Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Keldorn
Witcher'ın ilk oyununu bitirdim. Son elemanın o olabileceği kimin aklına gelirdi? Valla helal olsun, iyi düşünmüşler.

İkinci oyuna başlarken ilk oyundaki save dosyasını kullanırsam ne gibi etkileri oluyor? Yaptığım seçimden dolayı Zoltan'la aram bozuktu mesela, ikinci oyunda bu devam edecek mi?
Çok önemli değil. Verdiğin bazı kararlar ikinci ve üçüncü oyunu da etkiliyor.

Heavy Rain'e de bakmanı öneririm. Aynı yapımcıdan benzer güzel bir oyun. Bu arada hikaye ağacı açısından tek örnek demek pek çok oyuna haksızlık olabilir.
Yok sadece hikaye ağacı açısından değil çünkü hikaye ağacı çeşitli olan başka oyunlar da mevcuttur ama detroit kadar çeşitliler mi bilmiyorum. Çünkü detroit’de seçtiğin her şeyin ağır bir sonucu var ve önüne o kadar seçenek çıkıyor ki hangisini seçeceğini şaşırıyorsun bazen. En önemli karakterler ölebiliyor veya oyunun sonucunu bile değiştirebiliyorsun. Hatta oyun bittikten sora oyun bitmiş olmuyor, oyun sana bir daha oynayıp başka yollardan gitmeni öneriyor çünkü başka yollar seçtiğin zaman yepyeni bir oyun çıkıyor karşına. Adamlar bu oyunu film gibi çektiler yani gerçek insanlarla çektiler sonra oyun haline getirdiler. Böylelikle oyun acayip gerçekçi bir hale büründü. Mesela bazı oyunlarda sadece belirli hareketleri ve belirli mimikleri gerçek insanlarla yapıyorlar bu oyun ise full stüdyo’da geçiyor ve her damlasını gerçek insanlarla yaptılar.

Şimdi birkaç resim atacağım ama fazla zoomlama spoiler yemeni istemem:D

Mesela şu en küçük ve kısa görevlerden birisi ve 6 farklı sonucu var.
Bu biraz daha büyük bir görev
Bazı görevler o kadar büyük ve çeşitli ki tek bir kareye sığmıyorlar bile:D baya yana falan kaydırman gerekiyor sonuçları inceleyebilmek için. Bunun gibi
Düşün bu en büyüklerinden bile değil.

Biraz uzun tuttum kusura bakma:D

Öneri için teşekkür ederim:sapkali:
Heavy rain yanlış hatırlamıyorsam ps3 için çıkmıştı. Baktım da ps4 için de çıkarmışlar.
Dedektif tarzı oyunları severim ama korku oyunlarını hiç sevmem:/ Korku derken her saniyede köşeden birden bir şeylerin zıplamasından nefret ediyorum. Yoksa uzuvları kopmuş kanlı bir cesedi incelemek benim hoşuma gider. Peki benim bahsettiği türden korku var mı oyunda?

@Historia Detroit çıkana kadar Telltale serileri çölde bir vaha gibiydi benim için, şu an ise vasat kalıyor. Detroit oyununda özellik "game over" mantığı olmaması çok iyi. Karakter ölse bile zaman akıyor.

@Historia Detroit çıkana kadar Telltale serileri çölde bir vaha gibiydi benim için, şu an ise vasat kalıyor. Detroit oyununda özellik "game over" mantığı olmaması çok iyi. Karakter ölse bile zaman akıyor.
Aynen öyle, istersen çok kötü oyna veya çok yanlış kararlar ver, oyun '' kararlarının arkasında durmalısın ve olacakların sorumluluğu sana ait'' mantığı ile seni durdurmadan sonuna kadar devam ettiriyor. Bu özellik benim de çok hoşuma gitti.

Yok sadece hikaye ağacı açısından değil çünkü hikaye ağacı çeşitli olan başka oyunlar da mevcuttur ama detroit kadar çeşitliler mi bilmiyorum. Çünkü detroit’de seçtiğin her şeyin ağır bir sonucu var ve önüne o kadar seçenek çıkıyor ki hangisini seçeceğini şaşırıyorsun bazen. En önemli karakterler ölebiliyor veya oyunun sonucunu bile değiştirebiliyorsun. Hatta oyun bittikten sora oyun bitmiş olmuyor, oyun sana bir daha oynayıp başka yollardan gitmeni öneriyor çünkü başka yollar seçtiğin zaman yepyeni bir oyun çıkıyor karşına. Adamlar bu oyunu film gibi çektiler yani gerçek insanlarla çektiler sonra oyun haline getirdiler. Böylelikle oyun acayip gerçekçi bir hale büründü. Mesela bazı oyunlarda sadece belirli hareketleri ve belirli mimikleri gerçek insanlarla yapıyorlar bu oyun ise full stüdyo’da geçiyor ve her damlasını gerçek insanlarla yaptılar.

Şimdi birkaç resim atacağım ama fazla zoomlama spoiler yemeni istemem:D

Mesela şu en küçük ve kısa görevlerden birisi ve 6 farklı sonucu var.
Bu biraz daha büyük bir görev
Bazı görevler o kadar büyük ve çeşitli ki tek bir kareye sığmıyorlar bile:D baya yana falan kaydırman gerekiyor sonuçları inceleyebilmek için. Bunun gibi
Düşün bu en büyüklerinden bile değil.

Biraz uzun tuttum kusura bakma:D

Öneri için teşekkür ederim:sapkali:
Heavy rain yanlış hatırlamıyorsam ps3 için çıkmıştı. Baktım da ps4 için de çıkarmışlar.
Dedektif tarzı oyunları severim ama korku oyunlarını hiç sevmem:/ Korku derken her saniyede köşeden birden bir şeylerin zıplamasından nefret ediyorum. Yoksa uzuvları kopmuş kanlı bir cesedi incelemek benim hoşuma gider. Peki benim bahsettiği türden korku var mı oyunda?
Detroit'i bitirdim sıkıntı yok :D

Korku oyunu değil Heavy Rain dert etmene gerek yok.

Hangi kararlar ne kadar etkiliyor? Oyunun başlarındayım, Coltest "Witcher sağolsun kızım Adda hala hayatta" dedi. Yani böyle lafta mı etkiliyor sadece :)
Evet, sadece o şekilde etkiliyor. Üçüncü oyunun sonunu oyun boyunca görevlerde vereceğin kararlar etkiliyor. İlk iki oyunun doğrudan ya da dolaylı bir etkisi yok.

Detroit'i bitirdim sıkıntı yok :D

Korku oyunu değil Heavy Rain dert etmene gerek yok.

Evet, sadece o şekilde etkiliyor. Üçüncü oyunun sonunu oyun boyunca görevlerde vereceğin kararlar etkiliyor. İlk iki oyunun doğrudan ya da dolaylı bir etkisi yok.
@RedTeroR @Monkey D. Dragon
Sekiro'yu oynadınız mı?

Evet onun gibi şeyler. Hangi kararların etkilediğini hatırlamıyorum açıkçası baya oldu.
Daha fazla etkileseymiş keşke :/ Teşekkürler cevap için..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık