Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Pica

'Eski Donquixote Korsanları' forumunda Smoker tarafından 18 Oca 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim

  10 oy
  17.2%
 2. Sevmem

  48 oy
  82.8%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Pica (Pīka), eski Donquixote Korsanları'nın üç üst düzey yöneticisinden biriydi. Donquixote Ailesi'nde Maça koltuğunda otururdu ve Pica Birliği'nin lideriydi. Roronoa Zoro tarafından mağlup edilmiştir ve Doflamingo'nun yenilmesinin ardından diğer tayfa üyeleriyle birlikte tutuklanmıştır.

  Görünümü

  Pica son derece iri, kaslı ve korkutucu bir görünüme sahip biridir. 9 yaşındayken bile, o yaşlardaki bir çocuğa oranla çok iri görünmekteydi. O sıralarda gümüş renkli bir atlet giyiyordu ve kafasında zincir korumalı altın renginde bir miğfer vardı. Pica'nın açık mavi renkte uzun ve dalgalı saçları vardır. Saçları omuzlarından dökülür. Miğferinin altında ince bir bıyığı olduğu görülmüştür. Gözleri sarı renktedir. Bedenindeki en dikkat çekici nokta, omuzlarıdır. İki omuzunda da dikene benzer üç çıkıntı (30 yaşındayken her iki omzunda da ikişer tane vardı) vardır. Büyüme çağındayken dikenli omuz zırhı olduğundan, zırhın dikenleri etine şekil vermiştir. Normal bir insandan kat kat uzundur. Trebol ve Diamante ile hemen hemen aynı boydadır. İki omzunda da maça şekli dövmeleri vardır (Dövmeler mangada siyah, animede mor şekilde renklendirilmiştir).

  Pica'nın kafasında altın sarısı renginde ve önünde yüzünü kapatan bir yıldız biçimi olan bir miğfer takardı. On yıl önce koyu siyah renkte eldivenler takıyordu ve kollarında, ellerinden dirseklerine kadar uzanan beyaz bandajlar vardı. Ayrıca önünde siyah maça simgesi olan metalik bir kemer takıyordu. Omuzlarından ve belinden gelen zincirler bu kemere bağlıydı. Altında eski gladyatörlerin giydiği pteruges adı verilen bir etek vardı. Eteğinin altında ise siyah iç çamaşırı vardı. On yıl içerisinde görüntüsü bu haline nazaran epey değişmiştir. Zırhı tamamen altın sarısı renktedir. Ayaklarından dizlerine kadar uzanan bacak koruma zırhı vardır. Ayrıca gövdesinin yanlarında ve karnında plakalı zırhlar bulunur. Maça simgesi, göğsünün ortasındadır ve omuzlarından inen iki deri kayışa bağlı haldedir. Altı ise, plakalı zırha bağlıdır. Ayrıca kollarında metal halkalar vardır. Pica, Donquixote Korsanları içerisindeki en iri ve en kaslı kişidir.

  Kişiliği

  Pica son derece sessiz bir adamdır. Bunun görüntüsüne göre çok ince olan sesinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Sesi konusunda çok hassastır. Güleni ya da dalga geçeni yakaladığı yerde vahşice öldürür.

  Doflamingo'ya son derece sadıktır. Kyros, klon Doflamingo'nun kafasını kestiğinde, Zoro ile yaptığı dövüşü bırakıp anında saraya yönelmiştir. Tayfasını ailesi gibi görür ve onların güvenliği için kendini öne atmaktan çekinmez. Doflamingo'nun Dressrosa'nın gerçek kralı olduğuna inanmaktadır. Tüm bu sadık aile bağlarına rağmen, Luffy onu sinirlendirdiğinde aile üyelerine ne olacağını umursamadan çok büyük ölçekli bir saldırı yapmıştır. Ayrıca Diamante'yi, Kyros'a yenildiği için aşağılamıştır. Baby 5'a ise, konuşma fırsatı bile vermeden sırf onun ihanet ettiğini düşündüğünden saldırıya geçmiştir.
  Pica, Şeytan Meyvesi'nin gücüne çok güvenir. Bu gücü ile Dressrosa'daki bütün düşmanları yeneceğine ve Doflamingo'yu koruyacağına inanmıştır. Karşısında üç kişi ya da üç yüz kişinin olmasının bir önemi olmadığını söylemiştir. Meyvesinin yanı sıra, Haki'sine de çok güvenmektedir. Bedenini komple Haki ile kapladığında, Zoro'nun onu kesemeyeceğini düşünmüştür.

  Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Pica'nın da kendine has bir gülüş tarzı vardır: "Pikkya-pikkya-pikkyarara", ancak gülüşü konusunda da hassas olduğu söylenebilir.

  Yetenek ve Güçleri

  Pica, Doflamingo'nun tayfasında Maça koltuğunda otururdu. Donquixote Korsanları'nın en güçlü üç adamından biriydi. Pica Birliği üzerinde de söz hakkına sahipti.

  Pica, daha 9 yaşındayken bile Vergo, Trebol ve Diamante ile koca bir şehri yıkacak kadar güçlüydü (Diğer üçü de o zamanlar çocuktu). 30 yaşındayken, Trebol ve Diamante ile tüm Dressrosa ordusunu yenmiştir.

  Viola, sarayda Pica ile karşılaştıklarında onun gücü konusunda Luffy ve Zoro'yu uyarmıştır. Onu hafife almamaları gerektiğini söylemiştir. Pica da Hasır Şapka Korsanları'na ve eski kolezyum dövüşçülerine tek başına yeteceğini düşünmüştür.

  Şeytan Meyvesi
  Pica, Paramecia türü bir meyve olan Ishı Ishı no Mi'yi yemiştir. Bu ona erişebildiği bütün taşlara hükmetme gücü vermiştir. İlk göründüğünde, sarayın B-1 kulesi ile kendisini birleştirmiştir. Meyvesini kullandığında, taştan görüntüsü nedeyle goleme benzemektedir. Ayrıca sarayda ortaya çıktığında Luffy, Zoro ve Viola onun yanında ufacık kalmıştır.

  Viola'nın söylediklerine göre Pica sadece "taş adam" değildir, "taşları kontrol eden adam"dır. Bu yüzden Pica aslında taşa dönüşmez, sadece etrafındaki taşları istediği gibi kontrol eder. Dressrosa kraliyet sarayı gibi tamamen taştan yapılmış bir yerde, Pica çok avantajlı bir konuma geçer. Suda yüzermiş gibi, taşların içinde hareket edebilir. Çevresi üzerinde mutlak bir kontrolü olması, onun çok zorlu bir düşman yapar. Kontrol ettiği taşlarla devasa bir kılıç bile yapabilir. Çevre üzerinde istediği kadar oynama yapabildiğinden, etrafındaki taşların çokluğu oranında kendini büyütebilir. Büyüklük ona aşırı bir güç avantajı kazandırsa da, hızı önemli ölçüde düşer.

  Pica, Dressrosa gibi taş bir zemin üzerine yapılmış bir adanın tüm coğrafyasını bile değiştirebilecek kudrete sahiptir.

  Haki
  Pica, Busoshoku Haki kullanabilmektedir. Vergo gibi tüm bedenini kaplayabilir, bu da onun bu Haki türünde ne kadar usta olduğunu göstermektedir. Pica, taştan bedeninden çıkınca Haki ile kaplanmış vücudunun hiçbir saldırıyı almayacağına inanır. Ancak Roronoa Zoro'nun Haki gücü kendinden fazla olduğu için, kesilmiştir. Pica, 9 yaşındayken de Haki'nin farkındaydı. Ona göre Haoshoku Haki sahibi olanlar, kral olmayı hakeden kişilerdir.

  Silahları
  Pica isimsiz, devasa bir katana kullanır. Kılıcın büyüklüğü, kendi büyüklüğüne göre normal görünse de, kılıç Pica'dan daha büyüktür. Kılıcını taşların içinde tutarak, taşlardan aynı kılıcın devasa bir benzerini yapabilir. Bunu ilk kez Luccy ve Ucy'yi kesmeye çalışırken kullanmıştır. Ayrıca taşları sivrilterek, düşmanına mızrak gibi saplayabilir.

  Ek Bilgiler

  - Pica, İspanyolca, Rusça ve Katalanca'da "maça" demektir. Maçanın şekli, kart oyunlarındaki maça motifi ile örtüşür.
  - Pica, seri içerisinde maça temasını kullanan üçüncü karakterdir (İlki Ace, ikincisi Bear King).
  - Vergo ve Donquixote Rosinante'nin "Corazon" takma adını kullanmalarından dolayı, Pica'nın da gerçek bir isim olmama ihtimali vardır.
  - Pica, antik Yunan mitolojisinde yer alan yarı-dev Antaeus'a benzer. İkisi de yerle temas ettikleri sürece yenilmezdirler ve sadece havada mağlup edilebilirler.
  - Pica bu adamın resmi adıdır. Lütfen artık Peeka demeyiniz.

  Künye

  Adı: Pica
  Okunuşu: Pīka
  İngilizce Adı: Pica
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 700, Anime 629
  Bağlantıları: Donquixote Korsanları (Eski)
  Unvanları: Korsan (Eski), Üst Yönetici (Eski)
  Yaşadığı Yerler: Spider Miles (Eski), Dressrosa (Eski)
  Yaşı: 40
  Durumu: Canlı

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Ishı Ishı no Mi (Tr. Taş Taş Meyvesi, İng. Stone Stone Fruit)
  Anlamı: Taş
  Türü: Paramecia
   
  Son düzenleme: 18 Oca 2016
 2. Eric Cartman Sanji fanı isen gel beri.

  Eric Cartman (Sanji fanı isen gel beri.)
  Mesaj Sayısı 6,026
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  Eline sağlık Smoker.Oda'nın şişirip patlattığı balonlardan biridir Pica.
   
 3. Shigeno Goro Make ManU Great Again!

  Shigeno Goro (Make ManU Great Again!)
  Mesaj Sayısı 1,667
  Üyelik Tarihi27 Nis 2014
  Ellerine sağlık Smoker.
  Herkese atar gider yapan cesaretli bir abimizdi. Ama güzel sözlerimizden biri olan " El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış " sözünü kanıtlayarak yenildi gitti.
   
 4. Ghost Dead

  Ghost (Dead)
  Mesaj Sayısı 515
  Üyelik Tarihi28 Eki 2015
  Çok konuştu ama boş konuştu. Sevmem kendisini.
  Eline sağlık.
   
 5. Phoenix Sanji

  Phoenix (Sanji)
  Mesaj Sayısı 3,530
  Üyelik Tarihi21 Nis 2013
  Eline sağlık.
   
 6. Mesaj Sayısı 2,796
  Üyelik Tarihi17 Nis 2011
  Eline sağlık.
   
 7. RocheFelix Shiro Yasha

  RocheFelix (Shiro Yasha)
  Mesaj Sayısı 3,717
  Üyelik Tarihi2 Mar 2015
  Vs için yaratılmış gereksiz karakter. Bir Kaku değil gözümde.
   
 8. Mesaj Sayısı 7,175
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Çöp karakter. Balonun balonu.
  Eline sağlık.
   
 9. Tigre le Roux Za Gor Te Nay

  Tigre le Roux (Za Gor Te Nay)
  Mesaj Sayısı 110
  Üyelik Tarihi8 Tem 2015
  Zoro'ya yenildi diye güçsüz zannetmeyin Pica'yı. Gayet de güçlü.
   
 10. Eric Cartman Sanji fanı isen gel beri.

  Eric Cartman (Sanji fanı isen gel beri.)
  Mesaj Sayısı 6,026
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  Neye göre yahut hangi karaktere göre?Zoro'ya yenildiği için değil Zoro'yu zorlamak şöyle dursun terletemediği için güçsüz görülüyor.Ayriyetten gene bu kadar kibirli konuşmasından ve sonrasında sözü ile icraatinin birbirini tutmamasından ötürü güçsüz olarak görülüyor.Zoro'ya yenilmesi ile alakası yok.Zoro Daz Bones'u da yendi.Ama nasıl?
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık