Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Orlumbus

'Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu' forumunda Smoker tarafından 18 Tem 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Sahip olduğu ordu yeter.

  35 oy
  67.3%
 2. Ordusu da kendisi gibi çöpse, işimiz var.

  17 oy
  32.7%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Orlumbus
  (Ōronbusu), bir maceracıdır. Aynı zamanda Büyük Yonta Maria Filosu'nun amirali ve Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu'nun 7. Tümen Komutanıdır. Corrida Kolezyumu'nda Mera Mera no Mi için düzenlenen turnuvaya bir gladyatör olarak katılmıştır. Donquixote Doflamingo'ya karşı verilen savaş kazanıldıktan sonra, Monkey D. Luffy'ye bağlılığını bildirmiştir.

  Görünümü

  Orlumbus epey iri bir adamdır. Görünüşü itibariyle tipik korsan kaptanlarına benzer. Kalın bir çeneye sahiptir ve kaşları yoktur. Uzun ve sarı renkte saçları vardır. Oldukça büyük olan gövdesine karşılık, vücudunun alt kısmı ve bacakları ufaktır.

  Önünde kuru kafa deseni olan trikon bir şapka takar. Şapkanın altında üzerinde turuncu benekler olan siyah renkte bir bandana vardır. Şapkasının içinden dışarı doğru sarkan ve saçlarının renginde dört belik vardır. Ancak bunların Buggy'de olduğu gibi Orlumbus'un kendi saçı mı yoksa desen mi olduğu bilinmemektedir. Giysi bakımından üzerinde sadece uzun ve rütbeli donanma askerlerinin giydiğine benzeyen bir palto vardır. Benzer paltodan giyen serinin diğer karakterlerinden farklı olarak kolları da paltonun içindedir.

  Orlumbus çocukken de iriydi. Saçları şimdiki kadar olmasa da uzundu. Üzerinde beyaz renkte gömlek, altında siyah renkte pantolon vardır. Bir de siyah renkte bir kravat takıyordu. Çocukluk halinde kitap okurken resmedilmiştir. Bu yüzden maceracılık merakının çocukken başladığı söylenebilir.

  [​IMG]

  Kişiliği

  Orlumbus'un kişiliğine dair pek fazla şey bilinmemektedir. Ancak güç gösterisi yapmayı seven biri olduğu sanılmaktadır. Agyo'yu yendikten sonra tek eli ile havaya kaldırarak herkesin gücüne şahit olmasını istemiştir.

  Diğer birçok kişinin aksine Orlumbus da tıpkı Ideo gibi Sugar'ın lanetinden kurtulduktan sonra deli gibi Donquixote Korsanları'ndan intikam almanın peşine düşmemiştir.

  Orlumbus kibirli ve kendini yüksekte gören biri olduğu için ona Uyduruk Kaşif (Jap. Itsuwari no Bōken, İng. Made-Up Adventure) denilse de, o kendisine Yönlendirilmiş Kaşif (Jap. Kaitaku Bōkenka, İng. Trailblazing Adventurer) demeyi tercih eder.

  Yetenek ve Güçleri

  Orlumbus yaklaşık 4300 askere sahip devasa bir filonun başında olduğu için muazzam liderlik yeteneklerine sahip bir adamdır. Dövüşürken genelde kırbaç kullanır. Agyo'yu da bu kırbacı kullanarak yenmiştir.

  Fiziksel Yetenekleri
  Orlumbus fiziksel bakımdan güçlü bir adamdır. Büyükçe bir aslanı tek eli ile havaya kaldırabilir. Kol gücü oldukça yüksektir. Donquixote Korsanları'na karşı verilen savaşta Roronoa Zoro'yu hiç zorlanmadan Çiçek Tarlası'ndan Eski Kral Platosu'na kadar fırlatabilmiştir. Aradaki mesafe azımsanmayacak kadar fazladır.

  Ek Bilgiler

  - Orlumbus'un adı ünlü kaşif Christopher Colombus'tan gelmektedir.
  • Colombus'un ilk yolculuğuna çıktığı gemilerden birinin adı Santa Maria'dır. Orlumbus'un filosunun adı ise Yonta Maria'dır.

  - Orlumbus, tümen komutanları içerisinde tek başına bir yöneticiyi yenmemiş iki komutandan biridir (Diğeri Ideo).

  Künye

  Adı: Orlumbus
  Okunuşu: Ōronbusu
  İngilizce Adı: Olombus
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 704, Anime 632
  Bağlantıları: Büyük Yonta Maria Filosu, Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu
  Unvanı: Kaşif, Amiral
  Lakabı: Kıyımın Efendisi (Jap. Satsuriku Shihaisha, İng. Massacre Ruler), Uyduruk Kaşif (Jap. Itsuwari no Bōken, İng. Made-Up Adventurer)
  İngilizce Lakabı: Üstün Gelen (The Surmounter)
  Durumu: Canlı

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Orlumbus
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
   
 2. twei :D

  twei (:D)
  Mesaj Sayısı 9,895
  Üyelik Tarihi21 Mar 2014
  İyi adam fırlatır. Islıkla, kamçıyla sıraya asker dikmesi de bi garip :D
   
 3. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,827
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Savaşın seyrinin değişmesinde büyük rol oynadı, Pica düşünce tüm ada tarafı üstünlüğü ele geçirdi. Dofy tek kaldı.
   
 4. Kompositör (Üye)
  Mesaj Sayısı 7,676
  Üyelik Tarihi27 Tem 2010
  Tasarımı felan güzel bir karakter.
   
 5. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,837
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  Aslında tip olarak güçlü bir karakter gibi gözüküyor.Öyle de tasarlanabilirmiş.Mangaka tercih etmemiş bildiğimiz yan karakter işte :D
   
 6. twei :D

  twei (:D)
  Mesaj Sayısı 9,895
  Üyelik Tarihi21 Mar 2014
  Ayrıca kendisine never skip the leg day demek istiyorum.
   
 7. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,837
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  Weeble,Beyazsakal,Jack,Orlumbus.Sanki önce bi kalıp belirleyip, sonra tipleri değiştiriyor gibi :D
   
 8. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 3,041
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Fikir adamı:flaugh: Adamları bundan zayıfsa ha olmuşlar ha olmamışlar, Luffy'nin EL'de daldığı askerlerden biraz daha fazla olur etkileri. Ama filosunun sanılandan güçlü olduğunu düşünüyorum. Çocukluk hali hüzünlü görünüyor, filosu güzel görünüyor. Ellerine sağlık.
   
 9. carpe d. em (Üye)
  Mesaj Sayısı 10,947
  Üyelik Tarihi22 Şub 2015
  Zoroyla güzel combolar yapabilecek bi karakter. :)
   
 10. Dragon Sekai Saiaku no Hanzaisha

  Dragon (Sekai Saiaku no Hanzaisha)
  Mesaj Sayısı 2,475
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  öncelikle eline saglık, kütüphaneye güncel geliyor anlasılan :) sırayla bakayım... karaktere gelince, 6 ya nadir, 5 e üst düzey desek, orlumbus 3 eder bence. sahip oldugu filoyla hasırsapkaların az olan adam sayısını epey cogaltacaktır. bir tanede orta halli adam indirse yeterli olur. e.odanın sectigi adamları sorgulayacak halimiz yok sonucta :D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık