Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingdom Come: Deliverance’e başladım.
Bütün Dlc’leri de aldım teması acayip ilgimi çekti. Bakalım şimdilik iyi gidiyor.
Allah sabır versin.

haritası, yan görevleri falan çok hoş. Günlük hayatın, düzenin var resmen ve o yüzden rpg havası var sadece görevciden görevciye koşmuyorsun. Ama combat mahvetmiş oyunu.

Pc’de oynama şansın varsa öyle yap. Mümkünse bi mod’la oyundan perfect parry’i kaldır. Benim öyle bi imkanım olmadığı için oyunu yarım bıraktım oynanmıyor.
Başta sevebilirsin de level yükselince elin zırhsız, sopalı köylüsü bile perfect parry atıyor sana ve yapabileceğin bişey yok. Hiç vurmayıp sadece savunmada oynayarak counter hareketleriyle hasar vermen lazım.

En zorda başladıysan hiç bulaşma geri bir tık düşür zorluğu.
Bütün vaktin yer ararken gidiyor harita olmuyor en zorda.
Onu farkettim:D
Normal modda bile 2 kişiyle ıkına ıkına dövüşüyorsun.
Allah sabır versin.

haritası, yan görevleri falan çok hoş. Günlük hayatın, düzenin var resmen ve o yüzden rpg havası var sadece görevciden görevciye koşmuyorsun. Ama combat mahvetmiş oyunu.

Pc’de oynama şansın varsa öyle yap. Mümkünse bi mod’la oyundan perfect parry’i kaldır. Benim öyle bi imkanım olmadığı için oyunu yarım bıraktım oynanmıyor.
Başta sevebilirsin de level yükselince elin zırhsız, sopalı köylüsü bile perfect parry atıyor sana ve yapabileceğin bişey yok. Hiç vurmayıp sadece savunmada oynayarak counter hareketleriyle hasar vermen lazım.
Oyunu çok gerçekçi yapmışlar oynarken kendini karakterin yerine koyabiliyorsun.
Kombat perfect olmasa da kötü de sayılmaz sonuçta yapımcılar bağış ile yapmış oyunu diye biliyorum o yüzden en üst seviyeden değerlendirirsem haksızlık olur.
İlk yumruk dövüşümde baya bi yamulmuştum ama yavaş yavaş mantığını çözünce işler kolaylaşıyor. Oyun Pc’de daha kolay diye biliyorum. Ben konsolda oynuyorum daha zor ama yinede zevkli.

Fakat kilit kırma denilen şu lanet şeyi konsolda imkansız bir hale getirmişler.
Kolla kilidi kırarken bütün duyularını kullanman gerekiyor. Pc’deki adam mausla easy bir şekilde kırıyor. Yapımcılar kilit konusunda büyük bir haksızlık yapmış. İnternette baktım da söven kilit mevzusuna sövmüş zaten.

Onu farkettim:D
Normal modda bile 2 kişiyle ıkına ıkına dövüşüyorsun.

Oyunu çok gerçekçi yapmışlar oynarken kendini karakterin yerine koyabiliyorsun.
Kombat perfect olmasa da kötü de sayılmaz sonuçta yapımcılar bağış ile yapmış oyunu diye biliyorum o yüzden en üst seviyeden değerlendirirsem haksızlık olur.
İlk yumruk dövüşümde baya bi yamulmuştum ama yavaş yavaş mantığını çözünce işler kolaylaşıyor. Oyun Pc’de daha kolay diye biliyorum. Ben konsolda oynuyorum daha zor ama yinede zevkli.

Fakat kilit kırma denilen şu lanet şeyi konsolda imkansız bir hale getirmişler.
Kolla kilidi kırarken bütün duyularını kullanman gerekiyor. Pc’deki adam mausla easy bir şekilde kırıyor. Yapımcılar kilit konusunda büyük bir haksızlık yapmış. İnternette baktım da söven kilit mevzusuna sövmüş zaten.
Oyunu kombat odaklı pazarladılar. Aslında en güzel yanı kendini karakterin yerine koyabilmek. Ben günlük hayat hissini sevmiştim. Odam olduğunda bildiğin düzenli hayatım vardı. Uyuduğum ve kalktığım saat belli, gece hırsızlık yapacaksam erken dinleniyorum, görevlerden sonra şehirde teker teker önce terziye sonra demirciye gidip eşyalarımı tamir ettiriyordum falan. Yani kazandığın her para cebe gitmiyor günlük harcamalar var full performansta kalmak istiyorsan. Bunlar çok hoşuma gitmişti. Yemek konusunu daha derin yapsalar 10 numara olurdu o konuda.

Kilitler için sonradan yeni bi yöntem eklediler settings’ten ayarla onu. Kolay oluyor baya. Ben de konsolda oynadım. Arada bi şehre dalıp tüm evleri rahatça soyup çıkıyordum kilit açma kolaylaşıyor onu yaparsan.
Yalnız aklında bulunsun insanlar uyuyorlarsa bile kilit açma duyuluyor. Ayrıca uyuyan insanlara pickpocket yapamıyorsun çünkü gözleri aslında açık uyuyorlarken bile seni görüyorlar pick pocket yapınca. Bi eve girince uyuyanları boğarak bayıltman lazım.
Ben rpg açısından sevmemiştim bunu hiç “ghost” hissi vermiyordu hırsızlık. Herkesi boğmak hem kolay hem heyecanı kalmıyor ama mecbursun.

kombat’ın sorunlarını başta hissetmezsin. Ben sevdim zaten başta hani ortalama da değil hoşuma gitmişti. Sonradan bozuyor.
oyundaki “perfect parry” denen şey rakip sana vururken onu counter’layıp animasyonda vurmak. Ve rakip bunu kullanınca yapabileceğin bişey yok. Yani kılıcı sallıyorsun adam bunu tutup balyozu kafana geçiriyor animasyonda. O karşı saldırıyı durduramıyorsun ya da kaçamıyorsun. Bazen canının yarısı gidiyor ağır zırhın bile varsa (kritik hasar).

mecburen sadece bekleyerek oynamaya başlıyorsun. Perfect parry yapılamayan bi saldırın yok çünkü. Saldırdığın an animasyonla mahvediyorlar seni. Yapay zekanın garipliğinden dolayı da bekleyerek dövüşmek zevkli olmamış. Adamın burnu ağzıma girecek hala vuracağına üstüne yürüyor :D

benim için kombatı bozan perfect parry’di. O olmasa 1-2 kişiyle dövüşmek zevkli. Ama 3-4 kişi olduklarında oyun bozuk gibi hissettiriyor. Lock-on kafayı yiyor falan.

ileri levellerde haritadaki ambush’lar da ayarsızlaşıyor. Fast travel yap ayı bırakıyorsun mecburen.
Konsolda oyun loading’ten sonra geç açılıyor. Yani oyun 3-5 saniye kendini oynuyor sana kontrol sonra geçiyor. Fast travel’da ambush yediğin zaman ekran açıldığında zaten karakterin attan düşmüş ve etrafı sarılmış 1-2 darbe almış halde oluyor. Rakipler de ağır zırhlı 4-5 kişi en az.

baştan başlamayı düşündüm ben çünkü düşük levellerde oyun zevkli. Bug’lar bozuyor sadece. Ama tekrardan tutorial kısmına katlanmayı ve sıfırdan karakteri eğitmek de istemediğimden komple bıraktım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık