Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Roger Korsanları ve Beyazbıyık Korsanları'nın Denk Dövüşmeleri Mantıklı mıydı?

İki korsan tayfasının denk dövüşmesi size mantıklı geldi mi?

• Kullanılan toplam oy
    153
WB'yi zirve yaparsak MF'deki WB tayfasının dövüşmesi mantıklı olurdu. Ama ana gücünün yarısıyla hem de Marco Jozu miçoyken olması pek mantıklı olmadı. Ancak tayfa nın genel itibarından, evet mantıklıydı dedim.

Beyazsakal tayfasından kaydadeğer diyebileceğimiz bir Oden bir Marco bir de hadi Jozu var. Diğer hepsinin kırklı yaşlarında nasıl dövüştüklerini biliyoruz. Çoğu kor amirallerle anca denk dövüşen adamlar. Öte yanda ise yaşlı yıkık haliyle tüm o çaylakların toplamından 100 kat güçlü olduğu söylenen, kral haki şov yapan, Calm Belt'i dereymişcesine yüzerek geçen, Amiral Kizaru ile denk dövüşen Rayleigh'in genç ve dinç hali ile ona denk gösterilen Gaban. Sonra bu tayfalar denk gösterilince normal karşılayalım.

Rayleigh vs Oden
Gaban vs sağlam adam Marcolar olsa

bu ikisi oldu ise gerisi normaldir diyeyim. Normaldir yani

Wb tarafında oden vardı. Bu ikiliden güçsüz olsa da wb ve roger biraz kendi liglerindeymiş gibi davrandı bu adama hep. Wb sadece oden’e “kardeşim” diyor. Roger reyleigh’i yanında başkası da varken bile oden’in karşısına koymak istemiyor.

Onu da hesaba katınca çok anormal durmuyor. Ama sıkıntı şu ki marco falan burda baya genç. Marineford’a kıyasla daha güçsüz değiller mi?

Tabi roger ve wb’nin tam güç dövüşmediklerini de düşünüyorum açıkçası. Bu 2 karakter zirve hallerindeyken 3 gün dövüşürse ortada bi ada kalır mı? Wb ölü haliyle bile tek saldırıda marineford’u ikiye böldü. Hadi adayı geçtim bu ikili dövüşürken diğerleri nasıl arada kaynamadı?
İkisi de denktir şüphem yok. Ama ikisi de kendini tutmuştur bence. Tam hakilerinin, kuvvetlerinin eşit olduğunu ilk saldırıda ölçünce normal dövüşmüşlerdir derim.

İçine dert olmuş la.:D Ama haklısın yani.:D
Adam şebek diye bir karakter koyacak diye tüm serinin içine tükürdü, kimse de la ne oluyor bu ne saçmalık demedi xD Roger ve Garp nasıl Şebek, Wb, Kaido, Bigmom, Shiki falan filan hepsini, üstelik kendi yanlarında başka kayda değer kimse yokken yenebiliyor ? Var mı öyle bir dünya ? Ama bazen sahne çizildiyse tamam diyeceksin çünkü aksi halde Oda'nın fantazi dünyasına bahaneler uydurup duran bir yaratığa dönüyorsun.

Buradaki sahne de aynı şekilde, Ray'in o ekibi sopayla dövmesi lazım en fazla Oden için kılıcını çıkarması lazım çünkü adamın ne kadar güçlü olduğunu bizzat gördük Kizaru karşısında. Neyse sonuçta ona nasıl eyvallah dediysek buna da öyle eyvallah diyorum, Kreş akıyor yani :cool:

Mangadaki en saçma olaylardan birisi.Ray dediğimiz adamın yaşlı halinin bile hemen hemen Marco level bir adam olduğu yerde hele.Marco yener tabii yaşlı Ray'i ama.Zirve Ray ve Gaban'ın Marcoları tokatlayamaması rezillik açık ve net.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık