Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Dizi ve Filmler

Yalnız verdiğin filmlerin %90'ı bilim kurgu - fantastik türünde. Bu tür dışında da öneriler beklerim. ^^ Çünkü çoğunu izlemeyen yoktur zaten.

Blue Mountain State komedi sevenler için efsanedir. İzliyenler bilir büyük bi kesim izlememiştir tabi o kadar ünlü değil. 3. sezondan sonra yayından kaldırılmıştı birde.

edit : chuck ile fringe de eklenebilir o listeye keyifle izleyebilirsiniz
edit 2 : filmlere american history x de eklenmeli bence oda süperdi.

Ana karakter Hiro'ymuş zaten sonradan öğrendim ben :D Dediğin gibi Sylar en sevdiğim kötü karakterlerdendir. Bir de Voldermort'u çok severim adam ekmeğini taştan çıkarmış değerini bilen yok.
Onun burnu olaydı daha güzel olurdu be abi :D.

Verdiğin listede izlemediğim bir film yok. Transformers gördüm gibi sanki pek de beğendiğim bir film değil o açıkçası. Sanırım rahatça ölebilirim artık :D. Godfather yok gibi senin listende. Büyük bir başyapıtı almamışsın yazık olmuş. Dizilere de "Friends" ekle izlemeyen varsa kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi.

Edit: Dizilere kyle xy'yi eklemek isterim. İlginç bir konusu vardır...

Onun burnu olaydı daha güzel olurdu be abi :D.

Verdiğin listede izlemediğim bir film yok. Transformers gördüm gibi sanki pek de beğendiğim bir film değil o açıkçası. Sanırım rahatça ölebilirim artık :D. Godfather yok gibi senin listende. Büyük bir başyapıtı almamışsın yazık olmuş. Dizilere de "Friends" ekle izlemeyen varsa kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi.

Edit: Dizilere kyle xy'yi eklemek isterim. İlginç bir konusu vardır...
Lord Voldemort ve burun mu? Karizmasının %50 si burunsuzluğu. :D

Harry Potter filmlerini asla ve kat'a izlemeyin(bazı karakterler hakkını veriyor ama filme iyi uyarlayamamışlar), vaktiniz varsa kitabını okuyun hatta ne yapıp edip kitabını okuyun!Tavsiye edebileceklerim;
Ocean's 11
Ocean's 12
Ocean's 13(ilk ikisi kadar güzel değil)
Braveheart
Wall-E

Lord Voldemort ve burun mu? Karizmasının %50 si burunsuzluğu. :D
Gözleri de kitapta tasvir edildiği gibi kedi gibi uzun çizgi şeklinde olaydı o zaman karizmayı görecektik biz asıl.

Harry Potter filmlerini asla ve kat'a izlemeyin(bazı karakterler hakkını veriyor ama filme iyi uyarlayamamışlar), vaktiniz varsa kitabını okuyun hatta ne yapıp edip kitabını okuyun!Tavsiye edebileceklerim;
Ocean's 11
Ocean's 12
Ocean's 13(ilk ikisi kadar güzel değil)
Braveheart
Wall-E
Sadece Emma için izlenir o filmler be :D. Hayatımın aşkı o benim, aşkı emma ile tanıdık yaşasın emma watson!!!

Olmamış; ama başlığı "Ölmeden izlenmesi gereken Diziler,Filmler" değil de "En Popüler Diziler ve Filmler" şeklinde yapsan olabilirmiş. Hemen hemen herkes listedekilerin en azından %90'ını izlemiştir zaten ki bu filmlerin çoğu izlemeyene bir şey kaybettirmez. Sanıyorum ki benim gibi pek çok kişinin bu filmleri izleme nedenleri popüler olmalarıdır. Bir de dikkatimi çeken bir nokta oldu, listende yer verdiğin en eski iki film 1994 yapımı (Star Wars'ın ilk üçlemesi hariç). Bana göre de Amerikan sineması altın çağını 90'larda yaşamıştır, ama bu demek değildir ki öncesinde adam akıllı film çekilmemiştir. Aksine 90'dan önce, listeni oluşturduğun son 19 yıldakinden daha fazla başyapıt çıkmıştır. 1994 öncesinde çekilmiş benim favorilerimden örnek vermek gerekirse (aynı zamanda birçok sinemaseverin ortak beğenisini kazanan filmlerdir bunlar),
The Godfather (1972)
The Godfather: Part II (1974)
Schindler's List (1993)
The Good, The Bad and The Ugly (1966)
It's a Wonderful Life (1946)
Seven Samurai (1954)
Raiders of the Lost Ark (1981)
Rear Window (1954)
Back to the Future (1985)
Goodfellas (1990)
Psycho (1960)
Raging Bull (1980)
Ben-Hur (1959)
City Lights (1931)
Once Upon a Time in the West (1968)
A Clockwork Orange (1971)
Midnight Cowboy (1969)
Once Upon a Time in America (1984)
Scarface (1984)
Taxi Driver (1976)
Casablanca (1942)
Platoon (1986)
Unforgiven (1992)
Dog Day Afternoon (1975)
şeklinde uzar gider bu liste. Zaten bir kişinin sıkı bir sinema takipçisi olduğunu iddia etmesi için bu filmlerin yarısından çoğunu izlemiş olması gerekir. Sanıyorum ki sen henüz sinema dünyasının kapılarının çok çok ufak bir bölümünü aralayabilmişsin. Ben de kendimi bir sinefil olarak adlandıramam, ama istersen sana adam akıllı film tavsiyelerinde bulunabilirim ve sen de "bu listede yazdıklarım da film miymiş bea" demenin mutluluğuna ulaşabilirsin :). Ya da direk Criticker profilime girerek burada en yüksek puan verdiğim filmlerle işe koyulabilirsin. Ha benim film zevkimi beğenmezsen de IMDb Top 250'ye bakmanı öneririm.
Son olarak, her ne kadar listeni belirli bir sıralama dahilinde yapmamış da olsan Teen Wolf'ün Breaking Bad'in yukarısında olmasını kaldıramıyorum.

God Father izlemedim aklıma gelmedi ondan dolayı ekleyeyim ama ben yinede izlemeyeceğim :D
Büyük bir başyapıttır izlemeni şiddette tavsiye ederim kendi düşüncen elbette ama oraya yazdığın filmlerin büyük bir kısmından iyi bir filmdir kendisi. Spiderman, Harry Potter, Underworld, Resident Evil filan bunlardan daha iyi bir filmdir bence. Transformers'dan hiç bahsetmiyorum.

Not: Çok bilmişlik gibi olmasın yanlış anlama ama birleşik yazılıyor "Godfather".

Edit: Rainman'e bakındım ama göremedim Solid Snake

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık