Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Rocks D. Xebec

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Etkilendim.

Kullanılan: 186 83.8%
  • Umurumda olmadı.

Kullanılan: 36 16.2%

• Kullanılan toplam oy
    222
Kankam ilk olarak okuduğun seri one piece, yani dövüş mekaniğinde öyle über mantık aramak mantıksızlık olur. İkinci olarak tamam insanlar bir sabah kalkıp güçlü olmuyorlar da, o zamanlar saydığın isimleri kaçı şuanki güçlerinin ne kadarına sahipti? Üçüncü olarak Garp başta solo gitmeyecek miydi yolda tesadüfen karşılamadı mı Roger ile? Adam fırlama falan da gerizekalı değil. Hepsi aşırı güçlü olsaydı gidip tek başına kafa atacak hali yoktu alırdı yanına Marine'den amiraller, hiç yoksa Sengoku'yu, öyle giderdi, ama ihtiyaç duymamış. Demek ki daha o zamanlar saydığın isimlerin çoğu aşırı güçlü değildi.
Öncelikle dediğin gibi, Beyazsakal ve Linlin gibi kişiler o zamanlar güçsüzse ve One Piece dövüşlerinde mantık aramamız gerektiğini düşünüyorsan 7 vs 2 deyip Xebec'i küçümsemek de çelişkili oluyor biraz.
Daha sonra dediklerinin çoğu kendi fikirlerin. O zamanlar daha güçsüz oldukları mangada geçti, ama ne derece daha güçsüz oldukları hakkında veri yok. Beyazsakal, Linlin ve Shiki, Garp ile Roger'ın çağdaşı. Garp ve Roger yonko seviyesi iken, diğer üçünün sağ kol seviyesi olması mümkün değil.
Aynı şekilde, Garp ile ilgili dediklerin de senin yorumların. God Valley Incident'da denizciler tarafındaki en önemli kişinin Garp olduğundan ve Roger ile iş birliği yaptığından daha fazlası belli değil. Çok farklı şeyler çıkabilir işin içinden.

Öncelikle dediğin gibi, Beyazsakal ve Linlin gibi kişiler o zamanlar güçsüzse ve One Piece dövüşlerinde mantık aramamız gerektiğini düşünüyorsan 7 vs 2 deyip Xebec'i küçümsemek de çelişkili oluyor biraz.
Daha sonra dediklerinin çoğu kendi fikirlerin. O zamanlar daha güçsüz oldukları mangada geçti, ama ne derece daha güçsüz oldukları hakkında veri yok. Beyazsakal, Linlin ve Shiki, Garp ile Roger'ın çağdaşı. Garp ve Roger yonko seviyesi iken, diğer üçünün sağ kol seviyesi olması mümkün değil.
Aynı şekilde, Garp ile ilgili dediklerin de senin yorumların. God Valley Incident'da denizciler tarafındaki en önemli kişinin Garp olduğundan ve Roger ile iş birliği yaptığından daha fazlası belli değil. Çok farklı şeyler çıkabilir işin içinden.
Kankam ben bir yerimden bişiler uydurmuyorum manganın kendisi söylüyor.

Gerek sengoku bahsederken gerek çizimler gösterilirken sadece Roger ile Garp var 3. bir kişi ya da bir grup yok. Ortada benim kendi yorumum yok asıl Roger yanında tayfası ile dövüştü ya da bu adamlar çok güçlüydü alamazlar yanlarında başkalarıda vardı diyerek sen kendi yorumunu katıyorsun mangayı reddedip. Ben manga üzerinden olanı söylüyorum sadece.Ha ileride flashback gösterirler orada sadece 2 si değil başkalarınında olduğunu görürüz ozaman tamam sen haklıymışsın deriz geçeriz lakin şuanda gösterilen 2v8 bunu beğenip beğenmessin orası sana kalmış.

Kankam ben bir yerimden bişiler uydurmuyorum manganın kendisi söylüyor.

Gerek sengoku bahsederken gerek çizimler gösterilirken sadece Roger ile Garp var 3. bir kişi ya da bir grup yok. Ortada benim kendi yorumum yok asıl Roger yanında tayfası ile dövüştü ya da bu adamlar çok güçlüydü alamazlar yanlarında başkalarıda vardı diyerek sen kendi yorumunu katıyorsun mangayı reddedip. Ben manga üzerinden olanı söylüyorum sadece.Ha ileride flashback gösterirler orada sadece 2 si değil başkalarınında olduğunu görürüz ozaman tamam sen haklıymışsın deriz geçeriz lakin şuanda gösterilen 2v8 bunu beğenip beğenmessin orası sana kalmış.
Senin dediğine göre konuşuyorum, resime göre 4 vs 2 olmuş, kalan dört kişi nerede?
Sengoku, Garp ve Roger'dan bahsetmiş, bir de savaşın sadece bir anından silüetten hallice bir çizim var. Başka ne olduğu belli değil.
Buradan her yere bağlanabilir. (Örneğin Beyazsakal kaptanına ihanet etti teorilerini biliyorsundur.) O yüzden "elde veri yok, çok bilmiyoruz" tarzı şeyler yazdım az önce. Buradan kesin bir sonuç çıkarıp Xebec çöptür, Garp ve Roger sekizini birden dövmüş demek ne kadar mantıklı?

Senin dediğine göre konuşuyorum, resime göre 4 vs 2 olmuş, kalan dört kişi nerede?
Sengoku, Garp ve Roger'dan bahsetmiş, bir de savaşın sadece bir anından silüetten hallice bir çizim var. Başka ne olduğu belli değil.
Buradan her yere bağlanabilir. (Örneğin Beyazsakal kaptanına ihanet etti teorilerini biliyorsundur.) O yüzden "elde veri yok, çok bilmiyoruz" tarzı şeyler yazdım az önce. Buradan kesin bir sonuç çıkarıp Xebec çöptür, Garp ve Roger sekizini birden dövmüş demek ne kadar mantıklı?
Öncekilerde de dedim kesin olarak şu oldu şu daha güçlü muhabbeti yapmam.Baştada dedim kesin olarak bilmiyoruz ama öyle lanse ediliyor bize oyüzden öyle kabul ediyorum diye.Teori tartışmak ayrı şey (her ne kadar beyaz sakal ihanet etti teorisi bana mantıklı gelsede) bize gösterilen üzerinden konuşmak farklı şey.

Genelde iki düşman birleşip başka bir düşmanı indiriyorsa o indirdikleri düşman onlardan güçlüdür. Roger ve Garp birleşip Xebec'i yenmiş hikaye açısından Xebec'in daha güçsüz olacağını düşünmüyorum. O ortamda Wb gibi bir adam var. Roger ve Garp'ın dengi. Kaido miço onu saymaya gerek yok ama Linlin'in de kayda değer gücü vardır. Wb zaten tek başına Garp ya da Rogerla rahatlıkla eşleşir üstüne Wb'nin kaptanı Xebec var. Nerden bakarsam bakayım 4v2 bana imkansız geliyor. Xebec güç gösterisi yapıp 2v1 yapmaya çalışmış olabilir. Hatta bu olaya İm ve Gorosei müdahale etmişte olabilir. Garp'ın Xebec olayını çok konuşmak istememesinin sebebi sadece Roger'dan yardım almış olması olmayabilir. En merak ettiğim şeylerden biri bu Xebec'in geçmişi. Eğer dümdüz 4v2 olduysa çok şaşırırım ve seri de güç dengesini çokta önemsemem artık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık