Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Novel-Light Novel Önerileri

Silinmiş Üye

@Kuroashi no Sanji

1-Bolca Light Novel okuyup analiz etmek.
2-Light Noveller çoğunlukla diyalog üzerinedir. Ancak hitap ettiğin kitleye göre bunun dozunu arttırıp azaltmalısın. Bazılarını sıkar.
3-Birçok kitleye hitap etmelisin. Mesela anime izleyen kitleye yazacaksan metne işlenen şaka, küçük ayrıntıları falan batılı birisi anlamayabilir.

1-Fikirlerini bir yere yaz. İlginç karakter, hikaye akışı fln.
2-Kendine yazman için vakit ayır ama aklına bir şey gelmiyorsa zorlamana gerek yok.
3-İlk taslağını yaz, bunda baya hata olabilir. Ancak bunu düzeltebilirsin. Kendi kitabını kitaplıktan alıp okur musun diye sor kendine, cevabın hayırsa biraz daha çalış.
4-Süreklilik ve tutarlılığını koru. Hikayendeki önemli noktaları not al.
5-Romanına resimler çiz veya resim çizen birisini kirala ve ekle.

Novel okumak için düzgün bir site bilen var mı? Arada bir açıp okuyum diyorum ama saçma sapan bölüm satan siteler ve yarıda kalmış seriler gördüm. Paralı olması önemli değil düzgün bir site olsun yeter.

Türkçe arıyorum. Bildiğin ingilizce site varsa ordan da okuyabilirim.
Türkçe siteler Epik novel, Novel günleri var benim gördüğüm belli bir seviyenin üstünde. Türkçe siteleri çok tavsiye etmiyorum çünkü çok kısıtlı bir çeviri skalası var.

Yabancı olarak Wuxiaworld, Novelhall, readnovelfull, novelfull, webnovel, boxnovel gibi siteler var. Novelhall içerisinde otomatik çeviriler de var Webnovelde ise bir süre sonra premium istiyor. Ben şimdiye kadar okuduklarımı yabancı sitelerden buldum. Çok çok nadir olarak bazı premium serileri bulamıyorsun onlarda da yapacak bir şey yok el mecbur...

Türkçe siteler Epik novel, Novel günleri var benim gördüğüm belli bir seviyenin üstünde. Türkçe siteleri çok tavsiye etmiyorum çünkü çok kısıtlı bir çeviri skalası var.

Yabancı olarak Wuxiaworld, Novelhall, readnovelfull, novelfull, webnovel, boxnovel gibi siteler var. Novelhall içerisinde otomatik çeviriler de var Webnovelde ise bir süre sonra premium istiyor. Ben şimdiye kadar okuduklarımı yabancı sitelerden buldum. Çok çok nadir olarak bazı premium serileri bulamıyorsun onlarda da yapacak bir şey yok el mecbur...
Tavsiyeler için teşekkürler. En azından bitmiş olan birkaç tane seriyi Türkçe olarak okuyum diyorum. Sonrasında ingilizceden devam ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık