Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

One Piece'deki Adalar

'Bölgeler - Adalar' forumunda BolD tarafından 4 Şub 2010 tarihinde açılan konu

 1. BolD Üye

  BolD (Üye)
  Mesaj Sayısı 92
  Üyelik Tarihi23 Oca 2010
  Amazon Lilly
  Amazon Lilly , Kuja Kabilesi'nin konakladığı adadır.Bu ada Yunan Mitolojisi'ndeki Amazonlar'ın kültürünü taşır.Luffy buraya Bartholomew Kuma tarafından yollanmıştır.Adanın tabiki en ilginç yanı sadece kadınlardan oluşmasıdır.
  [​IMG]
  Bulunduğu Yer
  Amazon Lilly , One Piece dünyasının durgun denizi Calm Belt'tedir.Ortasında büyük bir dağ vardır.Kocaman ve zehirli yılanlar bulunaktadır.Kuja kabilesi ortadaki büyük dağın tepesinde yaşarlar.Köyün dekoru Çin'deki köy dekorlarına benzemektedir.

  Kültürü
  Bütün çocuklar esrarengiz bir biçimde kız doğarlar.(Kız doğması değil ben nasıl doğduklarını merak ediyorum :D:D) Kadınlar savaşçıdır. Her kadının evcil hayvanı olarak omzunda dolaştırdığı yılanları vardır .Bunları bazıları silah olarak kullanır. (Bkz. Marguerita) Calm Beltte oldukları için ulaşımda zorluk çekmemek için Dr. Vegapunk'un teknolojisi olan altı kairoseki olan gemileri kullanırlar.Amazon Lilly'i yöneten kişiş Korsan İmparatoriçe'si Boa Hancock'tur.

  Yabani Yaşayanlar:
  -->Vücut Mantarı
  -->Büyük Boğa

  Batterilla
  Bu ada hakkında fazla bilgi yoktur.Batterilla Güney Mavi Denizinde bir adadır. Portgas D. Rogue Dünya Hükümeti'nden burada saklanmıştır.Ace'in doğum yeri burasıdır. Tropikal bir adadır , palmiye ağaçları ve muz ağaçları bulunmaktadır.

  Dawn Adası
  Dawn adası Batı Mavi Denizi'ndedir.Yakınında Fuschia köyü bulunmaktadır.Shanks ve Tayfası 10 yıl önce burada dinlenmiştir.

  Havai Fişek Adası
  Bu bölüm sadece animede 134. bölümde görülmüştür. Hasırşapka tayfası GrandLine yolunda buraya uğramıştır.
  [​IMG]
  Bulunduğu Yer
  Adanın basit bir şekli vardır.Ada merkezinin önünde ve arkasında dağlar bulunmaktadır.Merkezin doğusunda mezarlık bulunmaktadır ve Kodama'nın anne ve babasının mezarı orada bulunmaktadır.

  Kültürü
  Hasır Şapkalar adaya geldiklerinde , adada Havai Fişek Festivali için hazırlıklar yapılıyordu.Adada birçok han ve dükkan bulunmaktadır. Fakat adanın en nemli yeri dağdadır. Burada Kodama ve dedesi Odama yaşamaktadır.Kodama ve Odama havai fişek ateşleyicileridir.Bu aile 400 yıldır havai fişek ateşlerler.

  Keçi Adası
  Keçi adası , Luffy'nin ,Coby ve Alvida ile ilk karşılaştığı yerdir.Bu olan mangada gerçekleşmiştir. Animede böle bir yer yoktur.
  [​IMG]

  Nadir Hayvanlar Adası
  Nadir hayvanlar adasında bulunan çeşitli hayvanlar en az iki hayvanın karışımından oluşan hayvanlardır.Burada sadece sandığın içinde kalmış bir insan yaşar.20 yıl önce adaya hazine aramaya gelen bir korsan tayfası aramıştır , aramıştır fakat hiçbir şey bulamamışlardır.Adada sadece tepenin üstüne bakılmamıştır.Hazinenin orada olduğunu düşünen tayfadan biri , herkesten gizli tepeye çıkar ve sandıkları görür.Fakat yanına geldiklerinde sandıklar çoktan boşalmış olduğunu görür.Arkadaşları gitmeden onlara yetişmek için acele ederken sandıkla beraber düşer ve sandığın içinde sıkışır.Arkadaşlarına yetişemez.O adada tek başına kalır , bir süre sonra hayvanlarla arkadaş olur ve onları korumaya başlar.Luffy adaya geldiğinde i Luffy'i dostu olan hayvanlara zarar vereceğini düşünerek ona saldırır fakat sonra dost olurlar. Buggy'nin macerasındada büyük kuştan düştükten sonra onunlada dost olmuştur.

  Adadaki Saçma Hayvanlar
  Tavşan/Yılan Birleşimi
  Tilki/Tavuk Birleşimi
  Panda/Yarasa Birleşimi
  Domuz/Aslan Birleşimi
  Zebra/Devekuşu Birleşimi
  Su Aygırı/Goril Birleşimi
  Koca Gagalı Kuş/Koyun Birleşimi
  Kaplan/Fil Birleşimi
  Kaniş/Ördek Birleşimi
  Gergedan/Kanguru Birleşimi
  Zürafa/Köpek Birleşimi
  İnek/Kaplumbağa Birleşimi

  Karakuri Adası
  Karakuri adası Grandline'da biryerdedir.Bir kış adasıdır.
  [​IMG]
  Buraya Geleceğin Krallığı denmektedir.Karakuri adasında teknoloji bir hayli ilerlemiştir.Çoğu işi Cyborglar yapmaktadır.Teknoojinin bu kadar gelişmiş olmasının en büyük nedeni buranın müthiş dahi Dr. Vegapunk'un doğum yeri olmasını sayabiliriz.Sabaody Takım Adalarından Bartholomew Kuma tarafından gönderilen Hasır Şapka Tayfası'ndan Franky bu adaya düşmüştür.
  [​IMG]

  Kilauea Adası
  Kilauea "Ateşin Yeri"dir.Musshuru , Davul Krallığı için zehirli sporların büyük bir kısmını bu adadan almıştır.Bu ada normal seride bulunmamaktadır.Sadece 9. Film'de yer almıştır.

  Küçük Doğu Mavi (Kansorn Adası)

  Kansorn adası , Küçük Doğu Mavi olarak bilinen bir adadır.Doğu Mavi denizinden gelenler bu adaya kendi denizndeki en güzel yerlerin minyatürünü inşa etmişlerdir.
  [​IMG][​IMG]
  Küçük Baratie Restorantı, Kaya'nın Evi , Fuschia Köyü , Zoro'nun Dojo'su , Orenami Fan Clup adında Nami'nin Fanları , Bellemere'nin Portakal Ağaçları'ndan birazı bulunmaktadır. Burası büyük böcek Boss tarafından korunmaktadır.Çünkü buraya birçok korsan saldırmaktadır. Önceden Yoko'nun babası Denizciyken burayı tek başına korurmuş fakat korsalar orayı öldürdükten sonra onun üniformasını küçük kızı giyerek böceğiyle korumaya devam etmiştir.Ayrıca adanın yerlileri kaçmak için dağın içinden çok farklı yollar yapmışlardır.Onlar korkmadan Hasır Şapka ve Tayfası'nı köyüne davet etmiştir.

  Organ Adası
  Organ Adası , Turuncu Şehir bulunur.40 yıl önce 1482 de , bu ada boştu.Boodle ve değier insanlar diğer adalarda korsan saldırılarından kaçıp burada toplanmışlardır.Buggy köye saldırdığında Başkan Boodle köyü dışarı çıkartmıştır.Luffy'nin , Buggy'i yenip uçurduğu yerdir. Buggy Arc. burada geçmiştir. Nami ile ilk burada tanışılmıştır.

  Sabaody Takım Adası

  [​IMG]
  Sabaody Takım Adası , Red Line 'a yakındır.Her kara parçasında büyür bir ağaç vardır.Burası sadece orman değildir burası Grandline'ın bir adasıdır.Loge Pose burada etkilenmez. Burada gemi kaplatılıp Merman Adasına doğru yol alınır..Yeni Dünya'ya geçiş görevi gören adadır.Dünya Soylular'ı bu adada yaşarlar.Uçan Balık Sürücüleri'de burada yaşarlar.
  [​IMG]
  1-29: Kuralsız Bölgedir.
  30-39: Sabaody Parkın bulunduğu bölgedir.
  40-49: Turistlerin bölgesidir. Birçok dükkanlar bulunur.
  50-59: Nakliye Alanı
  60-69: Denizcilerin Bölgesi
  70-79: Otellerin Bulunduğu Bölge

  Arabasta
  Arabasta Grandline'daki Çöl Krallıktır.Buradaki olaylardan sonra Luffy'nin ödülü [​IMG]100,000,000 , Zoro'nun ödülü ise [​IMG]60,000,000 olmuştur.Antik silah Pluton'un yapımı buradaki kitabelerde yazılıdır.

  Genel Özellikleri
  Krallığın Adı: Arabasta
  Şuanki Kralı: Nefertari Cobra
  Ada Tipi: Summer Island
  Önemli İnsanları: Nefertari Vivi, Chaka, Pell, Igaram, Kohza
  Kitabe: Evet, gizli kitabeden ayrı çölde Luffy , Zorro ve Chopper yanlışlıkla kitabeler bulmuştur ama ilgilenmemişlerdir.
  Nüfus: 10 Milyon

  Mimarisi
  Arabasta'nın mimarisi Arap Mimarisi'ni andırır.

  Alubarna
  Arabasta'nın başkentidir.Beyaz ve sade yapıları vardır.Enies Lobby'nin mimarisine çok benzer fakat daha çok renklidir.Alubarna Irak'ın başkenti Bağdat'a göre dizayn edilmiştir.
  Yuba
  Evleri genellikle daireseldir.Crocodile tarafından yıkılmıştır.
  Rainbase ve Nanohana
  Rainbase ve Nanohana'nın mimarileri benzerdir.Rainbase 1800'lü yılların klasik evleri şeklinde dizayn edilmiştir.
  Kaktüs Adası
  İsminin kaktüs olmasının nedeni üstündeki dağların kaktüse benzemesindendir. Dikenler ise mezartaşıdır.
  [​IMG]
  Burası Grandline'a ulaşan biri için ilk adadır.

  Elbaf
  Elbaf devlerin adası olarak bilinir.Elbaf devlerin yaşadığı adadır ve tam olarak nerde olduğu bilinmemektedir.Büyük olasılıkla Yeni Dünya'da olduğu düşünülmektedir.

  Bilinen Devler
  -->Brogy
  -->Dorry
  -->Oimo
  -->Kāshī

  Kültürleri
  Brogy ve Dorry her zaman onurludurlar.Aralarında bir tartışma çıktığında onurları için teke tek bir ada seçip orada biri ölene kadar savaşırlarmış.Dövüş bitmeden kimse adadan ayrılmazmış.
  Kendi Çevirimdir.Özür dilerim çoğu adalar daha gösterilmediği için resimler az oldu.

  Hak sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
  Çeviren : BolD
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
 2. TheCrux Üye

  TheCrux (Üye)
  Mesaj Sayısı 157
  Üyelik Tarihi25 Ağu 2009
  paylaşım güzel eline saglık teşekkür eden olmamış mı :O
   
 3. Venomemre1907 (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,341
  Üyelik Tarihi30 Nis 2009
  Bruce'de ekle buraya hatalı paylaşım :D teşekkürler :alkis:
   
 4. Alucard Üye

  Alucard (Üye)
  Mesaj Sayısı 273
  Üyelik Tarihi28 Oca 2010
  Süggee paylaşım :D
   
 5. Veritas Üye

  Veritas (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,884
  Üyelik Tarihi14 Kas 2009
  eline çevirine sağlık :good:
  sanki daha fazlaydı adalar yea little garden falan nerde çevirdiğin yerdemi yoktu?
   
 6. BolD Üye

  BolD (Üye)
  Mesaj Sayısı 92
  Üyelik Tarihi23 Oca 2010
  Beğendiğinize Sevindim arkadaşlar ;)
   
 7. fordark Üye

  fordark (Üye)
  Mesaj Sayısı 11
  Üyelik Tarihi13 Ara 2009
  güzel paylaşım tşekkürler.
   
 8. ByBomber Üye

  ByBomber (Üye)
  Mesaj Sayısı 29
  Üyelik Tarihi7 Mar 2010
  eline sağlık bu güzel bilgiler için saol..
   
 9. Baya zorlu bi' çeviriye benziyor , eline sağlık..:respect:
   
 10. metades Monkey D. Luffy

  metades (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 557
  Üyelik Tarihi22 Şub 2010
  güzel paylasım hemen okudum :D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık