Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece Evrenindeki En Güçlü Karakter

One Piece'de size göre gelmiş geçmiş en güçlü karakter(Zirvedeki Halleri)

• Kullanılan toplam oy
    311
Gol D. Roger > Edward Newgate > Monkey D. Garp > Kaidou > Monkey D. Dragon >Shanks >Charlotte Linlin > Rayleigh > Akainu

Roger ın en şuana kadar potansiyeline ulaşmış en güçlü kişi olduğunu düşünüyorum daha sonra WB geliyor gücü tartışmasız zaten Garp ın seride fullforce gücünü görmedik gençken Roger la kapıştığını biliyoruz birde adam ne isterse yapabilirmiş gibi duruyor bana mı öyle geliyor bilmiyorumda.Sonraki Kaidou dur şuan yaşayan en güçlü varlık.Dragon tahminen Kaidou dan daha güçlü değildir sonra Shanks dedim bu ikilinin gücünü bilmiyoruz tam.Linlin bayaa şey gördük bu arc sağlam bir karakter olduğu kesin.Ray-san hakisi yeter.Akainu, diğer amirallerden bariz şekilde daha güçlü bence şuan seride gücünün doruğunda olan karakterlerden biri.

Teach in en yüksek potansiyeline ulaştığını düşünmüyorum ulaştığında Roger dan daha güçlü olacağını düşünüyorum.

Genel olarak Roger ve WB en tepedeler. Mangaka eşit dovustuler diyor. Ayni mangaka, eşit dovustulerse neden Roger kk oldu xd diyenlere açıklama yapıyor, WB'nin asil amacı aile diyor. Yetmiyor Dof'a tahtın önünde oturdu dedirtiyor (istese üstünde olurdu, ama umurunda değil.

Şu anki yonkolardan da bir Teach'ten umudum var o seviye olması için. Daha doğrusu o seviye olmaz ama çok yakın olur, onu yenen Luffy de o seviye çıkar. Teach'ı hep dark WB olarak gördüm. Bu yüzden de en güçlü olarak bekliyordum . Ama mangaka onu da süper caylaklardan saymış, eskilerden olan Kaido'yu en güçlü saymış. Fark Teach'in hızlı yükselmiş olması. Lakin yükselişi bitti mi? Sanmam. Kendisi de yukselecektir, meyveler sayesinde tayfası da yukselecektir.

WB'de olan üç tip haki onda da olacaktır diye düşünüyorum.

O da WB gibi tank. O da hantal. Onda da deprem var. Fark belki WB kadar hakisi olmaz ama onun da karanlığı var. Tam olarak genç WB olmayabilir belki ama genç WB'ye en yakın güç o olacaktır.

WB içinse şunu söyleyebilirim, bir adam güçten düşmüş olabilir, lakin genç hali yonkolarin dahi üstünde olan bir güç bu Bana göre. Öyle ki eşit dövüştüğü Roger'in emrinde olan Ray'ı yonko seviyesi gören çoktur. O Ray bize gösterdi ki kendisini salmamis olsa bir amiral edecek yaşlı hali dahi. WB ise yonko üstünden nereye düşer? Bence yonkoya düşer. Iki vuruşta amirali hareketsiz bırakacak gücü olmasi, beş yüz kusur yarası vs bunu gösteriyor.

MF'de kalbi tekledi falan eyvallah. Ama Bunu söyleyen adamlar samimi değiller. Kalbi teklemis halini yonkolar yener ehehe diyorlar. Neye dayanarak söylüyorlar bunu? Adam diz cokmus, kes kafasını geç mantığıyla. Doğru da bir mantık. Ama Aynı adam cikip Akainu öldüremedi, amiraller ezik xd diyor. Ee hani mantık? Magma adam Nasıl olur da kafasını eritip öldüremez? O adam ki sonradan yarısını götürdü kafanın? Demek ki işin senaryo tarafını hiçe sayamazsin. Mantığa kalsa Akainu orada bitirir işi. Ya mantığı iki tarafta da kullan ya da hic kullanma.

Senaryo kısmında da bir gerçek var ki WB digerlerinden one çıkarılıyor. Mom, WB bile diyor. Dof, tahtın önünde oturdu diyor. Sengoku, dünyanın en güçlüsü diyor. Plazayi ikiye yardiginda "hala daha bu kadar güçlü" diye şaşırıyor. Sengoku dunku denizci degil, bu adam neler gormustur. Sasirdiysa ortada anormal bir guc var demektir. (Garp gibi Roger'i olum dosegine getiren herif kendisinin dibinde bir de)

Yani bu adamın düşmüş hali dahi bence en guclu idi. Kalbi teklerse amiral dahi yener bu adami lakin teklemezse kimse de bilegini bukemez. Ayakta olen adam bu. Saygi duymak lazim.

Son düzenleme:
@Phoenix
Adam diz çökmüş kafasını kes geç yazdığın yeri görünce tebessüm ettim. Senin bolca kullandığın bir tabirdi. :D İşte dediğin gibi, senaryo önemli. Seviyeler önemli diyor mangaka, bazen kurguda bize saçma gelen şeyler yapsa da. Bir ara Luffy vs Fuji örneğini vermiştim. Fuji Luffy'ye çok sağlam bir saldırı yapmıştı hatırlarsan. Luffy o saldırıdan etkilenmeyeceği için yedirdi mangaka o saldırıyı. Orada Akainu olsa Luffy'ye vuramazdı, vursa oyun biterdi çünkü. Mangaka buna göre çizerdi.

Misal başka bir örnek. Teach cidden hantal. Kizaru gelse bunu delik deşik edip gider dememiz lazım normalde. Fakat böyle olmayacağını biraz mantıklı olan herkes bilir.

Yukarıdakileri yazdım çünkü kalbi teklemiş ve yere çökmüş Wb'nin kafayı Shanks veya bir başka yonkou saniyeler içerisinde kopartırdı tarzı düşünceler var. Bunun olmayacağını anlatmak istedim.

Her neyse, asıl demek istediğim zirve olan Wb'nin güçten düşmüş hali diğer yonkouların seviyesinde olabilirdi muhtemelen. Yani Mf'ye ilk vardığındaki henüz kılıç yememiş halinden bahsediyorum. Yanılıyor da olabilirim ama benim düşüncem bu yönde.

@Phoenix
Adam diz çökmüş kafasını kes geç yazdığın yeri görünce tebessüm ettim. Senin bolca kullandığın bir tabirdi. :D İşte dediğin gibi, senaryo önemli. Seviyeler önemli diyor mangaka, bazen kurguda bize saçma gelen şeyler yapsa da. Bir ara Luffy vs Fuji örneğini vermiştim. Fuji Luffy'ye çok sağlam bir saldırı yapmıştı hatırlarsan. Luffy o saldırıdan etkilenmeyeceği için yedirdi mangaka o saldırıyı. Orada Akainu olsa Luffy'ye vuramazdı, vursa oyun biterdi çünkü. Mangaka buna göre çizerdi.

Misal başka bir örnek. Teach cidden hantal. Kizaru gelse bunu delik deşik edip gider dememiz lazım normalde. Fakat böyle olmayacağını biraz mantıklı olan herkes bilir.

Yukarıdakileri yazdım çünkü kalbi teklemiş ve yere çökmüş Wb'nin kafayı Shanks veya bir başka yonkou saniyeler içerisinde kopartırdı tarzı düşünceler var. Bunun olmayacağını anlatmak istedim.

Her neyse, asıl demek istediğim zirve olan Wb'nin güçten düşmüş hali diğer yonkouların seviyesinde olabilirdi muhtemelen. Yani Mf'ye ilk vardığındaki henüz kılıç yememiş halinden bahsediyorum. Yanılıyor da olabilirim ama benim düşüncem bu yönde.
Bu nasıl yorumdur yahu gözümden kan geldi resmen. Mangakanın senaryonun içine etmesini normal karşılayın diyorsun bildiğin. Akainu tabi ki WBnin kafasıni eritmeliydi o sahnede. Malak gibi gögsunu dağlaması mangakanın sivamasıdır. WB arkadan Kizaruya bisentoyla vurduğunda Kizaru bisentoya basip 2 el lazer sikıyor baska da bir sey yapmiyor. Orda Kizarunun delik deşik etmesi lazim mahfetmesi lazım WByi, adamin attıgı lazer celiği eritiyor bir patlamayla ama dibindeki WBye 2 el atıp bırakıyor. Yani bunlar normal şeyler degil hikayenin mantigına aykırı sıvamadan öte hareketler ve ama söyle olsa karakter boyle yapmazdı gibi bir şeyle de açiklanamaz. WB o yaşlı haliyle Kaido ile vs atsa yine kalbi tutacaktı yine yere yıgilacaktı bu sadece yedıgı kilıçtan kaynaklanmiyor adam zaten yasli be hasta oyle büyük mücadeleyi kaldiramaz vücudu ve o esnada Kaido WBye elindeki sopayla vursa ya beynini dağitır yahut da WB dayanıkli çikarsa bir sonraki adaya kadar uçardı. Yani kimse kimseyi kandırmasın, senaryonun arkasina da saklanmayın mümkünse. :)

Bro Garp'ın neden onlardan aşağı kalır yanı olsun ki?
Garp'ı redteror e sor :)

Kalbine kılıç yememiş WB Squardo'dan 4 metre kılıç yedi. Sağlamken yani.. Hadi diğer herşey için handikaplarını öne sürelim (haklı olarak) ama handikapsız Wb'nin kılıç yemesini neyle acıklayacaksınız ?

Bu adam daha evvel uykusunda Ace'i tekliyordu. Yani bırakın bir düşmanı, tayfasındaki adamı uykusunda tekleyecek bir kenb. Hakiye sahip. Siz diyorsunuz ki Wb savaş alanında bulunmasına rağmen koskoca kılıcı sezemedi ama yine de en güçlüydü :)

Uykusunda adam tekleyen Wb, savaş alanında kılıç sezemeyen Wb.

Bazı şeyleri kabul etmek lazım. Bulunduğu durum itibariyle kevgir niteliği taşıyan bir adam en güçlü olamaz. Bunu Wb'nin Mf'de en güçlü olduğunu iddia eden arkadaşlar için söylüyorum tabi. Gençlik çağı belli zaten.

Bu nasıl yorumdur yahu gözümden kan geldi resmen. Mangakanın senaryonun içine etmesini normal karşılayın diyorsun bildiğin. Akainu tabi ki WBnin kafasıni eritmeliydi o sahnede. Malak gibi gögsunu dağlaması mangakanın sivamasıdır. WB arkadan Kizaruya bisentoyla vurduğunda Kizaru bisentoya basip 2 el lazer sikıyor baska da bir sey yapmiyor. Orda Kizarunun delik deşik etmesi lazim mahfetmesi lazım WByi, adamin attıgı lazer celiği eritiyor bir patlamayla ama dibindeki WBye 2 el atıp bırakıyor. Yani bunlar normal şeyler degil hikayenin mantigına aykırı sıvamadan öte hareketler ve ama söyle olsa karakter boyle yapmazdı gibi bir şeyle de açiklanamaz. WB o yaşlı haliyle Kaido ile vs atsa yine kalbi tutacaktı yine yere yıgilacaktı bu sadece yedıgı kilıçtan kaynaklanmiyor adam zaten yasli be hasta oyle büyük mücadeleyi kaldiramaz vücudu ve o esnada Kaido WBye elindeki sopayla vursa ya beynini dağitır yahut da WB dayanıkli çikarsa bir sonraki adaya kadar uçardı. Yani kimse kimseyi kandırmasın, senaryonun arkasina da saklanmayın mümkünse. :)
Hayır, olan durumu söylüyorum ben. Mangaka kişilere göre vs çiziyor. İster sıvama de, ister beceriksizlik. Sebebi fark etmez ama sonuç belli.

Az da senin göz kanasın da anla halimizi. :cool:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık