Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Pitou vs Chrollo

hangisi kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    106
Oradaki tek mesele alçak gönüllülük değildi. Netero o aralar paslanmıştı zaten. Meruem ile dövüşmeden önce de bir süre ısınmıştı. Henüz ısınmamış Netero'nun nenini gören karıncanın biri krala ulaşamadan muhafızlar tarafından öldürülürsün demişti hatta.

~~~~~~~~~

Bu arada konuyla ilgili başka bir argüman sunayım. Pitou Kite'ı rahatlıkla aradan çıkarırken, Chrollo aynı rahatlıkla Hisoka'yı alamıyor. Ve çok büyük ihtimalle, Kite > Hisoka.
Bak orayı da unutmuşum. Bir ara yeniden izlemem lazım.

Bu arada konuyla ilgili başka bir argüman sunayım. Pitou Kite'ı rahatlıkla aradan çıkarırken, Chrollo aynı rahatlıkla Hisoka'yı alamıyor. Ve çok büyük ihtimalle, Kite > Hisoka.
Pİtou rahatlıkla almıyor ki. Bir kişi uydurmuş herkes rahatlıkla Pitou kazandı diyor. Pitou hatta tekrar Kite ile dövüşmek istiyor, savaşçı değilim diyen Morel ile dövüşmek istiyor. Nen kullanamadığı sırada hem Killua'dan hem de Gon'dan korkuyor. Karıncalar tamam çok güçlü ama savaşçı bir ekip olmamasına rağmen bile neredeyse o bombaya gerek kalmadan hem youpi hem de Pouf ölecekti zaten.

Chrollo ise rahatlıkla Hisoka'yı yendi. Adam hasar bile almadı ki. Siz her taktik yapan kişiyi zorla mı yenildiğini sanıyorsunuz?

Ben ufaktan kaçayım o zaman. :D
Gitmelik bir şey yok yahu. Pitou dediğimiz karakter Netero'ya ve Gon'a pervasızca saldırıp ağzının payını aldı. Tecrübe eksikliği çok fazlaydı. Bu nen mücadelelerinde büyük eksiklik. Knuckle gibi adamlara karşı doğuştan gelen muazzam güçleriyle bu eksikliği kapatabilirler belki ama Kuroro o adamlardan ayrı bir seviyede. Kite'ı ise hazırlıksız yakalamıştı. Gon ve Killua'nın yanında olmasının yarattığı dikkat dağınıklığının kurbanı oldu Kite. Dövüşe direkt bir kolunu kaybetmiş vaziyette başladı. Buna rağmen Pitou Kite ile girdikleri mücadeleden gayet tatmin olmuştu, adamı diriltmek istedi o rüya gibi anları tekrar yaşamak için. Tek kolu olmayan Kite ile yaptığı dövüşe rüya gibi diyor. Kite güçlü bir adam. Fakat Kuroro Kite'dan daha güçlü bir nen kullanıcısı büyük ihtimalle.

Pitou'nun tecrübesizliğinden kaynaklanan dövüş tarzı, Kuroro gibi her hamlesinde sonraki birkaç adımı da planlayan birine karşı pek işlemez. Pitou ilk karşılaşma anında Kuroro'nun işini bitiremezse, Kuroro adım adım rakibi çözecek planı kafasında kurgulayıp uygulamaya koyar diye düşünüyorum. Ki Kuroro, Zoldyck ailesinin en elit iki üyesini birden saldırılarını üzerine alıp çoğundan sıyrılmayı başarmış biri. Havadayken Hisoka'nın sakız ile üzerine doğru çektiği yüksek hızdaki kafadan falan da sıyrılabilmişti. Kite gibi yanında koruyacak birileri de olmadığına göre Pitou'nun saldırılarından bir süre sıyrılabilir.

Bak orayı da unutmuşum. Bir ara yeniden izlemem lazım.
Seri çok karışık olduğu için oluyor öyle. :(

Pİtou rahatlıkla almıyor ki. Bir kişi uydurmuş herkes rahatlıkla Pitou kazandı diyor. Pitou hatta tekrar Kite ile dövüşmek istiyor, savaşçı değilim diyen Morel ile dövüşmek istiyor.

Chrollo ise rahatlıkla Hisoka'yı yendi. Adam hasar bile almadı ki. Siz her taktik yapan kişiyi zorla mı yenildiğini sanıyorsunuz?
Pitou da aynı şekilde çizik almadan yenmişti. Kite'ın kafasını elinde gördüğümüz zaman Pitou'da hiç hasar yoktu.

Chrollo Hisoka'yı yine çok zor bir şekilde yenmedi ama, dövüş uzun sürdü. Kolaylıkla aradan çıkaramadı. Farkı orada.

Hayat bilgisi yok değil var. Hatta bir çok canlı tecrübelerine sahipler. Zaten o yüzden bu akdar iyi nen kullanabiliyorlar.

ayrıca Pitou, Kite'yı rahat bir şekilde indirmedi baya bir zorlandı. Savaştıkları yere bakarsak anlarız. Pitou dediğimiz kişi kendisine savaşçı değilim diyen Morel ile bile dövüşmek istiyordu. Chrollo, Zeno seviyesine yakınken ki Zeno dediğimiz kişi Meruem'i etkilemiş birisi Pitou'yu falan alabilir.
Zorlandı? İlk atağında kolunu kaptırdı. Dövüştükleri alan ise öyle yok filan olmadı. Off panel zaten dövüş, Pitou'nun kafasını eline aldığını görüyoruz. Ve alan hasarını Kite mı verdi, Pitou mu bilmiyoruz. Eldeki verilere göre gayet rahat geçti dövüş Pitou adına.

Gon ile restleşmelerinde "korkuyu" ilk kez tadıyordu. Dövüş ve deneyimlerden çok bahsettiğim insani duygular.

@Mercury

Alçak gönüllük tek mesele değil, çünkü mesele değil. Orada ekibini bilgilendiriyor en bilge, en tecrübeli isim olarak. Laf olsun diye söylenmiş bir şey değil.

Gitmelik bir şey yok yahu. Pitou dediğimiz karakter Netero'ya ve Gon'a pervasızca saldırıp ağzının payını aldı. Tecrübe eksikliği çok fazlaydı. Bu nen mücadelelerinde büyük eksiklik. Knuckle gibi adamlara karşı doğuştan gelen muazzam güçleriyle bu eksikliği kapatabilirler belki ama Kuroro o adamlardan ayrı bir seviyede. Kite'ı ise hazırlıksız yakalamıştı. Gon ve Killua'nın yanında olmasının yarattığı dikkat dağınıklığının kurbanı oldu Kite. Dövüşe direkt bir kolunu kaybetmiş vaziyette başladı. Buna rağmen Pitou Kite ile girdikleri mücadeleden gayet tatmin olmuştu, adamı diriltmek istedi o rüya gibi anları tekrar yaşamak için. Tek kolu olmayan Kite ile yaptığı dövüşe rüya gibi diyor. Kite güçlü bir adam. Fakat Kuroro Kite'dan daha güçlü bir nen kullanıcısı büyük ihtimalle.

Pitou'nun tecrübesizliğinden kaynaklanan dövüş tarzı, Kuroro gibi her hamlesinde sonraki birkaç adımı da planlayan birine karşı pek işlemez. Pitou ilk karşılaşma anında Kuroro'nun işini bitiremezse, Kuroro adım adım rakibi çözecek planı kafasında kurgulayıp uygulamaya koyar diye düşünüyorum. Ki Kuroro, Zoldyck ailesinin en elit iki üyesini birden saldırılarını üzerine alıp çoğundan sıyrılmayı başarmış biri. Havadayken Hisoka'nın sakız ile üzerine doğru çektiği yüksek hızdaki kafadan falan da sıyrılabilmişti. Kite gibi yanında koruyacak birileri de olmadığına göre Pitou'nun saldırılarından bir süre sıyrılabilir.
Yok, Batman meselesine söyledim ya. Yoksa konu tartışılabilir. Konu hakkında yorumlarım üstte var detaylıca. :D

Yahu Morel'in sis perdesini bozmasa tek atacağı Pouf, yine Knuckle ustası için tekniğini bozmasa Youpi falan yenilecekti. Yenebilecek olanlar ise Avcı Cemiyetinde bağlı güçlü avcılar olsa bile savaşçı olmayan isimler. Morel bile seçim zamanında Hisoka'yı karşısına almak istemiyordu, savaşçı değilim diye. Aynı Morel iyi bir taktik ile Pouf'u öldürecekti az kalsın.

Şimdi bu seride belkide en iyi taktik yapan ve güç açısından yukarıya oynayan bir karakter Pitou'yu falan yenebilir. Sadece yer ve yetenekler önemli. Hatta yere göre Hisoka'yı yendiği gibi bile yener.

Yahu Morel'in sis perdesini bozmasa tek atacağı Pouf, yine Knuckle ustası için tekniğini bozmasa Youpi falan yenilecekti. Yenebilecek olanlar ise Avcı Cemiyetinde bağlı güçlü avcılar olsa bile savaşçı olmayan isimler. Morel bile seçim zamanında Hisoka'yı karşısına almak istemiyordu, savaşçı değilim diye. Aynı Morel iyi bir taktik ile Pouf'u öldürecekti az kalsın.

Şimdi bu seride belkide en iyi taktik yapan ve güç açısından yukarıya oynayan bir karakter Pitou'yu falan yenebilir. Sadece yer ve yetenekler önemli. Hatta yere göre Hisoka'yı yendiği gibi bile yener.
İyi de @Hakuba-EneL kimlerin nenini çalıp girdiğini söylememiş ki. Base olarak değerlendirdim ben de. Eğer tüm örümceklerin gücünü alırsa zaten kazanabilir.

Pitou da aynı şekilde çizik almadan yenmişti. Kite'ın kafasını elinde gördüğümüz zaman Pitou'da hiç hasar yoktu.
Çizik almıştı. Yüzünde gözünde ufak yaralar vardı. Kite dokunamadan yenilmemiş yani. Zaten o kadar tek taraflı bir dövüş olsa, dövüşün rüya gibi olduğunu söyleyip, sonra o anları tekrar yaşamak için Kite'ı düzeltmeye çalışmazdı Pitou.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık