffy- Momonosuke. Bir yanda D.'ler diğer yanda Kozuki'ler. Bu durumda Joy Boy'un da D. Olma ihtimali var. Teorine katılıyorum. Ryuuma Wano'yu dış tehditlerden koruyup Joy Boy ile konuşup Wano'yu dışarıya kapatmış olması mümkün. Ryuuma sonrasında değilde Ryuuma zamanında kapatıldığını düşünüyorum. Ryuuma-Joy Boy ve eski deniz kızı prensesi, WG'ye karşı büyük bir savaşa girişmişler. Kozuki Hanesi de, Wano'yu korumanın en iyi yolunun ülkeyi dışarıya kapatmak olduğunu anlamışlar. Wano'daki hazineleri Raftel'e taşımaya karar vermişler. Kozuki Hanesi bu bilgileri eski bir lisan ile Road Poneglyflerine kazımaya karar vermişler. Kayıp yüzyılda yaşananları da mavi renkteki Ponegliflere kazımışlar. Bu dili bilen yalnızca Kozuki hanesi ve Ohara'daki bilginlerdi.
Ryuma shimotsuki. Kozuki değil.

Hazinenin joyboy a ait olduğunu artık biliyoruz. Bence joyboyun hazinesi dünya hükümeti ve antik krallık savaşında bir süre wanoda kaldı. Bence joyboy Ryuma ile aynı dönemde yaşıyordu. Ryumanın kendisine borçlu olduğunu düşünüyorum bu yüzden ryuma joyboy un hazinesini gelen tüm herkese karşı korudu. Bu süre boyuncada joyboy kendi planlarını yaptı. Düşmanının çok güçlü olduğunu fakedince wanoyu korumak icin hazinesini son ada olan laughtale ye taşıdı. Son adanın yolunu ise kozuki hanesi ile anlaşıp ponegriflere kazıttırdı.

Bence son ada sıradan bir ada değil gökyüzünde yada uzayda olan bir adada değil. Farklı bir boyutta olan ve sadece ponegriflerdeki koordinatlar üzerinde hareket edilerek ulaşılabilir olan girişi bildiğimiz yöntemlerden farklı bir ada. Hatta bu adanın aslında antik krallığın adası olduğu daha sonra adaya ulaşmanın bir şekilde engellendiğini/sifrelendigini düşünüyorum. Bana kalırsa adada sadece hazine değil daha fazla sır var. Belkide antik silahlar ve D. Nin planlarının anlatıldığı ponegrifler var.

Bu hazine Joy Boy a ait bence de. Eğer Joy Boy Luffy ise (ki bence gizlisi saklısı kalmadı) kendi bıraktığı hazineyi arayan birinin macerasını okuyoruz şu anda.Bu durum fena halde Yüssüklerin efendisinin hikayesine benziyor.(kopya mı çekti lan yoksa :artiz: ) Orada da Sauron kendine ait yüzüğü ararken yasananları okumuştuk.ilginç

Bu durum yani reankarne muhabbeti hikayeyi özgünlükten çıkarıyor.Luffy Joy boy un soyundan olsa daha güzel olurdu.

Son düzenleme:
Hazinenin joyboy a ait olduğunu artık biliyoruz. Bence joyboyun hazinesi dünya hükümeti ve antik krallık savaşında bir süre wanoda kaldı. Bence joyboy Ryuma ile aynı dönemde yaşıyordu. Ryumanın kendisine borçlu olduğunu düşünüyorum bu yüzden ryuma joyboy un hazinesini gelen tüm herkese karşı korudu. Bu süre boyuncada joyboy kendi planlarını yaptı. Düşmanının çok güçlü olduğunu fakedince wanoyu korumak icin hazinesini son ada olan laughtale ye taşıdı. Son adanın yolunu ise kozuki hanesi ile anlaşıp ponegriflere kazıttırdı.

Bence son ada sıradan bir ada değil gökyüzünde yada uzayda olan bir adada değil. Farklı bir boyutta olan ve sadece ponegriflerdeki koordinatlar üzerinde hareket edilerek ulaşılabilir olan girişi bildiğimiz yöntemlerden farklı bir ada. Hatta bu adanın aslında antik krallığın adası olduğu daha sonra adaya ulaşmanın bir şekilde engellendiğini/sifrelendigini düşünüyorum. Bana kalırsa adada sadece hazine değil daha fazla sır var. Belkide antik silahlar ve D. Nin planlarının anlatıldığı ponegrifler var.
ben bunun bir intikam yolculuğuna dönüşeceğini düşünüyorum op bulunacak tüm sırlar ortaya dökülecek son bir savaş dünya hükümetine ve Im e karşı yapılacak diyorum geçmişin intikamı alınacak :mincika:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık