Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] One Piece'deki Hiç Bitmeyecek Tutku: Gizem

Dünyadaki en kaliteli animasyon One Piece'tir. Ama bunun ''tek'' sebebi gizem değil. One Piece'te çok gülersin, çok ağlarsın, sinirlenirsin ve çoğu noktada tüylerin diken diken olur.
Her duyguyu yaşattığı için One Piece en iyisidir.
Her bölümün ardından yüzlerce eleştiri görüyorum; seri çok yavaş ilerliyormuş. Ben 2010'dan beri one piece takip ediyorum, değiştiğine şahit olmadım. Mesela 771. bölümde hiçbirşey olmadığını çok çok yavaş ilerlediğini söylüyorlar. Hiçte öyle değil. Komedi vardı hüzün vardı birçok yeni bilgi öğrendik Luffy'nin müthiş tavrı vardı. 771. bölümdeki zenginliği birçok animenin tamamında alamazsınız.

Dünyadaki en kaliteli animasyon One Piece'tir. Ama bunun ''tek'' sebebi gizem değil. One Piece'te çok gülersin, çok ağlarsın, sinirlenirsin ve çoğu noktada tüylerin diken diken olur.
Her duyguyu yaşattığı için One Piece en iyisidir.
Her bölümün ardından yüzlerce eleştiri görüyorum; seri çok yavaş ilerliyormuş. Ben 2010'dan beri one piece takip ediyorum, değiştiğine şahit olmadım. Mesela 771. bölümde hiçbirşey olmadığını çok çok yavaş ilerlediğini söylüyorlar. Hiçte öyle değil. Komedi vardı hüzün vardı birçok yeni bilgi öğrendik Luffy'nin müthiş tavrı vardı. 771. bölümdeki zenginliği birçok animenin tamamında alamazsınız.
One Piece'in iyi yaptığı birçok nokta var cidden.Karakterleri,kurgusu, draması, komedisi,evreni say say bitmez.Ben sadece bunlardan biri olan gizemi yazdım ki diğerleri de olsa yazı bitmezdi galiba :D

Yazı için eline sağlık @Kaizoku .Bende OP' in hikaye ve kurgusunu çok beğeniyorum. Gizem gerçekten de insanı seriye bağlıyor. Ancak serinin % 70 ine gelindi artık Oda'nın yavaş yavaş açıklamalar yapması lazım.Seri sonuna geliniyor artık çünkü. Tek korkum OP'nin Lost gibi bir sonunun olması. JJ Abrams okadar çok gizem katmıştıki diziye sonunda konuyu toparlamayadi. Umarım OP böle bişey olmaz...

Son düzenleme:
Gizemli olması tabiki de seriyi kalıcı yapıyor. Güzel de bir şey ama Oda b.kunu çıkardı artık. Sırf gizemli seri olacak diye seri çok uzadı bu sebepten boş beleş bölüm çok çıkarıyor.

Yazı için eline sağlık @Kaizoku .Bende OP' in hikaye ve kurgusunu çok beğeniyorum. Gizem gerçekten de insanı seriye bağlıyor. Ancak serinin % 70 ine gelindi artık Oda'nın yavaş yavaş açıklamalar yapması lazım.Seri sonuna geliniyor artık çünkü. Tek korkum OP'nin Lost gibi bir sonunun olmaması. JJ Abrams okadar çok gizem kalmıştıki diziye sonunda konuyu toparlamayadi. Umarım OP böle bişey olmaz...
Teşekkürler :)
Umarım öyle olmaz,serinin sonunda önemli noktaların cevabını alırız.Bana göre her şeyide en ince ayrıntısına kadar öğrenmemiz gerekmiyor.Ama şuan olduğu gibi kalırsa büyük sorun.

1.5 sene kadar önce yazmışım bu yazıyı.Üzerine bir bu kadar daha gizem eklendi, ben bile sıkılmaya başladım bu işten :D Artık bazı şeyleri açıklığa kavuştursana be adam!

Yukaridaki arkadasi alintalamayim gereksiz yere ama evet op animasyonu son derece yavas, bunu ilk bölümlere bakarak(kiyaslama acisindan sonradan nasil bozuldugunu anlamak icin) rahatca gozlemleyebilirsiniz. En kaliteli animasyon degil ama en kaliteli hikaye orgusune sahip mangadir.

Güzel yazı olmuş. Evren inşaatı konusunda Oda'nın çok iyi olduğu bariz. İnsanı merakta tutmasını iyi biliyor.

Fakat dövüşleri çizmemesinin ardında senin dediğin gibi bir sebep olduğunu düşünmüyorum. Bu adam net bir şekilde dövüşlere önem vermiyor, ikinci planda tutuyor. İstese şimdiye neler neler çizerdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık