Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] One Piece Bounty Rush

One Piece Bounty Rush nedir?

One piece Bounty Rush iki yüze yakın One Piece karakteri ile oynayabileceğiniz mobile 3D online yani gerçek zamanlı 4 vs 4 hazine alma ve o hazineyi savunma mekaniğini temel alan bir oyundur.
Oyun genellikle 4 vs 4 hazine alma ve savunmaya dayalı olsada yan içerikler ve haftada bir gelen farklı oyun modları ile oynanış çeşitlenmektedir.

Karakterler

Oyunda iki yüz oynanabilir karakter var olsada oyun pay to win yapısına dayalı olduğu için her pay to win oyunda olduğu gibi meta yapısında sahiptir.Yani oyunda şuan rahat olarak oynanabilecek karakter sayısı 2 elin parmağını geçmemektedir.

Extreme, Bounty Fest ve 3 Yıldız Karakterler

Karakter türlerini tanıtmadan önce oyundaki karakter alma daha doğrusu çıkarma mekaniği tanıtmak istiyorum.

Oyunda karakterler isteğe göre değil şansa göre çıkmaktadır.Yani oyunda scout adlı hazine açma kısmı vardır.Scout kısmında belirli elmas miktarı karşılığında hazine açılır ve şansa ve karakterin çıkma yüzdesine göre karakter elde edilir.

Extreme Karakterler

Extreme yani özel karakterler oyunun en güçlü karakterleridir. Bu karakterler özel olarak oyunun yıl kutlamalarında özel tanıtımları ile gelirler. Bu karakterler yıl kutlamaları dışında özel karakterin doğum gününde gelmektedir veya oyunun özel kutlama etkinliklerinde gelmektedir. Birden fazla özel hali olan karakter ise farklı etkinlik durumlarında gelmektedir.

Yukarıda resmini eklediğim Roger scoutının yani hazinesi oyunun 60 milyon indirme kutlamasında gelmiştir.

Bounty Festival Karakterler

Bounty Festival karakterler her ay yeni karakter olarak gelen ortalama güçte olan karakterlerdir. Genellikle her Bounty Festival scoutunda 2 karakter olmaktadır ancak bu sayı özel durumlarda değişmektedir.

3 Yıldız Karakterler

Bu karakterler oyunda en az oynanan karakterlerdir ve en güçsüzleridir ancak bu karakterler bazı etkinliklerde ve oyunun takım gücü kısmında çok işe yaramaktadır.

Takım Yapısı (Party)

Takımımız ile savaşlara katıldığımız için oyunun en önemli kısım takım kısmıdır.

Bu kısımda 2 ana savaş kısmında oynadığımız karakter ve o karakterleri güçlendiren destekler yani Support karakterler vardır.

Support karakterler ana karakterlerden sonra en önemli karakterlerdir.Support yani destek karakterler 2 ana karakteri güçlendirir ve support karakterler taglarına yani özel güçlendirmelerine göre 2 ana karakterlere ek özellikler katarlar.

Oynanış

Oynanış dediğim gibi hazine alma ve hazineyi savunmaya dayanmaktadır. Oyuncuların bu yapıdan sıkılmaması için ek etkinliklerle oynanış seçeneği çeşitlendirilmektedir.

Hazine alma ve savunma sistemi farklı haritalar sayesinde tek düzelikten çıkar ve ek taktikler üretmeye ve haritaya göre karakter seçimine zorlar.

Karakterlerin Oynanışı

Karakterler runner, attacker ve defender olmak üzere 3 ayrı türe ayrılmaktadır. Her türün farklı oyun yapısı vardır.

Runnerlar hazine almaya odaklanır ve hazineyi korumaya pek uğraşmazlar.

Defenderlar hazineyi korumaya odaklanırlar ve oyunun öldürmesi en zor karakterleridir.

Attackerlar ise runnerlar hazine alırken runnerları korumak ile görevlidirler veya runnerın hazineyi alması için pozisyon oluşturmaya çalışırlar.

Bazı karakterler bazı nedenler ile oyunda tür değiştirme yeteneğine sahiptir.

Her karakterin en az 2 yeteneği bulunmaktadır. Bu sayı özel karakterlerde 1 tane tek kullanımlık olmak üzere 3 yeteneğe kadar çıkmaktadır.

Renk Özelliği

Oyunda her karakterin farklı farklın sahip olduğu kırmızı, mavi, ve yeşil olmak üzere 3 renk vardır. Bu yetenekler metayı belirleyen en önemli konulardandır. En önemli nedenlerden birisi olmasının nedeni renklerin kendi arasında bir güç sistemi vardır.

Bu güç sistemi şöyledir: Kırmızı>Yeşil, Yeşil>Mavi, Mavi>Kırmızı

Bu güç sistemi yapılan saldırıların hasarını ve alınan saldırıların hasarını etkiler. Ek olarak bazı karakterler savaş içinde renk değiştirme özelliğine sahiptir.

Harita Yapısı

Haritalarda her zaman 5 hazine bulunmaktadır (bazı özel oyun modlarında bu sayı artmaktadır).

Yani 3 dakikanın sonunda 2'den fazla hazineye sahip takım kazanan takım olarak sayılmaktadır.

Ek olarak bazı haritalarda farklı etkinliklerde olmaktadır. Örnek olarak bazı haritalarda bazı duvarlar yıkılarak oyun alanı daraltılıp oyunun heyecanı arttırılmaktadır.

Oyun hakkındaki Kendi Yorumum
Ek not olarak ben oyun çok geniş olduğu için oyunun basit ve anlatılması kolay kısımlarını tanıttım.
Oyun hakkındaki yorumum ise oyun ne kadar güzel olsa da "pay to win" sistemi oyundan alınan zevki çok düşürüyor ve oyunda çok bug olması zevki daha da düşürüyor. Ek olarak serverlar nedeniyle Türkiye sunucusunda kendini belli edecek miktarda lag var. Bunlar çıkarıldığında oyun çok güzel ancak bu hali ile ortalama seviye bir mobil oyun diyebiliriz.

One Piece Bounty Rush Korsanfan Grubu (Alliance)
Korsanfan'da bazı One Piece Bounty Rush oyuncuları görmeye başladım bu nedenle KF Grubu adlı bir Alliance(grup/tayfa) kurmaya karar verdim. One Piece Bounty Rush oyuncularını bekliyorum.:gamyon:
Alliance ismi=KF Grubu
Alliance ID=88274233
Hesabımın ismi=Neo prfct

Son düzenleme:
ah be bu konuyu bende açacaktım ama bir türlü fırsat olmadı nasip sanaymış ilk çıktığından bu yana oynuyorum,mobilde oynayacak oyun arayanlara, zaman öldürmek isteyen korsanfan üyesi arkadaşlara öneririm.

Son düzenleme:
Ben yaklaşık 86 gündür oynuyorum şu anda S- seviyeyim. Oyundaki ismim

❤Yamato❤ para basmadığım halde bu kadar gelişebildim. Henüz elimde Hibrid Kaido, Big Mom, Roger, Onigashima Zoro&Sanji, Gear 5 Luffy, Shanks yoktur. İki Yamato var ikisi de beş yıldız (⭐⭐⭐⭐⭐) onlarla ilerliyorum.

Haftaya Ace & Yamato ikili oynanışı geliyor.

Ne yazıkki gücü dışında tasarımı çok kötü.Ace’in 1.yeteneğini Sanji’nin 1.yeteneğinin animasyonlarının üstüne yapmışlar gibi gözüküyor.Yamato’nun yeteneklerinde ise birisini Onigashima Kaido diğerini ise Hibrit Yamato’dan çalmışlar.5.Yıla uygun bir extreme karakter değil bence.
Ek olarak Bandai’nin Yamato sevdası var galiba oyun 5 yıllık 3.extreme Yamato geliyor.
Çalmışlar kısmında yanlış anlaşılma olabilir.Çalmışlarla demek istediğim zaten yaptıkları animasyonlara birkaç birşey eklemişler.

Ne yazıkki gücü dışında tasarımı çok kötü.Ace’in 1.yeteneğini Sanji’nin 1.yeteneğinin animasyonlarının üstüne yapmışlar gibi gözüküyor.Yamato’nun yeteneklerinde ise birisini Onigashima Kaido diğerini ise Hibrit Yamato’dan çalmışlar.5.Yıla uygun bir extreme karakter değil bence.
Ek olarak Bandai’nin Yamato sevdası var galiba oyun 5 yıllık 3.extreme Yamato geliyor.
Çalmışlar kısmında yanlış anlaşılma olabilir.Çalmışlarla demek istediğim zaten yaptıkları animasyonlara birkaç birşey eklemişler.
Ben şahsen Carrot, Neko, İnu ve Vanda'nın Sulong formlarını bekliyordum. Onun dışında Kaido'nun alev ejderhası formunu bekliyordum.

Yamato için hem animede hem mangada hem de oyunda büyük yatırım yapıyorlar. 10. Hasır Şapka Üyesi olacağı için olabilir.

Oyun p2w 1 2 ay kasılmanız lazım 80 lvl g5 im var ama 100 lvl carrottan tek yemekte oyunu gözden düşürüyor parayı veren düdüğü çalar hesabı fakat oyunda kendiyle çelişiyor aslında 50 elması 100 liradan satıyorlar fakat neredeyse 2 3 haftada beleşe dağıtıyorlar 3 4 aydır oynuyorum oyun çok iyi ama keşke şu p2w olmasaydı onun dışında bir op izleyicisinin oynamak isteyeceği eğlenceli bi oyun 5 üzerinden 4 o bir puanıda oyunun p2w den dengesiz olmasından kırdım.

Son düzenleme:
Oyun genel olarak güzel hibrit kaido ve g5 favorim law kid de güzel aynı şekilde yamatonun iki formu da oyundaki ismim polestar5

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık