Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Cavendish

Sonuç ne olur?

• Zoro (rahatça)

Kullanılan: 93 45.1%
  • Zoro (orta zorlukta)

Kullanılan: 68 33.0%
  • Zoro (zorlanarak)

Kullanılan: 33 16.0%
  • Berabere

Kullanılan: 2 1.0%
  • Cavendish (zorlanarak)

Kullanılan: 13 6.3%
  • Cavendish (orta zorlukta)

Kullanılan: 9 4.4%
  • Cavendish (rahatça)

Kullanılan: 4 1.9%

• Kullanılan toplam oy
    206
Öte yandan, şurada 10 kişi toplanıp bir fikri değişmez gerçekmiş gibi konuşarak insanlara dayatmaya kalkmayın sakın. Şu yorumundan Cavendish'in Zoro'yu yenmesi olanaksızmış ve bunu savunmak fanlıkmış anlamı çıkarıyorum.
Başkasını bilmemde kendi görüşümü başkasının kabullenmesi için sürü psikolojisini kullanacak birisi değilim. Gerekli argümanlardan gerekli bilgileri çıkartırım al kardeş buyur böyle böyle derim öyle ikna etmeye çalışırım. Ne zaman benim desteksiz konuştuğumu gördün?

Benim fanı olduğum karakteri gereksiz yere yücelttiğim veya kazanamayacağı dövüşü kazandırdığım nerede görülmüş? Luffy'yi de Sanji'yi de gömerim. Bunu görmemiş olman, yapmamış olduğum anlamına gelmiyor. Tek durum görüp ön yargılı yaklaşma. Bir şeye dayandırmadan konuşmuyorum.
Takılmıştım sana orda belli ki smile ifadesi koymayınca farklı algılamışsın. :/

Cavendishin Zoroya karşı tek +sı hız. Fakat iş hızda bitmiyor. Kuroya bak mesela Luffy ile arasındaki hız Tavşan ve Kaplumbağa gibiydi fakat dayağı. Enele bak mesela şimşek hızındaydı fakat Luffy ayarı verdi. Velhasıl kelam istediği kadar hızlı olsun fişek taksınlar arkasına genede kurtarmaz. Klasman farkı var bir kere.

Bu forum kurtlar sofrası olmuş. Bizim gibi süt kuzusu zorlanıyor tabi :) Neyse çok konu dışı olmasın.
+

Lafı boşa etmiyor. Zira hıza hızla karşılık vermiyor. Görmediği yerden bile uzuv çıkarabilen biri Robin. Onu tutacak hakisi varsa tutar.

Benim fanı olduğum karakteri gereksiz yere yücelttiğim veya kazanamayacağı dövüşü kazandırdığım nerede görülmüş? Luffy'yi de Sanji'yi de gömerim. Bunu görmemiş olman, yapmamış olduğum anlamına gelmiyor. Tek durum görüp ön yargılı yaklaşma. Bir şeye dayandırmadan konuşmuyorum.

Öte yandan, şurada 10 kişi toplanıp bir fikri değişmez gerçekmiş gibi konuşarak insanlara dayatmaya kalkmayın sakın. Şu yorumundan Cavendish'in Zoro'yu yenmesi olanaksızmış ve bunu savunmak fanlıkmış anlamı çıkarıyorum.
Heh işte Kizaru gibi adamları anca hakisi varsa tutar. Robin'de haki gördük mü peki? Hayır. Hakisi bile yokken Hakuba'yı durdurabiliyor. Adamın ne denli kuvvetli olduğu ortada işte. Tamam hızlı uçar kaçar ama yapma gözünü seveyim. Ya da yap, ne diyeyim. Şaşırttın beni sadece, böyle bir yorum beklemiyordum senden.

Hakisi az olan insta yeniliyormu yani, onumu çıkarmalıyız :d Logia felanmı bu Zoro, bana görede yüksek ihtimalle zoro kazanır bu savaşı ama kullandığınız örnekleri pek beğenemedim. Cavendish'i fazla ve gereksiz vurdunuz yerden yere, bizim tayfada olsa şuan Cavendish'in fanboyluğu yapılacaktı burda :d azıcık tarafsız bakmak lazım olaya.

Cavendish kim oluyor? Doldurma bir karakter işte, saçma sapan bir hikayesi var. Buggy'nin yanındaki aslanlı adamdan bile boş.

Başkasını bilmemde kendi görüşümü başkasının kabullenmesi için sürü psikolojisini kullanacak birisi değilim. Gerekli argümanlardan gerekli bilgileri çıkartırım al kardeş buyur böyle böyle derim öyle ikna etmeye çalışırım. Ne zaman benim desteksiz konuştuğumu gördün?

Takılmıştım sana orda belli ki smile ifadesi koymayınca farklı algılamışsın. :/

Cavendishin Zoroya karşı tek +sı hız. Fakat iş hızda bitmiyor. Kuroya bak mesela Luffy ile arasındaki hız Tavşan ve Kaplumbağa gibiydi fakat dayağı. Enele bak mesela şimşek hızındaydı fakat Luffy ayarı verdi. Velhasıl kelam istediği kadar hızlı olsun fişek taksınlar arkasına genede kurtarmaz. Klasman farkı var bir kere.
Yukarıda desteksiz konuştun mesela. Bana Cavendish'i gömmem gerektiğini söyleyerek. Öte yandan bu, sürü psikolojisini de kullanmak bir nevi. Hem de üst üste Zoro'nun kazanacağı minvalde yorumlar atılmışken.

Konumuz bu değil ama.

Cavendish'in tek artısı hız değil. Güçte de kılıçta da hiçbir eksiği yok görüldüğü kadarıyla. Dedenin değdiği yeri parçalayan kafasını tek eliyle zorlanmadan durdurabiliyor mesela. Koca adamı öylece havada tutuyor. Güç örneği.
Dof'un mermi iplerini hızla durdurabiliyor, bir arena dolusu adama kılıcıyla tek atabiliyor veya Dellinger'a mesela. Kılıç örneği.

Cavendish, Dressrosa arkında arada kalmış karakterlerden biriydi. Kendine ciddi rakip bulamamıştı ve bu yüzden sürekli sağa sola sataşıyordu. Hakuba olup bizimkilere bile sorun çıkarıyordu. Zaten yapabileceklerini de neredeyse hiç göremedik.
Bir konuda katılıyorum ama sana. Arada cidden klasman farkı var. Cavendish bir üst seviyenin adamı.

Heh işte Kizaru gibi adamları anca hakisi varsa tutar. Robin'de haki gördük mü peki? Hayır. Hakisi bile yokken Hakuba'yı durdurabiliyor. Adamın ne denli kuvvetli olduğu ortada işte. Tamam hızlı uçar kaçar ama yapma gözünü seveyim. Ya da yap, ne diyeyim. Şaşırttın beni sadece, böyle bir yorum beklemiyordum senden.
Haki denince aklına hemen güç irade falan geldi tabi. Ne diyeyim. Haki dememin tek sebebi Kizaru'nun logia olması. Sanırım spesifik olarak belirtmek gerekiyor. Zırh hakisi diye.
Hakuba'yı tutabilmesi için hakiye ihtiyacı yok zaten, adam akışkan değil ve Robin için hızın önemi yok. Görmediği zeminde bile uzuv çıkarıyor.

Hadi sen neyse, böyle baskıyla fikir dayatmak huyundur. Ama kaç kere de dedim, bana yapmayın, bende işe yaramaz diye. Bana mantıklı şeyler söyleyin veya göremediğim, unuttuğum, atladığım bir şeyler gösterin. Anca öyle olur benim fikrimi değiştirmek. Ayıb ediyon nigar. :(

Hakisi az olan insta yeniliyormu yani, onumu çıkarmalıyız :d Logia felanmı bu Zoro, bana görede yüksek ihtimalle zoro kazanır bu savaşı ama kullandığınız örnekleri pek beğenemedim. Cavendish'i fazla ve gereksiz vurdunuz yerden yere, bizim tayfada olsa şuan Cavendish'in fanboyluğu yapılacaktı burda :d azıcık tarafsız bakmak lazım olaya.
Zoro fanı değilim ama vs vs. diyenler görmüşsündür ve sana artık klişe gelmeye başlamıştır fakat ben harbiden Zoro fanı değilim. Tarafsız bakıyorum Zoro gene rahatlıkla yeniyor, taraflı bakıyorum Zoro gene rahatlıkla yeniyor. Şimdi tarafsız bak Cavendishin neyini gördün neye göre tayfanın bel kemiğini oluşturan Zoroya rakip görüyorsun desem ne sunacaksın bana?
Meşhur Hakuba versiyonunda Robine yakalandı. Ne idüğü belirsiz Dellingeri Hakuba versiyonunda yendi. Başka ne yaptı bu adam? Sadece Dellingeri yenen bir adamı tayfanın yardımcı kaptanına denk tutmak doğru değil. Zoro dediğin karakterin neler yaptığını söylememe gerek yok herhalde? Steroid alan balık adama suyun içinde ayar verdi. Fujitoraya bu eleman tehlikeli dedirtecek bir slash saldırısı yaptı. Ailenin üst yöneticilerinden Pikayı yendi. Bu saydıklarımda yeni dünyada yaptığı icraatlar eskisini söylemeye gerek bile duymadım.

Cavendish, Dressrosa arkında arada kalmış karakterlerden biriydi. Kendine ciddi rakip bulamamıştı ve bu yüzden sürekli sağa sola sataşıyordu. Hakuba olup bizimkilere bile sorun çıkarıyordu. Zaten yapabileceklerini de neredeyse hiç göremedik.
Bir konuda katılıyorum ama sana. Arada cidden klasman farkı var. Cavendish bir üst seviyenin adamı.
Bak kendinde çok güzel demişsin arada kalmış karakterlerden biri. Hiç bir şeyini görmediğiniz bir adamı tayfanın bel kemiğini oluşturan bir karaktere denk tutmak doğru değil.

Klasman farkı varsa o da soy olarak vardır güç olarak değil. :flaugh: Nede olsa Cavendish dandik bir ülkenin gezgin bir prensi :/

Yukarıda desteksiz konuştun mesela. Bana Cavendish'i gömmem gerektiğini söyleyerek.
Forumdaki çoğu üye karaktere olan hislerini mantığının önüne koyuyor senden bunu beklemediğim için desteğe gerek duymadım. :/ Ama yanlış düşünmüşüm gerek varmış belli.

Bak kendinde çok güzel demişsin arada kalmış karakterlerden biri. Hiç bir şeyini görmediğiniz bir adamı tayfanın bel kemiğini oluşturan bir karaktere denk tutmak doğru değil.

Klasman farkı varsa o da soy olarak vardır güç olarak değil. :flaugh: Nede olsa Cavendish dandik bir ülkenin gezgin bir prensi :/

Forumdaki çoğu üye karaktere olan hislerini mantığının önüne koyuyor senden bunu beklemediğim için desteğe gerek duymadım. :/ Ama yanlış düşünmüşüm gerek varmış belli.
Hem benden bunu beklemiyorsun, hem de desteksiz konuşmadığım halde bana gömmem gerektiğini söylüyorsun. Niye insana kendini açıklatıyorsun be Kensei. :(
Aksi onlarca örneğim varken de beni safi fanlıkla yorum yapanlarla bir tutman cabası. Üzdün. :/

Zoro'ya rakip yapacak kadar şeyini gördük en azından. Ödülü, ağırlığı, gücü, hızı, yeteneği vesaire.

Hem benden bunu beklemiyorsun, hem de desteksiz konuşmadığım halde bana gömmem gerektiğini söylüyorsun. Niye insana kendini açıklatıyorsun be Kensei. :(
Aksi onlarca örneğim varken de beni safi fanlıkla yorum yapanlarla bir tutman cabası. Üzdün. :/

Zoro'ya rakip yapacak kadar şeyini gördük en azından. Ödülü, ağırlığı, gücü, hızı, yeteneği vesaire.
Cavendishin hiç bir şeyini görmedik ona rağmen üstün tutman desteksiz değilde nedir? :(
Zoronun Amiral ile dövüştüğü yerde, ailenin üst yöneticilerinden birini yendiği yerde kimsenin kıramadığı kuş kafesini kırdığı yerde Usopp gibi bi adam sayesinde oyuncak olmaktan kurtulan birini kıyaslamak akıl mantık işi değil. :/

Gerçi sen hızı gücü olupta icraatı olmayan Garp gibi karakterleri seviyosun :D Neyse, Garpıda sevdiğimden buradan daha fazla damarına basmayacağım değerimi bil. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık