Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Pacifista Projesi

Bu Proje Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 • Geliştirilmiş versiyonları işe yarar.

  Kullanılan: 64 83.1%
 • Sermayeyi kediye yüklemişler.

  Kullanılan: 13 16.9%

 • Kullanılan toplam oy
  77

Pacifista Projesi (Pashifisuta Purojekto), Denizciler'in baş bilim adamı Vegapunk tarafından geliştirilmiş insan silahlara (Ningen-heiki) verilen isimdir. Bir Shichibukai olan Bartholomew Kuma, bu projenin sayborg prototipi olduğundan, projede üretilen Pacifista androidleri kalıp olarak Kuma'ya benzer. Sentomaru'nun söylediğine göre, bir Pacifista, dev bir Denizci gemisine eşit yapım masrafı çıkarmaktadır.

Zaman atlamasının ardından gelen bölümlerden birinde yok edilen PX-5 ve PX-7'nın eski modeller olduğu öğrenilmiştir. Bu söylenenden yola çıkarak, projenin geliştirildiği ve yeni modifikasyonlar eklendiği söylenebilir.

Görünümleri

Tüm Pacifista sayborgları, her şeyleri dahil olmak üzere tıpatıp Kuma'ya benzerler. Kuma ile Pacifista sayborgları arasında sadece iki fark bulunmaktadır. Bu farklar Kuma'nın elinde taşıdığı İncil ve Nikyu Nikyu no Mi'nin verdiği patili ellerdir. Yine de tüm Pacifista sayborgları Kuma gibi eldiven takar. Kuma hariç diğer Pacifista sayborgları, insan cesetlerinden meydana getirilmiştir. Görünüşlerinin yanı sıra, hepsi Kuma'nın sesine de sahiptir. Pacifista sayborglarının anıları yoktur ve tamamen Dünya Hükümeti'nin kontrolü altındadırlar.

Pacifista sayborgları o kadar iyi taklit edilmişlerdir ki, daha önce Kuma'yı görenler tarafından bile sahte oldukları anlaşılamamaktadır. Daha önce Kuma ile karşılaşmış olan Hasır Şapka Korsanları bile, karşılarındaki sayborgun gerçek Kuma olmadığını onunla savaştıktan sonra anlayabilmiştir. Ancak herkes için aynı durum geçerli değildir. Mesela eskiden bir Denizci Tüm-Amirali olan X Drake projeden haberdar olduğu için, duruma pek şaşırmamıştır. Bazı Yeni Dünya Korsanları da, Vegapunk'un yaptığı deneyleri bildikleri için durumu normal karşılamışlardır, ancak tüm sayborgların Kuma'ya benzediğini görünce şaşırmışlardır.

Tüm Pacifista sayborgları, "PX" etiketi ve yanında yer alan bir numaraya sahiptir. Üzerlerine yazılan bu numaralar, onların yapılış sırasını ve model numarasını belirtmektedir. Etiketler boyunlarının sağ tarafında yer alır. İmha edilenlerden sonra yeniden yapılıp yapılmadıkları bilinmese de, Marineford Savaşı esnasında sayılarının yirmi civarında olduğu görülmüştür.

Kişilikleri

Pacifista sayborgları, düşünceleri olmayan ve sadece verilen görevi yapan robotik varlıklardır. Korsanları aktif ödülleri ile tanımlarlar ve saldırıya geçerler. Pacifista sayborgları, belleklerine kazınmış olan müttefiklerine saldırmazlar. Hatta hafızalarında müttefik olarak kayıtlı olan kişiler kendilerine saldırsa bile karşılık vermezler. Pacifista sayborglarının komuta sistematiği net olarak bilinmemektedir. Şimdiye kadar sadece Sentomaru ve Kuma'nın onlara doğrudan emir verebildiği görülmüştür.

Pacifista sayborglarının konuşma yeteneği vardır, ancak çok nadir konuşurlar. Genellikle, ödülü aktif korsanları gördüklerinde bunu duyururlar (Trafalgar D. Water Law, Scratchmen Apoo ve Monkey D. Luffy gibi). Bir Pacifista, Marineford Savaşı esnasında Boa Hancock'tan ateş menzilinin dışına çıkmasını istemiştir. Sentomaru, verdiği emir ile bu sayborgları kalabalık içindeki tek bir hedefe yönlendirebilmektedir.

Kuma, Dünya Hükümeti'ne sadık ve hala yapımı devam ederken, özgür iradesini kullanabiliyordu. Modifikasyonu tamamlandıktan sonra, o da diğer duygusuz sayborglardan biri olmuştur. Fakat özgür bir adam olarak da son seçimini yapmıştır. Vegapunk'ın kendisini, dağıttığı Hasır Şapka Korsanları'nın birleşeceği güne değin onların gemisi olan Thousand Sunny'yi koruması için programlamasını istemiştir. Bu görevden sonra diğerlerinden farkı kalmamıştır.

Pacifista sayborgları emir-komuta birimlerinin sağlandığı bölgeden hasar alırlarsa, etrafa rastgele saldırabilmektedirler. PX-4, Hasır Şapka Korsanları tarafından hasar aldığında, aniden her yöne ateş etmeye başlamıştır. Bunun bir üretim hatası mı, yoksa acil durum önlemi mi olduğu tam belli değildir.

Yetenek ve Güçleri

Pacifista sayborgları, adlarından da anlaşılacağı üzere tıpkı Hasır Şapka Korsanları'nın bir üyesi olan Franky gibi sayborgdurlar. Çelikten daha sağlam bir metalden yapılmışlardır. Öyle ki Roronota Zoro çeliği kesebilen bir adam olmasına rağmen, Kuma'ya etkili bir saldırı yaptığı halde sadece çizik bırakabilmiştir. Sanji, Diable Jambe saldırısı yaptığı PX-1'a bir tekme daha atarsa bacağının kırılacağını söylemiştir (Aynı saldırı Jabra'nın özel Tekkai tekniğini kolayca delip geçmiştir). Ancak Franky'nin dediğine göre, tüm güçlerine rağmen hala insan yapılarını korumaktadırlar.

Pacifista sayborgları, elektronik bir aksam ile çalışan, uzun menzilli ve önemli bir görüş gücüne sahiptirler. Gözlerindeki lensler kırmızı renktedir ve hedefleri çabucak tanımlayabilir. Tanımladıkları kişinin sadece adını değil, ödülünü de bilebilirler. Tanımlama kabiliyetleri oldukça iyidir. Bu yüzden kılık değiştirmek de bu sayborgların kişiyi tanımasını engelleyemez. Gerçek halinden bir hayli uzak olan Luffy'yi duman bulutunun içinde bulabilmişler ve Demaro Black'in gerçek Luffy olmadığını anlamışlardır. Gerçek Kuma, görünüş olarak eskisiyle bir alakası olmamasına rağmen Franky'yi tanımıştır.

Pacifista sayborglarının ana savaş gücü, Borsalino'nun ışık tabanlı Şeytan Meyvesi'nden alınmış olan lazerlerdir. Kuma hariç, tüm Pacifista sayborgları, ellerinden ve ağızlarından lazer atabilmektedir. Kuma'nın bu lazeri sadece ağzından atabilir, çünkü ellerinde Nikyu Nikyu no Mi'nin verdiği güç olan patiler vardır. Atılan bu lazerler büyük bir yıkıcı etkiye sahip olduklarından, verdikleri hasarın boyutu da oldukça fazladır. Bu sayborglar, devasa boyutlarına rağmen birçok insandan daha hızlı koşabilir ve yüksek yerlere zıplayabilirler. Ancak hepsi Kuma'dan daha yavaştır.

Pacifista sayborgları, şaşırtıcı derecede dayanıklıdırlar. Aşırı hasar alsalar bile, devre dışı kalmazlar. Örneğin PX-1, Sanji tarafından yakıldığı halde görevini sürdürmüş, iç sistemleri doğrudan hasar alan PX-4 savaşmaya devam edebilmiştir. Ağızlarından lazer atacakları zaman ağızlarını kapatmak, lazerin içeride patlamasına ve söz konusu sayborgun iç sistemlerinde hasar meydana gelmesine sebep olur. Ancak bu bile yeterli olmamaktadır. Onları durdurmak için büyük bir travma yaşatmak gerekmektedir. Boyunlarını kırmak ya da ortadan ikiye ayırmak, bu yollardan ikisidir. Ayrıca yeterince zarar verildiklerinde, patlayabilirler.

Hasır Şapkalar, bu sayborglar Kuma'nın meyve güçlerine sahip olmadıkları halde orijinalinden farklı olmadığını belirtmiştir. Zira bir tanesini yenebilmek için bile, tüm tayfa bütün gücünü ortaya koymak zorunda kalmıştır. Ancak yine de Kuma'nın sahip olduğu meyve gücü, onu diğer muadillerinden öteye taşımaktadır.

Sentomaru'nun söylediğine göre Hasır Şapkalar'a karşı kullanılan modeller sadece prototiptir. Bu sözden yola çıkarak, orijinalinden daha güçlü bir modelin yapılmış olduğu düşünülebilir.

Pacifista Üniteleri

 • PX-0 (Bartholomew Kuma): Savaşa katılmıştır. Savaşın bitmesinden sonra, iki yıl boyunca Thousand Sunny'i korumuş ve Franky geldiğinde gitmiştir. Şu anki durumu ve yeri bilinmemektedir.
 • PX-1: Sabaody'de görülmüştür. Kuma tarafından uçurulmuştur. Şu anki durumu ve yeri bilinmemektedir.
 • PX-4: Sabaody'de görülmüştür. Hasır Şapka Korsanları tarafından imha edilmiştir.
 • PX-5: Zaman atlamasından sonra yeni üs G1'de Sentomaru'nun arkasında görülmüştür. Luffy tarafından Sabaody'de imha edilmiştir.
 • PX-7: Zaman atlamasından sonra yeni üs G1'de Sentomaru'nun arkasında görülmüştür. Sanji ve Zoro tarafından Sabaody'de imha edilmiştir.
 • PX-?: Sabaody'de görülmüştür. Eustass Kid ve Kupa Korsanları'na karşı dövüşmüştür. Dövüşün sonucu bilinmemekle birlikte, iki tayfa da dövüşten sağ çıkmıştır. Şu anki durumu ve yeri bilinmemektedir.
 • PX-?: Sabaody'de görülmüştür. Borsalino'nun yanında Urouge, Drake, Basil Hawkins ve Apoo'ya karşı savaşmıştır. Bunlardan ikisini indirmiştir. Şu anki durumu ve yeri bilinmemektedir.
 • PX Ordusu: Kuma'nın kendisi hariç, model numarası bilinmeyen yirmi adet Pacifista, Denizci Karargahı'nda yapılan Marineford Savaşı'na gelmiştir. Birçoğu, Beyazsakal Korsanları, Yeni Dünya'dan gelen müttefik korsanlar ve Boa Hancock tarafındann imha edilmiştir. Bu birimde yer alan bazı sayborglar, savaşın ardından Gekko Moriah'a saldırmıştır.
 • PX-Z (Beyaz Kuma): Neo Denizciler'e hizmet eden farklı bir modeldir. Bu modeldeki tüm sayborglar Franky tarafından yok edilmiştir.

Ek Bilgiler

- Bir Pacifista, normalde posterinde Sogeking fotoğrafı olan Usopp'u tanımış ve ona saldırmıştır.
- Beyaz Kuma olarak adlandırılan sayborglar, ana seriye dahil değildir. Bu yüzden Dünya Hükümeti ile de bir alakaları yoktur. Neye benzediğini aşağıdaki resimde görebilirsiniz.


Künye

Adları: Pacifista
Okunuşu: Pashifisuta
İngilizce Adları: Pacifista
İlk Göründükleri Bölüm: Manga 505, Anime 399
Özellikleri: Hepsinin Kuma'ya benzemesi
Bağlantıları: Denizciler

Hak Sahibi

Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Pacifista
Çeviren : Smoker
Yayınlayan : www.korsanfan.com
Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Ellerine sağlık. Bu Pacifistalar bence belli bir seviyenin altı için tehlikeli. Çünkü yapıları çok sağlam oluyor. Ama eğer ki o sağlamlığı aşabilirsen yenmesi çok kolay. Çünkü bozuluyor. İnsan gibi iradesi yok. Direnç göstersin. O yüzden 2 yıl öncesinde bizim tayfa bunlar karşısında zorlanmıştır.
 
Bir tane Pacifista bin tane belayı defeder. Dandik marine askerlerinden daha etkili bir güç. Korsanların bol ve çok uğradığı yerlere sal bundan 2-3 tane, sonra yaslan arkana miss gibi iş. Vegapunk insandan insan faktörünü çıkararak doğru bir iş yapmış.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık