Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Yanlışın var. Hobbit filminde gördüğümüz Radagast'ın rengi mavi değildi. Mavi Büyücüler'i hiç görmedik. Renk dizilimi böyle.

Ak Saruman
Gri Gandalf
Boz Radagast
Mavi Büyücüler

Saruman karanlığa düşünce, Eru araya girip Gandalf'ı onun yerine gönderiyor.
Silmarillion romanımı kaybettim de bu büyücülerin yaratılıştan mı yoksa sonradan mı güçleri belirlenmiş. Mesela ilk başta güçleri denk iken sonradan mı kısılıp sınıflandırılmış?

Anladım, yalnızca filmleri izlediğim için aklımda bir çok soru var sizi de fazla sıkmak istemiyorum bir soru daha sorayım. Peki Shire'dan bu Saruman'ı nasıl def ediyor Hobbitler savaşmayı bilmezken? Filmde ölüyordu diye hatırlıyorum çünkü bu olaylardan önce.
Yüzük ile yola çıkan dört hobbit geri geliyor. Sonra da halkı örgütlüyorlar. Bu şekilde işgalcilerden kurtuluyorlar. Saruman kitapta savaşın sonuna kadar ölmüyor. Shire'dan kovulduktan sonra Grima Solucandil tarafından öldürülüyor.

İstediğin kadar sorabilirsin, sorun yok.

Silmarillion romanımı kaybettim de bu büyücülerin yaratılıştan mı yoksa sonradan mı güçleri belirlenmiş. Mesela ilk başta güçleri denk iken sonradan mı kısılıp sınıflandırılmış?
Orta Dünya'ya gelirken güçleri belliydi. Aralarında en güçlü olan Saruman'dı. Bundan başka aralarındaki güç ilişkisine dair bilgi yok.

Orta Dünya'ya gelirken güçleri belliydi. Aralarında en güçlü olan Saruman'dı. Bundan başka aralarındaki güç ilişkisine dair bilgi yok.
Bazı yerlerde Gandalf'ın güç sınırı kalktığı için Ak Büyücü olduğu yazıyordu. Bu bilgi doğru değil o zaman? Eru güç sınırını kaldırmadı; ikinci bir Ak Büyücü yaptı diyebilir miyiz o zaman?

Eskiden Anduin çevresinde Arnor Krallığı vardı. Hobbitler de bu civarda yaşardı. Daha sonra Arnor Kralı'nın izni ile batıya, Shire tarafına göç ettiler. Sadece Stoor olarak bilinen Hobbit türü Anduin Vadisi'nde kaldı. Seride gördüğümüz Smeagol, Stoor türü bir hobbittir bu arada. O sıralarda Sauron'un hizmetkarları hala yüzüğü arıyordu. Kuzey'deki Angmar Krallığı, zayıf durumdaki Arnor Krallığı'nı işgal etmeye başladı. Angmar orduları, Aragorn'un ataları olan Dunedain'ın yaşadığı yer ve aynı zamanda Arnor Krallığı'nın başkenti olan Fornost'u kuşatınca Fornost Savaşı olarak bilinen savaş meydana geldi. Hobbitler bu savaşa bir okçu birliği göndermiş. Bilinen tek savaşa katılma hadiseleri bu.

Bunun haricinde bir de Pelennor Çayırları Savaşı'na katılan Meriadoc Brandybuck var.

Hobbitler savaşmayı sevmez, zaten savaşmayı da bilmezler. Çünkü hiç ihtiyaç duymamışlar. Zaten bu yüzden Saruman kolayca Shire'ı yok edebiliyor.
Şu sizide Angmar zamanlarını işlemek varken kalkıp genç aragorn izletecekler bize.Pardon sadece genç değil genç,zenci ve biseksüel aragorn.

Yüzük ile yola çıkan dört hobbit geri geliyor. Sonra da halkı örgütlüyorlar. Bu şekilde işgalcilerden kurtuluyorlar. Saruman kitapta savaşın sonuna kadar ölmüyor. Shire'dan kovulduktan sonra Grima Solucandil tarafından öldürülüyor.

İstediğin kadar sorabilirsin, sorun yok.
Teşekkürler, Gandalf Ak olarak döndükten sonra Saruman baya bir güç kaybediyor sanırım? Yoksa Grima tarafından öldürülmesini kabullenemedim pek şimdi.

ahahah. #Amazondizimedokunma . Şaka bir yana zenci elfi çok merak ediyorum ben. Adamın kemiklerini iyi sızlatacaklar.
El mahkum işte.Gerçi öyle aman aman beklemiyorum diziyi.Kitapların çoğunu okuduğum için doydum ben orta dünya mevzularına.Tabi hakkında çok az bilgi bulunan angmar ve dünedain krallıkları mevzularını farklı bir kurgu ile izlemek güzel olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık