Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Priest

İnsanlık, Temozarela adındaki baş meleğin liderliğinde 12 düşmüş meleğe karşı büyük bir mücadele vermiştir. Lucifer'e karsı olan savaşta Tanrı için savaşmalarına rağmen, Temozarela ve arkadaşları Tanrı’nın onlara karşı olan ilgisini ve sevgisini kaybettiklerini fark ederler. Bunun üzerine Teozarela ve arkadaşları, Tanrı'nın dikkatini sadece insanlara vermesinden ötürü isyan etmeye karar verirler. Dünya'ya inin "Tanrıclık" oynayarak, insanlara tapınaklar ve heykeller inşa ettirirler. Bu isyan sonucu, Tanrı onları cezalandırmaya karar verir. Tapınakları yıkar, heykelleri ise yeraltına gönderir. Meleklerin ruhlarını ise, bu heykellerin içine mühürler.
Yüzyıllar sonra, Vascar De Gullion adında bir Kutsal Şövalye ortaya çıkar. Bu şövalye, tanrı adına kafirleri öldürmektedir. Ancak karısı ve çocukları diri diri yanarak ölünce, Gullion "inancını kaybeder". "Kanlı "öfkesi"ni kusmak için dünyayı dolaşmaya ve gittiği yerlerde katliamlar yapmaya başlar. Yolculuklarından biri sırasında, bir mağarada Temozarela ve 12 düşmüş meleğin mühürlü olduğu heykelleri bulur. Hikâye Temozarela ve Gullion'ın Tanrı'dan intikam almak için yaptığı pazarlığı konu alır.

Konusu genel olarak böyle sayılır. Blood isimli oyundan ilham alınarak hazırlanmış bir manwhadır. Geniş bir karakter yelpazesi olduğunu söyleyebilirim. Çizimleri biraz ilginç, ama ben beğendim. Hikâyenin belli bir dönemi yok. Haçlı Seferler'inden, Vahşi Batı'ya kadar uzanıyor. Genel olarak Western ağırlıklı.
Ülkemizde pek bilinmeyen bir seri olmasına rağmen, dünya çapında ün yapmıştır. Konu mükemmeliği ödülü almasını geçiyorum, 2011 yılında yapılan ve ülkemizde Kutsal Savaşçı adı ile gösterime giren Priest isimli film, bu manwhadan esinlenilmiştir. 2007'de aynı isimli bir oyunu için çalışmalara başlanmıştır. Ayrıca Dream Theater'ın Systematic Chaos isimli albümü, Priest'in hikâyesini konu alarak hazırlanmıştır.

Billy Bat'in çevirisi güncele ulaşmak üzere. 2 hafta içerisinde ilk cildini güncel olarak vermeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Diablo severlerin yakından tanıdığı Belial, serinin ana karakterlerinden biri konumunda. Duyrulur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık