Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Orlumbus

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Sahip olduğu ordu yeter.

    Kullanılan: 45 68.2%
  • Ordusu da kendisi gibi çöpse, işimiz var.

    Kullanılan: 21 31.8%

  • Kullanılan toplam oy
    66

Orlumbus
(Ōronbusu), bir maceracıdır. Aynı zamanda Büyük Yonta Maria Filosu'nun amirali ve Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu'nun 7. Tümen Komutanıdır. Corrida Kolezyumu'nda Mera Mera no Mi için düzenlenen turnuvaya bir gladyatör olarak katılmıştır. Donquixote Doflamingo'ya karşı verilen savaş kazanıldıktan sonra, Monkey D. Luffy'ye bağlılığını bildirmiştir.

Görünümü

Orlumbus epey iri bir adamdır. Görünüşü itibariyle tipik korsan kaptanlarına benzer. Kalın bir çeneye sahiptir ve kaşları yoktur. Uzun ve sarı renkte saçları vardır. Oldukça büyük olan gövdesine karşılık, vücudunun alt kısmı ve bacakları ufaktır.

Önünde kuru kafa deseni olan trikon bir şapka takar. Şapkanın altında üzerinde turuncu benekler olan siyah renkte bir bandana vardır. Şapkasının içinden dışarı doğru sarkan ve saçlarının renginde dört belik vardır. Ancak bunların Buggy'de olduğu gibi Orlumbus'un kendi saçı mı yoksa desen mi olduğu bilinmemektedir. Giysi bakımından üzerinde sadece uzun ve rütbeli donanma askerlerinin giydiğine benzeyen bir palto vardır. Benzer paltodan giyen serinin diğer karakterlerinden farklı olarak kolları da paltonun içindedir.

Orlumbus çocukken de iriydi. Saçları şimdiki kadar olmasa da uzundu. Üzerinde beyaz renkte gömlek, altında siyah renkte pantolon vardır. Bir de siyah renkte bir kravat takıyordu. Çocukluk halinde kitap okurken resmedilmiştir. Bu yüzden maceracılık merakının çocukken başladığı söylenebilir.


Kişiliği

Orlumbus'un kişiliğine dair pek fazla şey bilinmemektedir. Ancak güç gösterisi yapmayı seven biri olduğu sanılmaktadır. Agyo'yu yendikten sonra tek eli ile havaya kaldırarak herkesin gücüne şahit olmasını istemiştir.

Diğer birçok kişinin aksine Orlumbus da tıpkı Ideo gibi Sugar'ın lanetinden kurtulduktan sonra deli gibi Donquixote Korsanları'ndan intikam almanın peşine düşmemiştir.

Orlumbus kibirli ve kendini yüksekte gören biri olduğu için ona Uyduruk Kaşif (Jap. Itsuwari no Bōken, İng. Made-Up Adventure) denilse de, o kendisine Yönlendirilmiş Kaşif (Jap. Kaitaku Bōkenka, İng. Trailblazing Adventurer) demeyi tercih eder.

Yetenek ve Güçleri

Orlumbus yaklaşık 4300 askere sahip devasa bir filonun başında olduğu için muazzam liderlik yeteneklerine sahip bir adamdır. Dövüşürken genelde kırbaç kullanır. Agyo'yu da bu kırbacı kullanarak yenmiştir.

Fiziksel Yetenekleri
Orlumbus fiziksel bakımdan güçlü bir adamdır. Büyükçe bir aslanı tek eli ile havaya kaldırabilir. Kol gücü oldukça yüksektir. Donquixote Korsanları'na karşı verilen savaşta Roronoa Zoro'yu hiç zorlanmadan Çiçek Tarlası'ndan Eski Kral Platosu'na kadar fırlatabilmiştir. Aradaki mesafe azımsanmayacak kadar fazladır.

Ek Bilgiler

- Orlumbus'un adı ünlü kaşif Christopher Colombus'tan gelmektedir.
  • Colombus'un ilk yolculuğuna çıktığı gemilerden birinin adı Santa Maria'dır. Orlumbus'un filosunun adı ise Yonta Maria'dır.

- Orlumbus, tümen komutanları içerisinde tek başına bir yöneticiyi yenmemiş iki komutandan biridir (Diğeri Ideo).

Künye

Adı: Orlumbus
Okunuşu: Ōronbusu
İngilizce Adı: Olombus
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 704, Anime 632
Bağlantıları: Büyük Yonta Maria Filosu, Büyük Hasır Şapka Korsan Filosu
Unvanı: Kaşif, Amiral
Lakabı: Kıyımın Efendisi (Jap. Satsuriku Shihaisha, İng. Massacre Ruler), Uyduruk Kaşif (Jap. Itsuwari no Bōken, İng. Made-Up Adventurer)
İngilizce Lakabı: Üstün Gelen (The Surmounter)
Durumu: Canlı

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Orlumbus
Çeviren: Smoker
Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
 
Savaşın seyrinin değişmesinde büyük rol oynadı, Pica düşünce tüm ada tarafı üstünlüğü ele geçirdi. Dofy tek kaldı.
 
Aslında tip olarak güçlü bir karakter gibi gözüküyor.Öyle de tasarlanabilirmiş.Mangaka tercih etmemiş bildiğimiz yan karakter işte :D
 
Fikir adamı:flaugh: Adamları bundan zayıfsa ha olmuşlar ha olmamışlar, Luffy'nin EL'de daldığı askerlerden biraz daha fazla olur etkileri. Ama filosunun sanılandan güçlü olduğunu düşünüyorum. Çocukluk hali hüzünlü görünüyor, filosu güzel görünüyor. Ellerine sağlık.
 
öncelikle eline saglık, kütüphaneye güncel geliyor anlasılan :) sırayla bakayım... karaktere gelince, 6 ya nadir, 5 e üst düzey desek, orlumbus 3 eder bence. sahip oldugu filoyla hasırsapkaların az olan adam sayısını epey cogaltacaktır. bir tanede orta halli adam indirse yeterli olur. e.odanın sectigi adamları sorgulayacak halimiz yok sonucta :D
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık