Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Pizzagate ve Epstein Listesi

Tam anlamıyla iğrenç bir olay.Bir diğer iğrenç şey ise ismi geçenler arasında milyonlarca fanı olan şarkıcılar,oyuncular, ülke prensi, ülke başkanı,bilim-ilim adamları gibi isimler olması.Acaba onları bu iğrençliğe ne sürüklüyor?Yani hayatta neyiniz eksikti de böyle iğrenç olabildiniz? Doğuştan mı iğrençsiniz yoksa sonra mı oldunuz? Güç-şan-mevki edinince mi kendinize bu iğrençliği hak gördünüz?Üstelik bunların işin buzdağının görünen tarafı olduğuna eminim.Cidden iğrenç bir dünya ve insanoğlu iğrenç bir tür...

Not:Belki isimleri geçen herkes olayın içinde değildir, sadece ortaya konuştum.

Konu derken Epstein olayını kastettim. Ödül törenindeki konuşma ile mi insanlar tekrar araştırmaya başladı yoksa daha farklı bir başlangıç noktası vs. mı var onu merak ettim.

Konu için teşekkürler, bu kadar detaylı bilmiyordum.
İsimler sızdırıldı sanırım. O nedenle tekrar gündeme geldi. Görüntülerin de olduğu iddia ediliyordu ama hiç izlemedim.

Konu derken Epstein olayını kastettim. Ödül törenindeki konuşma ile mi insanlar tekrar araştırmaya başladı yoksa daha farklı bir başlangıç noktası vs. mı var onu merak ettim.

Konu için teşekkürler, bu kadar detaylı bilmiyordum.
Davaya bakan hakimin dava dosyalarının üstündeki gizliliği kaldırmış olması nedeniyle araştırmacılar dava dosyalarını basına sızdırdı, o yüzden gündem oldu.

Epstein davaları 2005’te başladı ama basına yıllarca yansımadı. Savunma avukatları arasında eski ABD Başsavcısı ve bir kaç Harvard Hukuk profesörü olduğundan dolayı daha ilk savcılık başvurusunda gizlilik kararı çıkardılar. Kimsenin bilmediği o dönemde listedeki isimlerin çoğu ifade verdi. Hiç birinin olayla ilgisi birkaç fotoğraf dışında tespit edilemedi. Fotoğraf olayını sadece İngiliz Kraliyet ailesi ciddiye alıp 2011’de Prens Andrew’in ticaret elçisi görevine son verdi. 2019 yılında gizli belgeler ortaya çıkınca da kraliyet tüm görevlerini askıya aldı. 2022’de tüm sosyal medya hesapları kaldırıldı. Resmî etkinliklere katılması yasaklandı, Buckingham sarayına serbest girişi kaldırıldı, vergi mükelleflerinden herhangi bir fon da alamıyor. Silahlı koruma memurları geri çekildi. Özel korumalarının masrafları kralın kendi kişisel fonundan ödeniyor. Ünvanları ve taht sıralamasındaki yeri de düşürüldü.

Görünen o ki listedeki isimlerden sadece o bir nevi cezalandırılıyor o da hapis değil itibar cezası.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık