Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Nika Neden Başarısız Bir Retcondur?

Nika Retcon mudur?

• Kullanılan toplam oy
    177
Herkes nikayı masal olarak anlatmış bu inanca göre değişir
bin bölümdür kırk farklı yerde zordaki insanları kurtardık. kimsenin azıcık bile ağzından nika falan çıkmadı. hatta impel down a gittiler orada bile her denizden gelen suçlular hapisler ve bir kişi bile çıtlatmadı. joyboy diye başladığımı yolda önce raftel laugh tale oldu sonra joyboy ölüp nika doğdu. bu kadar seriye girip çıkan her yaştan her denizden karakter bir kere lafını etmedi ama aslında on yaşındaki veletten belki kırklı yaşlarındaki eski denizciye kadar herkes biliyormuş. bu işin savunulacak yanı yok. nika seriye zamansız, kötü dahıl edilmiş bir retcondur.

bin bölümdür kırk farklı yerde zordaki insanları kurtardık. kimsenin azıcık bile ağzından nika falan çıkmadı. hatta impel down a gittiler orada bile her denizden gelen suçlular hapisler ve bir kişi bile çıtlatmadı. joyboy diye başladığımı yolda önce raftel laugh tale oldu sonra joyboy ölüp nika doğdu. bu kadar seriye girip çıkan her yaştan her denizden karakter bir kere lafını etmedi ama aslında on yaşındaki veletten belki kırklı yaşlarındaki eski denizciye kadar herkes biliyormuş. bu işin savunulacak yanı yok. nika seriye zamansız, kötü dahıl edilmiş bir retcondur.
Çıkmış olsaydı tarihten silinme çabaları boşa çıkmaz mıydı adamlar meyvenin ismini tarihten silmiş

Yıllardır serinin ana esin kaynağının "güneşin oğlu esteban" olduğunu düşündüğümden olsa gerek Güneş Tanrısı Nika bana retcon gelmiyor.

Çıkmış olsaydı tarihten silinme çabaları boşa çıkmaz mıydı adamlar meyvenin ismini tarihten silmiş
Serinin ana karakterleri bizim tayfa. Yani hepimiz aslında kurtarıcının kimler olduğunu biliyoruz. Bir kaç arcta bir birileri adını ansa belki bu kadar sırıtmazdı. Hükümetin adını silme çabasına da bakar mısın, meyvenin adını değiştirmek ama nasıl çalıştığını bildiğin meyve denizlerde terör estirirken ve henüz uyanmamışken işini bitirmemek, nika efsanesini bilen ırkları ortadan kaldırmak ( bukaner, lunarian). Joyboyla beraber eş zamanlı işlenmesi gerekirdi. Joyboy heralde eski kullanıcısıdır. Şuan joyboy boşa çıktı. Nika gökten düştü gibi oldu.

Buda ya da maymum kral çok daha uygun olurdu luffy'ye meyve için zaten g4 de tekniği de çok müsaitti bu kurguya. Gel gelelim Oda muhtemelen hakiyi fazla öne çıkardığı için temel konusu şeytan meyveleri olan bir seride daha öne çıkan bir meyveyi yaratmak istedi. Zaten deprem meyvesi gibi meyveler varken bu biraz gereksiz oldu. Kaldı ki Roger meyve olmadan korsanlar kralı olmuştu. Keza Shanks'ın gücü de ortada yani seride önemli olan şeyin irade olduğunu o kadar anlattıktan gösterdikten sonra ana karakteri sadece meyveden ibaret kılmak hayal kırıklığı yarattı açıkçası. Artık Luffy'i değil Nikayı okuyoruz seride görüldüğü üzere. Artık eskisi gibi sıkı da takip etmiyorum bu nedenlerle.
Sun Wukong olsa yakışırdı yazmaya gelmiştim, söylenmiş. :)

O kadar kötü ve leş bir retcon ki 1044 den sonra seriyi bıraktım. Uzun zamandır siteye gelmiyor ve takip etmiyordum seriyi. Can sıkıntısına bir bakayım dedim . Belki ilgimi çeker diye ama hala içimden gelmiyor seriyi tekrar takip edip okumak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık