Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece "magazine"

Bu 2 yıllık aradan sonraki kalite düşüşünü Naito adlı ılımlı abimize borçluyuz sanırım. Adam ne çizse "ooo süper süper basalım bunu "demiş.

Siz op editörü olsanız nerelere müdahale ederdiniz diye bir konu açılabilir aslında güzel olabilir.
O onların sorunu, ben kimseden soğumadım.

Orası bariz zaten, gemide verdiği ayar bile yeter. Hangi karakter yakalandıktan sonra öyle ayar vermiş. Gizli hazine falan daha işi bitmedi. Ben hep savaş tanrısı filmiyle özdeşleştirdim. Peşinde hep denizciler ve en sonunda düşen Dof ama bakalım düştü mü, yoksa yüksek yerden bir telefon mu gelecek.:D
Ayarları buradan köye yol olur zaten. :) Evet hatırladım gorosei ile çay içecekler diyordun onu unutma.

Bunlar 2. ciltten gözümden kaçan şeyler. Birinci ve üçüncü ciltte gözümden kaçan bir şey görmedim sanırım ama olur da bir gün birinizin gözüne gelirse ve çevirmek istemez ya da çevirecek ekipmana sahip olmazsanız bana iletebilirsiniz. Çeviriler için OroJackson'dan Den_Den_Mushi'ye teşekkürler.

Enies Lobby Ark'ının önemli noktaları!

Sonu gelmekte olan zaman sınırı gerilimi doruğuna çıkartıyor!

Dövüşlerin neticesine ilave olarak, dövüşlerini kaybetme lükslerinin olmamasının sebebi "zaman sınırı"nın olması. Eğer bu sınırı bir anlığına dahi aşsalardı, Robin Adalet Kapılarının ardına götürülecek ve kaçmaları imkansız hale gelecekti. Buster Call gelene ve Denizciler saldırana dek, Luffy, Robin için zaman kazanmak zorundaydı. Güçlü bir düşman olan CP9'a karşı yapılan ölüm kalım savaşlarında, durum ve zaman, dövüşlerde gerilim ve ilerleme sağladı.

Adaleti temsil etmesi gereken Dünya Hükümeti, tehdit haline geldi!

Doğrudan Dünya Hükümeti'nin altında olan gizli istihbarat teşkilatının varlığı ilk defa ortaya çıktı. Dünya Hükümeti'nin en gizli teşkilatlarından biri olarak insanüstü dövüş sanatları ve öldürme yetkisine sahipler. Mutlak Adalet ideolojisine sahip olan Dünya Hükümeti, bu teşkilatı gizli bir şekilde yarattı ve dünya çapında gizli operasyonlar yürüttü. Okuyucuların Dünya Hükümeti'nin içine gizlenmiş olan dipsiz karanlıktan haberi vardır.

Dressrosa'nın karanlığı açığa çıkıyor, Devrimciler ortaya çıkıyor!

Geçmişi gösteren bir sahnede öldüğü zannedilen Sabo artık bir Devrimci ve bir kez daha Luffy ile yüz yüze geldi, bu Dressrosa ark'ının en vurucu yeriydi. Karakter sayfasındaki yetişkin Sabo ve Ace'nin çizimlerinde, Luffy ile yeniden bir araya geldiği sahneye dair notlar var, Eiichiro Oda'nın yoğun duygularını görebiliyoruz.

Sabo ile birlikte sahne alan Koala, Balıkadam Adası Arkından anıları canlandırıyor. Güneş Korsanları'nın öğretileri ve kölelik geçmişini anımsatıyor.

Bazı karakterler çok bulanık olduğu için çeviren kişi okuyamamış fakat çıkarabildikleri bu kadar.

Adalet. One Piece dünyasında, bu kelime Denizcilerin adına kullanılıyor. Denizciler, 170 üye ülkeye sahip olan Dünya'nın en büyük organizasyonu, Dünya Hükümeti'nin altında bulunuyor. Resmi bir askeri teşkilat olarak Dünya barışı için adalet kanun kaçaklarını yakalıyor. Sivil halka göre onlar adaletin kahramanları. Diğer yandan, gerçekte olan şey ise arkeolojistleri bastırmak ve sırları gizlemek. "Kötü" korsanları yok etmek için, adaleti yerine getirmek için ne gerekiyorsa yapacak olan kişiler var.

Peki Denizcilerin adaleti ne? Gelin bu durumu bir değerlendirelim.

İlk olarak filo amirali mevkisi için ölümüne bir düello yapmış ve adaletlerine sımsıkı bağlı olan Aokiji ve Akainu'ya odaklanalım. Akainu, kötülüğün köklerinin tamamen temizlenmesi gerektiğini düşünen bir muhafazakar. Mutlak Adalet'e inanmasının yanı sıra, korsanların özünde kötü olduklarına inanıyor. Şartları göz önünde bulundurmadan, korsanları yok etmek için kaç kişinin feda edilmesi gerektiğini umursamıyor.

Diğer yandan, Tembel Adalete inan Aokiji, Dünya Hükümetinin düşmanı olacak olmasına rağmen genç Nico Robin'in kaçmasına izin verdi. Onun mutlak kötü olmadığını ve bu yüzden yok edilmesine gerek olmadığını düşündü, bu onun adaletini ortaya koyuyor. Gereksiz savaşlardan kaçınan, önceliklerini sivil halkın yaşamını öncelikleri haline getiren korsanlara saygı dahi duyuyor. Eski öğretmeni Garp ve astı Smoker ile aynı değerlere sahip olduğu söylenebilir.

Netice olarak, Aokiji'nin adaleti, "ahlaki adalet" ise Akainu'nun adaleti "Ahlak dışı adalet" olur.

Diğer admiral Kizaru ise orta yolu seçiyor. Bugün dahi muğlak tavrı kaldığı yerden devam ediyor.

Eline sağlık @amaneden
Akainu'dan hiç hoşlanmasam da adalet anlayışı çok da mantıksız gelmiyor. Sonuçta amacı ve niyeti ne olursa olsun Gol D. Roger dolaylı yoldan bir sürü sivilin ölümüne yol açtı. Onun adaletine göre Roger henüz bir çaylakken öldürülmeliydi. Ama adaletindeki sorun, dünya hükümeti de bir sürü sivil insanın ölümüne yol açıyor. O bunu mutlak adalet için yapılan fedakarlık olarak görüyor. Bu sebeple onu sevmiyorum keşke ölse:(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık