Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Ope Ope no Mi Hakkinda

Kişilik nakli mi? Gençlik ameliyatı olmasın o :artiz: ölümsüz olma peşinde değilmiydi. Doffy sama
"
Ope Ope no Mi
https://onepiece.fandom.com/tr/wiki/Ope_Ope_no_Mi#articleComments

Ope ope no Mi: Kullanıcı nesnelerin yerleştirme ve oryantasyon üzerinde tam kontrole sahip kullanıcı bir küresel boşluk veya "oda" oluşturmanıza olanak veren bir Paramecia tipi Şeytan Meyvesidir.
Law meyvesi sayesinde gençlik ameliyatı yapabilir. Ama bu operasyonu yapan kişi ölür.

Doflamingo bu meyve ye sahip olsaydım marijonedeki kutsal ejder hazinesine sahip olup dünyayı yok edebileceği belirtmiştir.
Düşününce Mingo nun söylemi çok temelsiz değil mi? Sonuçta doffy yaş olarak en iyi dönemlerinde olması lazım. Belli bir seviyeye kadar gelmiş ve orada tıkanmış. Daha genç olsa ne faydası olurdu ki bunun ona

Kişilik nakli mi? Gençlik ameliyatı olmasın o :artiz: ölümsüz olma peşinde değilmiydi. Doffy sama
"
Ope Ope no Mi
https://onepiece.fandom.com/tr/wiki/Ope_Ope_no_Mi#articleComments

Ope ope no Mi: Kullanıcı nesnelerin yerleştirme ve oryantasyon üzerinde tam kontrole sahip kullanıcı bir küresel boşluk veya "oda" oluşturmanıza olanak veren bir Paramecia tipi Şeytan Meyvesidir.
Law meyvesi sayesinde gençlik ameliyatı yapabilir. Ama bu operasyonu yapan kişi ölür.

Doflamingo bu meyve ye sahip olsaydım marijonedeki kutsal ejder hazinesine sahip olup dünyayı yok edebileceği belirtmiştir.
Kendi isteği için kişilik naklinden bahsediyor.

Devamında insanlıktan bahsediyor.

Doffy, kişilik naklinin peşindeydi. Yani ruh değişimi. Bununla dünyaya hükmedip hazineye sahip olacaktı. Nihai güçten insanların düşlediği olarak bahsediyor. Bunun hakkında çokça konuştuğum için tekrara girmeyeceğim. Sadece nihai gücün kullanılmasına karşıyım. Sebep her ne olursa olsun. Cora-san bunun için ölmedi. Luffy'e yakışacak bir şeyde değil.

Sitede kimin söylediğini hatırlamıyorum ancak " bu güç kötü karakterlerin isteyeceği bir güç anca onlar peşine düşer. " demişti. Bana göre olması gerekende bu. Doffy söke söke almaya çalıştı, Law'ı sadık adamı yapmaya çalıştı, düşman oldu tüm yolları denedi yine de olmadı.
Bende luffye yakıştırmıyorum o yüzden one piece bulunduğunda şeytan meyvelerinin yeryüzünden silineceğini düşünüyorum.

Ama herkes meyve kullanmıyor ki. En basitinden kılıç ustası yine kılıç ustası.

Misal X kılıç ustası Y karakterinden meyvesi var diye dayak yiyor fakat meyvesi gittiği için artık Y karakteri X kılıç ustasından dayak yiyorsa, eşitsizlik aynı kalmış olup sadece taraf değiştirmiş sayılmaz mı?
Kesinlikle söylediğin çok mantıklı. Belki de esitlik üzerinden sonlanacagini düşünmek hatalı oldu. Benim ki de teori aslinda en nihayetinde finalde şeytan meyvelerinin kaybolacagini düşünüyorum. Daha sağlam bir temele oturtabilirsem yine bir başlık açarım:)

Aynen öyle her çeşit ağacın meyvesine irade verdiler. Bu meyve ağaç üzerinde yıllarca kendine en yakın olan şeyi seyredip durdu. Bilinç kazandı ve adaptasyon sağladı. Örneğin Volkanın yakınlarında olan bir meyve sürekli volkan patlaması üzerine Magma meyvesi oluştu. (allahım nasıl sallıyorum ama) Bu arada sallama işinden ziyade geçenlerde gördüğüm önemli bir detayı da paylaşayım. Nasıl Enma'dan Oden aurası yayılıyorsa meyvelerden de eski sahiplerinin Aura'sı yayılıyor. Mesela Sabo meyveyi alır almaz hiç görmediği Ace'in kullandığı yetenekleri kullanıyor. Ve bu kısım en önemlisi bununla alakalı konu açacağım. Şeytan meyveleri içinde bulunan yeteneğin tadını alıyor. Mesela Ennies Lobi'de sabun meyvesi ve Zürafa meyvesinin yenilmesi esnasında tadının çok kötü olduğunu savunmuşlardı. Fakat Luffy meyveyi yerken tadında bir gariplik sezmiyor. Bu da reçine ya da bal meyvesi gibi bir meyve olma ihtimalini arttırıyor.
Luffy meyveyi yedikten sonra tadı iyi değildi diyor

"Birçok kişi diyor" gibi bir şey kullanıyor Doflamingo. İm'e bu meyve uygulanmıştır, evet ama kalan ihtiyarlara sanmıyorum. Belki en genç olana falan. Doflamingo'nun bildiği koz yol poneglifi gibi geliyor bana. Korsan kral olmak isteyen yonkoların denizcilere savaş ilan etmesine yol açacak bir sebep. MJ'de bir antik silah olma ihtimali de var. Meyve elde etme yöntemini sadece Karasakal ekibi biliyor şimdilik. Yoksa İd'de bulunan meyveli ekibi hallederlerdi. Croco, Das Bones, İwa vs. Çok sağlam meyveler vardı. Veya Mf gibi bir savaşta Burgess gibi bir meyve toplama işi güden koramiral olmalıydı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık