Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece vs. Naruto

Hangi Taraf Kazanır ?

• One Piece Ekibi

Kullanılan: 73 40.3%
  • Naruto Ekibi

Kullanılan: 103 56.9%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 5 2.8%

• Kullanılan toplam oy
    181
Bleach evreninde 15 milyon dereceyle Yamamoto yenilmez gibi birşey. Ama Bleach evreninin eksi yanı misal bir meteor kesmek çok üst düzey bir olay. Kenpachi parçalayınca millet şaşırıyor vs.
Belli dinamik farklılıkları var ama Yamamoto yeteneği gereği tek başına bütün Op evrenini alır.

Yine aynı şekilde Yhwach geleceği görme ve geleceği değiştirme yeteneğine sahip keza ölümsüz bir de karşısındakinin gücünü kendine alabiliyor.
One piece'te en fazla Katakuri birkaç saniye geleceği görüyor belki Kaido ölümsüz olabilir.

Bleach evreninde 15 milyon dereceyle Yamamoto yenilmez gibi birşey. Ama Bleach evreninin eksi yanı misal bir meteor kesmek çok üst düzey bir olay. Kenpachi parçalayınca millet şaşırıyor vs.
Belli dinamik farklılıkları var ama Yamamoto yeteneği gereği tek başına bütün Op evrenini alır.

Yine aynı şekilde Yhwach geleceği görme ve geleceği değiştirme yeteneğine sahip keza ölümsüz bir de karşısındakinin gücünü kendine alabiliyor.
One piece'te en fazla Katakuri birkaç saniye geleceği görüyor belki Kaido ölümsüz olabilir.
Ateşi kesen Kin'emonumuz var orada. Bankai hâlini kesebilir mi emin değilim elbette. Yhwach'a gelirsek adam geleceği görüyor da hatırladığım kadarıyla ancak bankai kırıyordu yemişim öyle geleceği görmeyi :artiz: Bak yine sinirlendim Bleach'in sonunu hatırlayınca.

Haklısın aslında tek taraflı bir anket olur. O yüzden Op vs. Bleach açmıyım. En azından Op Şu anki güç seviyesinde iken gereksiz olur gibi.

Ateşi kesen Kin'emonumuz var orada. Bankai hâlini kesebilir mi emin değilim elbette. Yhwach'a gelirsek adam geleceği görüyor da hatırladığım kadarıyla ancak bankai kırıyordu yemişim öyle geleceği görmeyi :artiz: Bak yine sinirlendim Bleach'in sonunu hatırlayınca.
Sadece geleceği görmüyor geleceğide değiştirebiliyor. Kılıcın kırıldığı bir geleceği yaratabilir. Tanrıvari güçlere sahip. Kadere hükmetme gücü.
Ichibei'nin öldüğü bir geleceğe gidip tekliyor misal.

Aizen gelecek algısıyla oynayıp,Ishida'da gücünü birkaç saniyeliğine durdurmasaydı yenilmesi imkansızdı bence.

Yine Ichibei'nin gücü de çok güçlü. Fırçasıyla deydiği şeyin gücünü iptal edebiliyor ve ona ne isim verirse o şey kadar güçlü oluyor.
Misal fırçasının değdiği şeyi karınca kadar güçsüz yapabilir.

Kyouraku misal eğer bir saldırı alırsa bankaisi sayesinde tiyatro sahnesi sergileyebiliyor. Böylece aldığı hasarı rakibine veriyor daha sonra bunu tiyatro sergilermiş gibi kocasına kızan kadın hastalık geçirdi diyip rakip hastalanıyor daha sonra kadın kocasının boğazını kesti dedikten sonra rakibin boğazı kesiliyor. Bundan kaçma şansın nerdeyse yok gibi birşey.
Tek ihtimal var hiç hasar almadan teklemen lazım.

Sadece geleceği görmüyor geleceğide değiştirebiliyor. Kılıcın kırıldığı bir geleceği yaratabilir. Tanrıvari güçlere sahip. Kadere hükmetme gücü.
Ichibei'nin öldüğü bir geleceğe gidip tekliyor misal.

Aizen gelecek algısıyla oynayıp,Ishida'da gücünü birkaç saniyeliğine durdurmasaydı yenilmesi imkansızdı bence.
Bleach'e göndermeydi o yazdığım. Yhwach bir Tanrıydı. Tanrının yenilmesi kadar saçma bir şey olamaz. İçine edilmiş bir manga.
Belki Naruto ve Bleach alemi karşılaştırılabilir.

@Densetsu no Samurai

1-Kaido vs Hashirama

Kaido uzun süre tutabilir diyorum.Buda heykeli bir sürü yumruk atıyor aynı anda ama Kaido'nun dayanıklılığını ve o yumrukların bir kısmını karşılayabilirse kazanma ihtimali var.Şimdilik berabere diyeyim.

2-WB vs Madara

Açıkçası ilk mesajı yazarken Madara'nın şu siyah toplarını unutmuştum.Eski bölümlere bakarken gördüm şimdi.O siyah toplara dokunduğun anda vücudunu siliyodu sanırım.O yeteneğini kabul edicez mi ? Edersek WB'nin Madara'ya dokunma ihtimali yok gibi.Hatta Madara sırf o yetenekten 1 vs allda yapabilir.Etmezsek bunlara da aşağı yukarı denk gibi.Madara'da jutsu bolluğu var yanına kolay kolay yaklaştırmaz.Shinra tensei ile WB'nin depremini karşılar.Meteor işi de sıkıntı.Ama meteoru kendi de edo tensei olduğu için atabiliyordu.O seviye de meteor atamaz ama daha ufak çaplı meteorlarla sıkıntı yaratabilir.Dediğim gibi eğer o siyah toplar yoksa yüksek zorluk Madara derdim buna.

3-Garp vs Gai

Bu vsde Gai'nin tabii ki 8. kapı açmış halini baz alıyorum.Madara dayanabilmişti o saldırılara.Op evrenini fiziksel kuvvette dolayısıyla da dayanıklılıkta da daha üstün gördüğümden Garp alır.

4-Shanks vs Naruto

Açıkçası kral hakinin yeteneklerine bakıyor biraz.Kral haki doğayı kontrol etme tarzında uzak menzilli saldırı avantajı varsa Shanks'a ihtimal veriyorum.Naruto evrenindekilerin zaten kazanma şansı varsa o da uzak menzilli saldırılardan dolayıdır.Yakın dövüşte büyük bir kuvvet farkı var.Bu vsde de bijuu damalar,frsler falanda iş görebilir.Neyse buna da berabere diyorum.

5-BM vs Bee

Opta son 30 chapterı falan okumadım.BM'nin yeteneklerine fazla hakim değilim ama gördüğüm kadarıyla şimşek tarzı saldırıları var.Bee'nin de biju dama,raiton falan uzak menzilli saldırıları var.Bunlara da aşağı yukarı denk diyorum.

Şimdi bu yazdıklarım Naruto'da en çok sıkıntı çıkaracak olanlardı.Ve aşağı yukarı 2 tarafta birbirlerini karşılayabilir.

6-Kizaru vs Minato

Minato'da uzak menzilli saldırılar yok gördüğümüz kadarıyla.Anca mühürle iş yapması lazım ki kazanabilsin.Ama Kizaru'ya bunu yapacağını sanmam.Fiziksek kuvvet farkından dolayı Kizaru diyorum.İlla ki vurur.Minato'nun bir taraflarını kırıp eline verir gibi geliyor.

7-Aokiji vs Tobirama

Tobirama reyizin de su teknikleri Aokiji gibi bir adam karşısında işe yaramaz.Hız konusuna gelince de Tobirama ışınlanır Aokiji vuramaz diye bir şey yok.2 seride de yok böyle bir şey.Tobirama abisinden fersah fersah hızlı olmasına rağmen höyt dedi mi susuyordu.Aokiji diyorum bu vsye de.

8-Rayleigh vs Jiraiya

Ray'in zirve hali yonko eder.Ray'in uzaktan sağlam kılıç saldırıları yapacağını varsayaraktan Jiraiya'nın rasenganını,kuchiyoselerini falan karşılar.Jiraiya'nin sage modu falan kurtaramaz bence.Ray alır.

9-Shiki vs Oroçu

Shiki'nin yeteneklerine falan çok hakim değilim ama genç hali amiral vardır en az.Shiki'ye daha yakınım ama buna kararsızım diyeyim.Orochimaru değişik bi adam.Ne yapabileceği kestirilemiyor.

10-Katakuri vs Kakuzu

Valla Katakuri tek tek alır canlarını bence.Son 30 civarı chapterı okumadığımdan Katakuri'ye de pek hakim değilim ama mochiymiş sanırım.Element jutsularını karşılar bir şekilde.Kakuzu zaten yakın dövüşe de giriyor ara sıra.Katakuri için bulunmaz fırsat.Katakuri alır.

11-Dof vs Tsunade

Tsunade'nin gördüğümüz yetenekleri saf güç+iyileşme.Önceki mesajda da yazdım zaten.Tsunade en fazla 2y önceki Lucci kadar fiziksel kuvveti vardır.Dof'un ondan daha üstün saf güç+b.hakiyi varsayarsak Tsunade kendini iyileştiremeyene kadar saf kuvvetle bile döver bence.:D

Uyanışa falan gerek yok.

12-Akainu vs Kisame

Akainu zaten magma atıyor.Kisame'nin tüm su bazlı saldırılarını karşılar.İlla ki yakın dövüşe girilir.O zamanda Akainu deler geçer.Sonra diğerlerine yardıma gider.

13-Croco vs Gaara

Gaara alır gibi.Fiziksel olarak aşağı yukarı aynı desek.Gaara'nın kumu otomatik olarak Gaara'yı koruyor zaten.Croco o savunmayı geçemeyebilir.Gaara'yı daha avantajlı görüyorum.

14-Fuji vs Hiruzen

Fuji meteor atabiliyor aynı zamanda kılıçla uzak menzilli saldırı yapabiliyodur diye düşünüyorum.Hiruzen jutsu bolluğuyla zorlayabilir ama ciddi hasarlar vereceğini sanmıyorum.Hiruzen uzun süre tutar ama sonunda Fuji alır.

15-Marco vs Konan

Konan'ın zaten pek bir şeyi yok.Tobi'nin ışınlanmasını çözüp 10 dk kağıt patlattı da yorulmuştu.Marco'nun iyileşmesini göz önüne alırsak ciddi hasar veremezler.Marco kolay bir şekilde alır.

16-Jinbe vs Pain

Yahiko'nun tendosu sıkıntı.Shinra tensei gibi tekniği Jinbe'nin su saldırıları karşılayamayabilir.Fiziksel olarak Jinbe avantajlıda Pain yaklaştırmaz muhtemelen yanına.Pain diyorum.

17-Enel vs Raikage

Raikage derim.

18-Mihawk vs İtachi

İtachi'yi ne kadar sevsemde çakrası az olan biriydi.Uzun dövüşlere çok gelemiyor.Susanoosu açıkken yata aynası gibi bir kalkanla Mihawk'ın en iyi kılıç saldırılarını bile karşılayabilir ama pili bitince malesef Mihawk alır.

Çok fazla isim yazdığından kimi kimle eşleştirsem diye düşünmedim.Genel olarak opu üstün görüyorum.Ama Madara'nın şu siyah toplar sıkıntı.Eğer onları da kabul ediyorsak Madara dokunulmaz gibi bir şey direk 1 vs allda olabilir.

Uzun zamandır Naruto ile ilgili bir şey yazmadığımdan bir heves geldi.:D

@Vicious

İzanami herkese yapılmıyor.İzanagi +1 can demek.Önemli gibi gözüksede çok faydası olucağını sanmam.Amaterasuyu uzak menzilli saldırılarla da karşılayabilirler.

Madara, Hashirama, Tobirama, Naruto, Sasuke aynı takım da :D Naruto ekibi çok çok ağır basıyor, kaldı ki 6 yolun sennini ve anası da yok :D

Şimdi Naruto tarafı gücü kısılmamış olsa bana 3 isim yeterdi. Hashi, Madara ve Tobirama. Hashi zaten sennin mod ve mokuton bunshin ile sayı eşitsizliğini değiştirir. Madara da aynı şekilde. Büyük savaşta gördüğüm Tobirama çözümleme yeteneği Minato'dan bile önde. İlk o fark ediyordu. Tabi diğerleri de işin içinde olur ama Naruto tarafı çok tehlikeli. Mühürler, özel jutsular. Op de güç var fiziksel ama takım oyunu yok. Işınlanma var yahu, özel yaratık çağırıp algı değiştirirsin. Op tarafı sumo güreşçisi gibi Ama gözleri bağlı kafesin içinde duruyor.

Biri uzay zamanı büküyor hızıyla kuvvetiyle, diğeri eliyle gülle atıyor.:(
Uzay zamanı büküyor derken ?

Gai 8. kapıda taijutsu canavarı oluyorda Madara dayanıyor değil mi sonuçta ? Optakileri fiziksel olarak daha güçlü olduğunu düşünürsek üstüne b.haki eklersek optakilerde dayanır.Olmadı Luffy vs Dof gibi dayak yiye yiye pilinin bitmesini bekler sonra öldürür.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık