Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Türkçe ve İngilizce Manga karşılaştırması (Detaylı)

Ygoktas78

ufak bir keraat cetveli hesabıyla 652/8=81-82 cilt eder tanesi 12 tl den 82*12=984 ytl :(

Yanlız boyut ve kağıt kalitesi çok önemli keşke az daha büyük ve noraml kağıt kullansalarmış gazete kağıdı nedir ya üflesen yırtılır :D

Pazartesi günü sipariş ettim 2 cildi de, dün akşam elime geçti, anında bitirdim.Star gazetesinin verdiği 100 temel eser kitapları gazete kağıdıydı ve yırtılmaya çok meyilliydi, bu da gazete kağıdı gibi ama gayet sağlam.Çevirisi genelde iyi, mesela Helmeppo için Zoro ve Luffy 'Aptal oğul' ibaresi kullanıyor onun yerine 'Aptal oğlan' ya da 'Aptal Velet' daha iyi olurdu.Burada biraz garip kaçıyor ama konuşmada geçerken resmen tiksindim.Nami için de 'Korsan Uzmanı Hırsız' demişler onun yerine 'Uzman Korsan Hırsızı' daha iyi giderdi bence.Göze batan pek bir şey yok bunun dışında.Basımdan önce şöyle bir baksalarmış takipçilere iyi olurmuş.

R. Zoro

Her migros'ta yok değil mi?
Bir de burada d&r falan yok küçük şehir, ondan bi kırtasiye'ye gitsem onlar sipariş verebilir mi sizce?

Orijinaline sadık kalmaya çalışılmış ancak çok düşük cümleler de yok değil benim dikkatimi baya çekmişti okurken. Boyutu da DN'ye oranla küçük zaten yan yana koyunca belli oluyor oradan tuhaf gelmişti. Zaten ben mangayı en başta A4 kağıdı kadar falan sanıyordum. Ama yine de takdir edilecek çalışma dediğin gibi verilen paraya değer. Mangayı elinde tutmanın verdiği his ve ayrıca yayma işini kolaylaştırıyor. DN'nin ilk 7 cildini aldım. Sınıftan 5-6 kişiye okuttum. Sadece lafla zor oluyor materyal destekliyor en azından :D Yalnız OP'yi okula götürmeye kıyamam orası ayrı :)

Edit: Alacaklar varsa kargoyla daha ucuza gelir muhtemelen 3. cildi çıktı çıkacak. 4. cilt de yakında. Bekleyip beraber alırsanız daha da ucuza gelir. Ben DN'nin ilk 4 cildini 6.5tan almıştım tanesini internetten (Tabi banka kekledi havale niyetine 20 kağıt daha aldı normalinden pahalıya geldi)

3.cü cildi çıktı çıkacak değil :D.Çıktı şu an piyasada gerekli şeylerde ve idefixte şu an mevcut alabilirsiniz.Yada biraz beklerseniz bu hafta d&r'a düşer sanırım gidip d&r'lardan alabilirsiniz sitesine düştükden 3-5 gün içersinde mağzalarada geliyor.Gelmezsede konuşup isteyebilirsiniz getirtiyorlar.

Yonkou-Sh4nks

Aga bende aldım D&R dan ilk çıktığı zamanlarda almıştım 1. cilt . Gerekli şeyler yayını altında . 8 bölüm vermişler harika gerçekten.

aynen bende 1. cildi aldım D&R den. kalan ciltlerin ne zaman geleceğiyle alakalı bir bilgisi olan var mı

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık