Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'Te Aklımıza Takılanlar

İşin kötüsü seri bitse bile birçoğu cevapsız kalacak. Biri çıkar Kuma bundan dolayı o hale düştü der. Dragon kafasına göre iş yapmış hiç kimseye anlatmadan galiba.

Soru ekleniyormuş: Kuma'nın ölümü seçmesinin altında ne var? Devrimciler Pacifista projesi ile ne hedefliyor?
Soruyu ekledim ama Kuma öldü derken? Ben kaçırdım orayı.

Lord Im ope ope no mi meyvesi ile ölümsüzleştirilmiş olabilir mi ?
Mangada geçen soruları ekleyeceğim.

Soruyu ekledim ama Kuma öldü derken? Ben kaçırdım orayı.
Beyin ölümünü diyorum.
Kuma'yı zorla Pacifista projesine dahil etseler kaçardı bence. Kendi isteği ile projeye dahil olup ölümü seçmiş. Dragon Ivankov'a bu işin altında yatan nedeni sana anlatacağım diyordu galiba. Kuma Devrimciler için bu yolu seçmiş gözüküyor.

Son düzenleme:
Beyin ölümünü diyorum.
Kuma'ya zorla Pacifista projesine dahil etseler kaçardı bence. Kendi isteği ile projeye dahil olup ölümü seçmiş. Dragon Ivankov'a bu işin altında yatan nedeni sana anlatacağım diyordu galiba. Kuma Devrimciler için bu yolu seçmiş gözüküyor.
Hee anladım şimdi, tamamdır.

@Çörekçioğlu Luffy sen bide Oda olurse ortaya cikacak sorulari gor :flaugh:
İşte o zaman sı.tık :)

Kuma’nın pacifista olmasındaki amaç bence net WG’nin teknolojisini çalıp Devrimciler’e söylemek. Hatta shichibukai olmasındaki amaçta tamamen bilgi çalmak olduğunu düşünüyorum.

-Crocodile konusunda benim teorim , o kayaların ölü kaptanın oğlu olması .Crocodile için başka yakıştırdığım bir gizem yok. Eğer öyleyse de Luffy ile savaşırken babasını hatırlamış olabilir.O yüzden de Luffy'nin ve Ace'in hayatını kurtarmıştır diyorum. Biraz saçma ama Crocodile <3 Saçma geldiyse kayalar hakkında yazdıklarımı okursanız her şey yerine oturabilir.
-Vegapunk da devrimciyse bir mantığı var. Aksi haliyle benim için de bir gizem.
-Baltigo yerle bir edildi diye haber vardı.Onun haricinde o adayla ilgili merak edilecek bir soru veya cevap yok bende.
-Kayalar konusunda ki teorim , Kayaların öldüğünü öğrendiğimiz kaptanları ve bu kaptana büyük bir sadakatleri var.Bence Roger da Kayalardan birisiydi ve kaptanları ile düello yaptılar. Roger kazanınca kaptanlarının yerine geçmek istemedi.Malum sebepler yüzünden.Tabi neden başka bir kaptan seçmediler diyince de yalnızca D olan birisini seçiyorlar bence diyorum. Bu Shanks'ın uyarısını da açıklıyor olabilir. Luffy de gelecekte gidip Teach i yenerek Roger gibi Korsan Kralı olabilecek.Roger kayaların başına geçeceği düşünüldüğü sırada Garp ile irtibat kurup denizleri sakinleştirmiş olabilir. Buda onu kahraman yapar.Çünkü korsan kralı diye tanınmaya başlanmış Roger'a karşı savaşmadan galibiyet elde etmiş oluyor.Roger ise zamanı kalmadığı için veya kendi idealleri doğrultusunda kabul etmiş olabilir veya anlaşma yapmış olabilir. Tayfasının dağılacağına ve hükümetin onlara karışmayacağına dair diye düşünüyorum.(3 soruyu cevapladım bu arada )
-İmu ise ya gerçek kral , yada son kralın bazı durumlarda onun yerine tahta geçmesine izin verdiği veya görevlendirdiği kişi. Görevi tarihi gizlemek yani tarih bekçisi gibi bir lakabı var. Ortada bir kral yok ama onun son emrine uyan bir Gorosei ve Tarih bekçisi var. Eğer kral ise zaten tamamen muamma bir karakter.Tarih bekçisiyse Luffy'nin annesi olma şansı var. Dragon'a ağzından kaçırmış olabilir öyleyse. Dragon için de daha sağlam bir hikaye örgüsü olurdu aslında.Çünkü Dragon'un kaldığı ikilemler o kadar artar ki , karısı içinde öyle. Elit karakterler olmayı da hak ederler böylece.
Benden bu kadar.

-Crocodile konusunda benim teorim , o kayaların ölü kaptanın oğlu olması .Crocodile için başka yakıştırdığım bir gizem yok. Eğer öyleyse de Luffy ile savaşırken babasını hatırlamış olabilir.O yüzden de Luffy'nin ve Ace'in hayatını kurtarmıştır diyorum. Biraz saçma ama Crocodile <3 Saçma geldiyse kayalar hakkında yazdıklarımı okursanız her şey yerine oturabilir.
-Vegapunk da devrimciyse bir mantığı var. Aksi haliyle benim için de bir gizem.
-Baltigo yerle bir edildi diye haber vardı.Onun haricinde o adayla ilgili merak edilecek bir soru veya cevap yok bende.
-Kayalar konusunda ki teorim , Kayaların öldüğünü öğrendiğimiz kaptanları ve bu kaptana büyük bir sadakatleri var.Bence Roger da Kayalardan birisiydi ve kaptanları ile düello yaptılar. Roger kazanınca kaptanlarının yerine geçmek istemedi.Malum sebepler yüzünden.Tabi neden başka bir kaptan seçmediler diyince de yalnızca D olan birisini seçiyorlar bence diyorum. Bu Shanks'ın uyarısını da açıklıyor olabilir. Luffy de gelecekte gidip Teach i yenerek Roger gibi Korsan Kralı olabilecek.Roger kayaların başına geçeceği düşünüldüğü sırada Garp ile irtibat kurup denizleri sakinleştirmiş olabilir. Buda onu kahraman yapar.Çünkü korsan kralı diye tanınmaya başlanmış Roger'a karşı savaşmadan galibiyet elde etmiş oluyor.Roger ise zamanı kalmadığı için veya kendi idealleri doğrultusunda kabul etmiş olabilir veya anlaşma yapmış olabilir. Tayfasının dağılacağına ve hükümetin onlara karışmayacağına dair diye düşünüyorum.(3 soruyu cevapladım bu arada )
-İmu ise ya gerçek kral , yada son kralın bazı durumlarda onun yerine tahta geçmesine izin verdiği veya görevlendirdiği kişi. Görevi tarihi gizlemek yani tarih bekçisi gibi bir lakabı var. Ortada bir kral yok ama onun son emrine uyan bir Gorosei ve Tarih bekçisi var. Eğer kral ise zaten tamamen muamma bir karakter.Tarih bekçisiyse Luffy'nin annesi olma şansı var. Dragon'a ağzından kaçırmış olabilir öyleyse. Dragon için de daha sağlam bir hikaye örgüsü olurdu aslında.Çünkü Dragon'un kaldığı ikilemler o kadar artar ki , karısı içinde öyle. Elit karakterler olmayı da hak ederler böylece.
Benden bu kadar.
Crocodile dediğin gibi olursa daha da heyecan verici olur benim için . Im konusunda tarih bekçisi düşüncesine ben de katılıyorum . Ancak Luffy'nin annesi olabilir mi bilemedim . Çünkü gözüne bakınca kadın değil erkek diye hissettim. Ama Dragon'la da bağlantısı olursa seri daha da karışır ama iyi olur bence. Ellerine sağlık.

Crocodile dediğin gibi olursa daha da heyecan verici olur benim için . Im konusunda tarih bekçisi düşüncesine ben de katılıyorum . Ancak Luffy'nin annesi olabilir mi bilemedim . Çünkü gözüne bakınca kadın değil erkek diye hissettim. Ama Dragon'la da bağlantısı olursa seri daha da karışır ama iyi olur bence. Ellerine sağlık.
Teşekkürler .Eğer böyle çıkarsa tahmin edebildiğim için gocunmam . Gayet güzel bir kurgu olduğunu düşünüyorum. Oda'nın süslemeleriyle de gayet uyumlu olduğunu düşünüyorum.Yazdıklarım konusunda en tereddüt ettiğim nokta İmu'ydu . Eklemesem de olurdu ancak ana temada son çıkan gizemlerin kilit rolü olduğunu düşünmem vardı. Bu sayede noktaları birleştirmiş olabiliyorduk.Ayrıca açıklanan bu 2 gizem ve tayfanın elinde olan 2 yol yazıtı benim için yeterli bir kanıt oldu.
Pika pika gerçekten ışık hızında mı ?
Acaba diye merak ediyorum açıkçası.
Gözüyle takip edebiliyordu Zoro , yanlış mı hatırlıyorum ?

gol d roger şeytan mevyesine sahip miydi ?

doflamingo bu kadar bilgiyi nereden biliyor ?

Teach nasıl oldu da 2 tane şeytan meyvesine sahip doldu ?

Marco teach hakkında bu kekonun vücudu anormal derken neyi belirtti ?

Sabo ve 4 komutan neyin peşinde ? ( asıl olan )

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık